Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Küsmedik_hayata Avatarı

Son Giriş
    19.08-2016
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli arkadaşlar 18 senedir kullanmış olduğum H SINIFI ehliyetim yıprandığı için değiştirmek istedim ilgili mevzuatları yerine getirerek uzun uğraşlar sonunda sağlık müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyona girdim ve 1.sınıf sürücü olur diye yazarak gönderdiler (sol alt extremitede kısalık sol kalça protezi) şimdi ben ne yapmalıyım yardımlarınızı rica ediyorum.

ÖTV indiriminden yararlanarak 2 defa araç çıkartmıştım fakat EHLİYETİMİ sen sağlamsın der gibi iptal ettiler 3.derece vergi indirimliyim ötv den muaf belgem var raporlarım var ancak EHLİYET iptal bu Nasıl bir düzen Nasıl bir işleyiş yol gösteren olursa Allah razı olsun..

1.gurup sürücü olur demek te neyin nesi??

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    5

@Küsmedik_hayata
    1. grup sürücü olur demek, 2 tekerlekli araçlar, atv, otomobil ve traktör*kullanabilir demek. Sizin durumda sorun yok, artık H yok, B sınıfı ehliyet alacaksınız, ve il sağlık kurulu size engelinize göre araç uyarlama ve tıbbi nedenlere göre engel kodları verecek, ve bunlara göre yeni ehliyetinizi emniyetten alacaksınız.

Edit: siz kurula girdiğnizi yazmışsınız, hızlı okumuşum, size verilen sürücü olur raporunda kısıt kodları olmalı.

Üye
    Küsmedik_hayata Avatarı

Son Giriş
    19.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ancak bu raporu bana bu şekilde Nasıl veriyorlar eksiklik var ozaman emniyet müdürlüğü bu raporu bu şekilde kabul edecekmi?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Küsmedik_hayata
    İl sağlık komisyonundan verilen raporda kısıtlama kodu yok mu?
    Yani sol bacak için mesela ''78. sadece otomatik vites'' kodu yok mu?
    Bu kod varsa ötv muafiyetinden faydalanırsınız.

Üye
    Küsmedik_hayata Avatarı

Son Giriş
    19.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk Alp kardeşim senin için sakıncası yoksa numaranı paylaş bu raporumun fotoğrafını göndereyim bana bi yol göster Allah razı olsun 05412165151

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

@Küsmedik_hayata

Yani standart manuel vitesli araç kullanabilirsiniz, otomatiğe gerek yok diye mi rapor verdiler? Öyle ise, karara itiraz edebilirsiniz...

B-engelli ehliyetiniz yokken, yani otomatik vites kısıtlamalı ehliyet sahibi değilken ötv'siz araç alımına izin çıkar mı, bilemiyorum. Ama çok da imkansız görünmüyor bana! Yeter ki araç alımı için doğru ibarelerin yer aldığı engelli sağlık kurulu raporunuz olsun...

Üye
    Küsmedik_hayata Avatarı

Son Giriş
    19.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli oturan boğa Kardeşim öncelikle ilgin ve alakan için teşekkür ederim 2006 yılında özel tertibatlı araç kullanabilir ve süreklidir olarak raporum var,işin ilginç tarafı vergi dairesi bu rapor ve eski ehliyetimi kabul ediyor ve rapora göre otomatik vites araçta alabilirsin diyor ben ehliyetimi yıprandığı için yenilemek istedim ve şuan çok şaşkın ve üzgünüm yani Allah ömür verirse 5 yıl sonra araç almak istesem bana bu 1.grup sürücü olur raporu ile yani hiçbir kod yazmayan komisyon kurulu raporu ile araç alabilecek miyim? 27 temmuz 2016 tarihinde araç çıkarma hakkım meydana geldiği için de eski ehliyetimi yenilemeye gitmedim bilgilendirmeniz için tekrar teşekkür eder ilave edebileceğiniz yol gösterebileceğiniz başka bişeyler varsa lütfen paylaşın iyi günler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Küsmedik_hayata

Eski ehliyet de olsa, ötv için uygun rapor varsa, ötv'siz araç almak mümkün. Bunun örneğini biliyorum. Yani, ille de ehliyet yeniletmeye gerek yok aslında. Sonuçta ehliyetler 5 yıl geçerliyken kimse kimseye ehliyet yeniletmeyi dayatamaz. Ben olsam günü geldiğinde şansımı denerdim.