Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Şükrü48 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle böyle güzel bir site için admine çok teşekkür ederim. Sağ ayakta kısalma ve protez kalça var. 1992 yılında sağ kalça femur başı alınıp ayak kemiğim kalçama dondurulmuştu. Yıllar önce aldığım rapor %46 idi. Protez kalça takıldı. 7 Cm olan kısalık Cm ye düştü. Araç almam istiyorum.
    SORU 1) Yüzde kaç oranında bir rapor alabilirim ?
    SORU 2) ÖTV indiriminden yararlanabilmek için raporda tam olarak ne yazılmalıdır.
    SORU 3) SIteden öğrendiğim kadarıyla teknik donanımda bir değişiklik değil gaz pedalına ek olarak Sol tarafa da aynı pedal uygulamasına kim karar verir doktoramı rica etmem gerekli.
    SORU 4) Sürücü kurşunu aradım H sınıfı ehliyet için H sınıf ehliyet kaldırıldığını öğrendim. Engelli olmadan önce B sınıfı ehliyetim var.Ne yapmam gerekli B engelli diye değişiyormuş nereye gitmem ve evraklar nelerdir ?
    SORU 5) Gaz pedalına ek Sol tarafa yaptırmam teknik donanima mı girer böyle olursa 3.derece akrabalarım kullanabilir mi ?
    SORU 6) ÇOK HEYECANLIYIM YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:31
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    56

Yaa arkadaşlar atıyorum araç 45 bin lira biz bu fiyatı mi ödüyoruz yoksa ötv düşülüyor bu fiyattan kalan tutarı mi ödüyoruz bayiye?

Üye
    naps Avatarı

Gerçek Adı
    Semih
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Şükrü48
    Benimde sağ bacağımda kısalık ve güçsüzlük vardı bu nedenle 3 yıl önce H sınıfı ehliyet aldığımda elden tertibatlı olarak rapor verilip bu şekilde araç aldım. B sınıfı ehliyetiniz varmış ayağınızı normal kullanıyorsunuz sadece dönüşüm yeterli olur sanırım sizin için. 3. dereceye kadar akrabaların kullanımı için tertibatsız olursa mümkündü tertibatlı isede araç alırken söylenmesi gerekiyor ekstra bir ücret sonucu muayeneye girip ruhsata işlenebiliyor bu ibare benim tertibatlı ve bu şeklide oldu.

@kaderimsee çekerim..
    Bütün firmaların internetteki sitelerinden seçtiğiniz aracın vergisiz ham fiyatı mevcut. Bu fiyata kdv ekliyorsunuz ödenecek fiyatı çıkıyor ortaya.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

@Şükrü48

1- Oran tablo 3.4'e göre belirlenir: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1089255

2- Oran mutlaka olmalıdır (kaç olduğu önemli değildir). Raporda sağ alt ekstremitede kısıtlılık olduğu belirtilmeli ve "özel donanımlı araç kullanır" ibaresi olmalıdır. Rapor yetkili hastaneler'den engelli sağlık kurulu raporu olmalı.

3- İl sağlık müdürlüğü'nde kurulacak komisyon

4- Aile hekimi -> uzman hekim -> il sağlık müdürlüğü komisyonu -> emniyet

5- Kullanabilir

6- Panik yok, panik yok

Üye
    Şükrü48 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar