Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lastking Avatarı

Son Giriş
    05.07-2016
    Saat
    03:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Elimdeki mevcut raporla otv indirimin den yararlana bilirmiyim

http://i.hizliresim.com/DJq2D6.jpg
    http://i.hizliresim.com/GzXR07.jpg

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    34

İyi geceler ben forumda yeniyim fakat bildiğimi paylaşmak istiyorum. Eskiden olsa boşa uğraşmayın çünkü sol elle aparata ihtiyaç duyulmadan sürülebildiği için devlet vermiyor derdim. Yeni bir yasa çıkmış ve ona göre sol el ve kolda sorun olan kişiler de ötvden yararlanabilir deniyor. Otomatik vites yeterli olacak fakat şöyle bir şey var yurtdışından araba almaya kalkarsanız aparat takılmayan bir arabayı getiremediğinizden yurtdışından araba alamıyorsunuz(yurtdışından alınan araçlara ötv kdv gümrük ödenmiyormuş örnek Türkiyede 180000tl olan 2014model (yurtdışından getirilen araçlar 3 yaşından küçükmodelli olamaz) Mercedes C200d exlosive 7 triptonik vites dizel serisini araç 82000tl fiyatla alabilirsiniz hatta akrabanız varsa getirecek biraz daha düşüğe alınabilir). onun haricinde Türkiyede satılan araçları alabiliyorsunuz sıkıntı olmaz artık. Tabi ben yanlış okumuş algılamış olabilirim varsa hatam şimdeden kusura bakmayın yanlış yönlendirme olmasın. İyi bayramlar.

Üye
    lastking Avatarı

Son Giriş
    05.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Galiba eksik soru yonelttim sol elden arac alabildimi biliyorum. benim sorum elimdeki mevcut raporla yani otv den yararlanir yada h sinifi ehliyet alir otomatik vites kullanabilir ibaresi olmadan ise yarar mi yoksa yeni rapor almak mi gerekiyor...

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    34

%29 raporla sadece raporda h sınıfı ehliyet alabilir yazıyorsa araba alırsınız ama emekliliğe ve diğer şeylere yaramaz

Siz h sınıfı yoksa yeniden rapor alacaksınız ama artık aile hekimleri sevk ediyor heyet randevusu almayım.
    Ben mesela eski raporlarıma baktım hiç h sınıfı yazmıyor ve mecbur bir daha uğraşıyorum şu anda

Üye
    lastking Avatarı

Son Giriş
    05.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sinifi ehliyetim yok mecburen aile hekiminden ehliyet icin rapor alicam fakat maliye ehliyet raporunu kabul ediyormu ayrica saglik kurulu raporu istermi

Üye
    zenes Avatarı

Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte bunda belirsizlik devam ediyor.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@lastking
    Normalde maliyenin eski yönetmeliği hala yürürlükte olduğundan raporda ''otomatik vites / özel tertibatlı araç kullanabilir'' şeklinde ibare gerekiyor.
    Ancak, 2016 başından itibaren özel tertibat belirleme yetkisi il sağlık müdürlüğü komisyonlarına verildiğinden hastaneler artık bu konuda sorun çıkarıyor, bu ibareyi yazmıyorlar, çözüm; maliyenin yeni bir yönetmelikle bu kaosa son vermesidir.
    Ancak şu anda bazı vergi daireleri hastaneden alınmış sizinki gibi bir sağlık kurulu raporu ile üzerinde otomatik vites ya da tertibat kodları olan sürücü olur raporunu birlikte kabul etmektedirler, şansınızı bu şekilde deneyebilirsiniz.

Üye
    aligs Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar bende de aynı şekilde sol üst ve sol alt ekstremitede % 55 oranında ömür boyu fonksiyon kaybına ilişkin Sağlık Kurulu Raporum var bu rapor ehliyet için yeterli, ancak Sağlık Kurulundan ÖTV muafiyeti için rapor almanız gerekli buda Vergi dairesi için gerekli, daha doğrusu vergi dairesi hem engel oranını gösterir raporu ve hemde Ötv için muafiyet raporunu birde bu raporlar ile Emniyetten alınan ehliyeti istemekte , ben bu şekilde yeni düzenlemeye göre kısıtlı kod uygulamalı B sınıfı ehliyeti de alarak vergi dairesine başvurumu yaptım sonuç önümüzdeki hafta belli olacak inşallah. (