Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar
    dun yıldırım beyazıt hastanesi noroloji bölümüne başvurdum bu seferde burası ehliyet alabilirsin dedi hatta normal ehliyet alman için fizik tedavi bölümüne yönlendirelim dedi
    sağ tarafta serebral palsiye bağlı fonksiyon kaybı var . yani kısacası artık ehliyetimi geri alacağım inş pazartesi de doktordan ısrarla
    b sınıfı mı yoksa özel donanımlı mı isteyeyim bana ayrdımcı olun kararsız kaldım
    artıları eksileri nelerdir?

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

özel donanımlı ehliyette artık B sınıfı sadece üzerine özel tertibat kodları yazıyorlar. Özel tertibat kodu al indirimli aracını al güle güle kullan kardeşim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

@Huseyingenc

Araç alımında vergi indiriminden yararlanılabilecekse ve çoğunlukla kendi aracınızı sürecekseniz, özel donanım şartlı ehliyet-rapor daha avantajlı.

Üye
    Crimean Avatarı

Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Öncelikler karar verme sorumluluğunu nörologlara bırak. Senin durumunu muayene ve testlerle onlar karar verecekler ve ehliyet için karar kriterleri noktasında deneyimli olduklarına eminim. Herhangibir seçenek konusunda ısrarcı olma. Beynin ve kasların eşgüdümlü çalışmıyor demek, serabral palsi, yani bacağın sen karar versen bile aynı çabuklukta cevap veremeyebilir. Kendim ehliyet alırken bana kötü bir vermişlerdi. Bir doktorda benzer sıkıntı varmış, meslektaşlarına etki ederek normal ehliyet almış ve bir süre sonra ailece bir kazada hayatlarını kaybetmişler. Sağlıklı isen normal ehliyet alırsan istediğin aracı kullanabilirsin, özel donanımlı aracın olursa o araca bağımlısın.

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımlarınız için teşekkür ederim en mantıklısı Crimean arkadaşşın dediği gibi doktora bırakmak . Çünkü her ikisininde + ve - leri var

Üye
    nihat_8790 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Huseyingenç nöroloji nasıl hallettin ALLAH aşkına bana söylede bende halledeyim... aylardır uğraşıyorum şu nöroloji halledemedim gitti

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

trf saglik raporu - Sizce özel donanımlı araç için mi yoksa b sınıfı ehliyet mi almalıyım?

selam arkadaşlar benim alacağım rapor bu . bu raporla ötv indirimi olmuyormuş ayrıca bi sağlık raporu almam gerekiyormuş doğrumu?????

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nihat_8790 Mesajı Gör
    Huseyingenç nöroloji nasıl hallettin ALLAH aşkına bana söylede bende halledeyim... aylardır uğraşıyorum şu nöroloji halledemedim gitti
    sevgili kardeşim bi hastaneye gittim bana doktor resmen bağırdı çağırdı sen cp hastasısın sen araba kullanamazsın sen nıye buraya geldin ben sana ehliyet vermem diye bana resmen bağırdı bende önunden kağıdı sürücü olamaz kısmını işaretlemesin diye resmen çektim aldım kapıyı vurdum çıktım gittim .. insaflı bir doktor bulman gerek başka bi yolu yok inan 15 gündür uğraşıyorum ya . sağlam can ciğer arkadaşım da aldı hiçbi rahatsızlığı yokj aynı aile hekimi beni 15 gündür heder etti ona dakikasında verdi çocuk yarın ehliyet için emniyete gidecek randevusu geldi bense deliler gibi uğraşıyorum allah engellilere sabır versin. Öncelikle her hastaneyi yılmadan gez derim ben derdini samimi bi şekilde anllat yapıp yapamayacaklarını güzelce konuş doktorlarla . inan kaç defa tomografi eeg çekildim bilmiyorum gerçekten engelli olmak zor . tam 5 hastane gezdim görmüşsündür burada hergün farklı konular açtım biri onu diyo biri bunu doktorların ama pes etmedim etmicem sende pes etme .
    Konu Huseyingenc tarafından değiştirilmiştir (19.06-2016 Saat 22:08 ). Gerekçe: eksik

Üye
    nihat_8790 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH senden razı olsun İNŞALLAH ve tabi yardımcın da olsun. İnanın aynı rezaleti bende çekiyorum. Ötv indirimi için başvurumu yaptım bana ehliyet alamaz raporu verdiler. Dediğinizi yapıp başka hastaneye gitcem inşallah bir işe yarar...

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önceden gideceğin hastanenin nöroloji bölümünden randevu al doktora git derdini anlat verdiği cevap olumluysa o doktorun olduğu gün heyete gir doktor görünce zaten hatırlar . ben bu şekilde ekpss için yuzde 64 rapor almıştım ama şimdi h sınıfı ehliyet almak için başvursam bu raporum sıkıntıya girermi hiç bilmiyorum . Allah yardımcın olsun Allah sabırlar versin kardeşim

Üye
    nihat_8790 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi yok girmez benim de yüzde kırk %40'lik raporum var bu rapordan da yüzde 24 aldım ama şükür ki sıkıntı olmadı. Çünkü niçin aldığın önemli.

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar iyi günler ben ehliyet işini sonunda hallettim . normal sürücü olur raporu aldım. ehliyetim eski olduğu için eski b ler minibüs kullanma hakkı varmış . bu yuzden 1.gupu işaretlemişti doktor ama emniyet 2. grup olacak 1.grup minübüs alamaz sen 2. grup olmak zorundasın dedi. bende 2.grup olarak aldım raporu tekrar randevu alacam ama 10 yıl kafam rahat olsun dedim o kadar uğraştım 5 yıl sonra yeniden rapor mu almak zorundayım?

trfyeni01 - Sizce özel donanımlı araç için mi yoksa b sınıfı ehliyet mi almalıyım?
    yeni ehliyetim böyle olacak mesela. d1e kısmı 2021 e kadar geçerli ben bu ehliyeti 2026 da yenileyebilirmiyim yeni kanun nasıl bilen var mı ben minübüs kullanmayacak otomobil kullanacaksam bu 2026 ya beklesem problem oluyomu bilen varsa yardımcı olursa sevenirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Huseyingenc

Hayırlı olsun.
    Artık herkes 5 yılda bir ehliyetini güncelleyecek. Bunun için prosedür nasıl olacak, her seferinde sağlık raporu mu alınacak bilmiyorum. Ama uzun zaman kafanızın rahat olacağı kesin