Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ege egem Avatarı

Son Giriş
    23.08-2016
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar;
    2014 senesinde aldığım sağlık raporunda H ehliyeti ve otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi yok.Her iki kalçada total kalça protezi ve sol ayakta 2cm lik kısalık mevcut.%47 sürekli rapor oranım var ayrıca engelden dolayı da emekli oldum.Şimdi ÖTV den muaf araç almak istiyorum..Nasıl bir yol izlemeliyim ki hem ehliyet (hali hazırda 10 senelik kullandığım B sınıfı ehliyetim mevcut) hemde ÖTV den muaf araç alabileyim...Bu süreçden geçen başka arkadaşlar var mıdır,bilgilerinizi rica edeceğim.Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

@ege egem

2 cm kısalık manuel vitesli araç kullanmanıza meni olmuyorsa, daha doğrusu il sağlık müdürlüğündeki komisyon bu yönde karar vermezse, araç alımında vergi avantajından yararlanmak mümkün olamaz.

Üye
    NAR-İ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    xxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey
    benimde aynen arkadaş gibi her iki kalçamda da total kalça protezi mevcut. Ben ötv indirimli araç aldım. Total protezli kalça eklemiyle
    hem depriyaj hemde gaz ferene yeteri kadar güç veremiyorsun. manuelde sol ayağın sürekli çalışması gerekli, sağ da da normal kişiye göre çok geç hareket ediyor ayak.
    mesela ben ani frende sağ gücüm yetmez sol ayağıda getiriyorum frenin üstüne. doktora derdini iyi anlatırsa ötv indirimli araç alabilir arkadaş. Söylediğim gibi doktor tanıyı iyi yazacak.

Üye
    ege egem Avatarı

Son Giriş
    23.08-2016
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cevaplarınız için çok teşekkür ederim @OturanBoğa ve @NAR-İ