Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa58 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ötv indiriminden yararlanmak için sadece el-ayak tertibatından değişiklik yapılacak engeli bulunmak veya 90 üzeri raporu olmak lazım diye biliyorum. Ben kifo skolyoz hastasıyım yıllardır b ehliyetim ile araç alır kullanırım fakat benim durumumda olanlarda belden yukarısı kısa olduğu için en küçük arabaya bile binsem yinede gömülüp kalıyorum bu da görüşümü kısıtlıyor ve güvenli bir kullanım olmuyor açıkcası. ben şoför koltuğunun bana özel yapılmasını istesem ki bu gerçekten gerekli ötv için gerekli olan sürüş tertibatı değişikliği şartını sağlamış olur muyum? (raporum %45)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@mustafa58

Debriyaj, fren ve gaz pedalları ile vites kolundaki donanımlar Hareket Ettirici donanım sayılıyor ve ÖTV indirimi sağlıyor. Koltukta yapılacak modifikasyon bu kapsama girmez. Yani, koltuğu değil, pedalları yükselten bir rapor/donanım lazım.

Üye
    mustafa58 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa haklısınız ve yukarıda yazdıklarımı dikkatlice okursanız bende tam olarak bunu söylüyorum. malumunuz engellilik el veya ayak kısıtlılığından ibaret değil. nasılki sağ el, sol ayak vb. engeli olan bir kardeşimiz normal bir otomobili güvenli bir şekilde kullanamaz ise ben ve benim gibi üst beden kısalığı olan engellilerin de altına minder koyarak veya koltuğu yükselterek araç kullanması, ayağı olmayan bir engelli kardeşimin kendi imkanlarıyla tahtadan ayak yapıp araç kullanmaya çalışması gibi bişey ve siz eğer yetkili mercilere görüş sunabilecek bir pozisyondaysanız bu konuyu da gündeme getirmeniz çok büyük bir hizmet olur demek istiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mustafa58

Evet, bunda haklısınız. Koltuk donanımı da özel donanımdan sayılmalı. Bu konuda girişimde bulunduğumuzda dile getiririz...