Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EMREM Avatarı

Son Giriş
    29.10-2016
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba

Geçirmiş olduğum omurilik rahatsızlığına bağlı sol ayağımda içe basma problemi oluştu

aile hekiminde başlayan engelli ehliyet alma işlemim devlet hastanesi heyetinden il sağlık müdürlüğü sevkine kadar uzadı. Bugün bana devlet hastanesi sağlık kurulundan verilen bilgi şu şekildedir " biz başvurunuzu üst yazı ile il sağlık müdürlüğüne göndereceğiz ve orada heyyete gireceksiniz size otomatik vites, özel donanımlı araç kullanabilir belgesini onlar verecek " dendi. Şimdi orada heyete girmeyi bekliyorum. Sorum şu olacak bu başvuruyu daha önce yapan varmı ve ÖTV siz araç için ayrı bir heyete mi gireceğim. Bugun devlet hastanesi sağlık kurulunda yaşadığım tam bir hayal kırıklığıydı.

Üye
    skaradeniz Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@EMREM

Ben de yaklaşık 1 ay öncesinde aynı şeyleri yaşadım. İlk önce Aile Hekimine gittim. Beni devlet hastanesine sevk etti.1 hafta sonra ortopedi doktoru beni muayne etti ve il sağlık müdürlüğüne sevk etti. Evet raporu il sağlık müdürlüğüne hastahane gönderiyor. benden telefon numarası ve adres aldı ve raporu biz göndereceğiz dediler. ve yaklasık 20 gün sonra beni il sağlıktan aradılar heyete girmek için. ama tüm bu süreçler ehliyet için geçerli. ötv için hastahaneden ayrı bir heyet raporu gerekmektedir.

Ayrıca devlet hastanesinde ehliyet için sağlık kuruluna girmiyorsun sadece engel durumun ne ise ilgili branş doktoru muayne ediyor.

Üye
    EMREM Avatarı

Son Giriş
    29.10-2016
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba... bugün devlet hastanesinde ÖTV siz araç alabilmek heyete girdim bir doktorun imzası eksik olduğu için p.tesi gününe vereceklerini söylediler raporu gördüm otomatik vites araç kullanabilir yazıyordu ÖTV muafiyetli araç alabilmem için bu rapor uygunmudur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @EMREM

Sol alt ekstremitede kısıtlılık olduğu tanı olarak yazılmışsa ve bir de oran bulunuyorsa, evet, otomatik vites ibaresi araç alımı için iş görecektir.