Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aslan1905 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    02:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum

bundan yaklaşık 2 hafta önce falan araç almaya karar verdik bayiyle anlaştık hiçbir sorun yok dediler engelli raporumu götürdüm, raporda tanı olarak serebral palsi ataksi paraparezi yazıyor arka sayfasında ise elden kumandalı özel tertibatlı araç kullanabilir h sınıfı ehliyet alabilir yazıyor.
    Ben bu raporla geçen sene ehliyetimi aldım ehliyetimde de özel donanımlı araç kullanabilir yazıyor.
    Neyse biz anlaştığımız araba için bayiye gittik parada anlaştık hatta bütün parayı yatırdık ama hiçbir işleme başlanmadı bayideki satıcı kadın yeni ehliyetlerden istiyorlar ehliyetinizi değiştirip gelin faturayı keselim dedi gittik emniyete bu ehliyetin daha 5 yıl süresi var değiştirmenize gerek yok değiştirmek istersenizde yeni ehliyet raporu almanız lazım dediler
    neyse biz ehliyet raporuna başvurduk elden gaz fren kumandalı otomatik vites araba kullanabilir yazıldı perşembe günü heyete girecek bir sorun çıkmazsa onu alacağız bir kaç gün sonra.
    Ancak bayi benim engelli raporum hakkında vergi dairesiyle görüşmüş bu raporla ötvden muaf olamaz denmiş bütün param bayide ben bekliyorum ne yapmam gerekiyor nasıl bir rapora ihtiyacım var lütfen yardımcı olur musunuz

Engelli raporumun yüzdesi %60 vergi dairesi gerekçe olarak hastalık tanı kısmında ayaklarımdaki sıkıntının belirtilmemesini göstermiş mevcut raporuma bunları eklettirebilir miyim?

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

ön tarafda tanı kısmı çok net olmadıkca malesef vergi dairesinde çalışan Ordinaryus seviyesine ulaşmış memurlar sıkıntı çıkartıyor...

Üye
    Aslan1905 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim anlamadığım konu ise serebral palsi olduğum açık ve net şekilde yazıyor iki ayağımda aynı şekilde kasılmalar mevcut bu yüzden raporumu aldığım sırada doktorlar elden kumandalı yazmamız yeterli dediler şimdi ise sorun çıkıyor ne yapabilirim

Üye
    _MUSTAFA Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA A.
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:24
    Yaşadığı Yer
    45
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    1

@Aslan1905

Abii Senin Raporunda ve Ehliyetinde Hiçbir Sıkıntı Yok Anlattığına Göre.
    Sen Bence Bayiiden Paranı All, Git Başka İldeki Vergi Dairesine Bağlı Bayiden Al Yada Bulunduğun İldeki Başka İlçeden Al.
    Tamamen Memurların Pasifliği Bunlar Maalesef

@OturanBoğa Abii Bu Arada Sitede Onlarca Konu Açıldı, O Kadar Engelli Arkadaşımız Mağdur. Güzelce Sıkıntılarımızı Anlatan Bir Metin Hazırlayıp Yayınlamadın, Bir Yazı Paylaşsanız Site Yönetimi Olarakta Bizde Hep Beraber O Yazıyı Topluca Göndersek..

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

@_MUSTAFA bizden bir cacık olmaz..

Üye
    Aslan1905 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@_MUSTAFA bey acaba başka bayiden başvursam sonuç değişebilir mi dediğiniz gibi ve yinede ehliyetimi değiştirmeli miyim? Birde il sağlık müdürlüğüne verdim engelli raporumu şu an ehliyet raporuyla birlikte onuda bana teslim ederler değil mi?

Üye
    _MUSTAFA Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA A.
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    45
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    1

@Aslan1905 Abii Şuan Sorduğun Vergi Dairesiyle Çalışmayan Bir Bayii İle İletişime Geç.
    Ehliyet İçin Girersin Kurula İstediğin Kodları Yazarlarsa Ehliyetini Değiştirir Öyle Araba İçin Başvurursun.
    Ya da Komisyondan Sonra Sürücü Sağlık Raporunu Alınca Ehliyet Değişimine Gitmeden Başka Bir Bayii ve Başka Bir Vergi Dairesi İle İletişime Geçerek Elindeki Ehliyet İle İşlem Yapabilirsin.

Üye
    Aslan1905 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@_MUSTAFA teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım ancak benim arabada tertibat olması gerektiği için TSE sorun çıkarıyormuş ya da tertibatçılar proje çizmiyormuş ehliyeti değiştirsem benim için daha iyi olacak sanırım

Üye
    _MUSTAFA Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA A.
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    45
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    1

TSE Sıkıntı Çıkarıyorsa Ehliyet Değiştirmen İyi Olur Abii, Birde Sürücü Sağlık Raporu Hazırlanacak O Belgeyi Ehliyet Değiştirmen İçin Emniyete Vereceksin Vermeden Yanına Bir Tane Fotokopisinden All Abii

Üye
    Aslan1905 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@_MUSTAFA Aslı gibidir yaptırcam zaten ancak araştırdım internetten ankarada ikamet ediyorum buradaki bütün ÖTV muafiyet işlemlerine aynı vergi dairesi bakıyormuş yalnız iki tane farklı bayisi var markanın ikisi farklı ilçelerde bir şey değişir mi acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

@Aslan1905

Bence vergi dairesine şahsen gidip olur isteyin. O raporun olmaması için hiç bir neden yok! Vergi dairesi kararsız kalıyorsa gelirler idaresi başkanlığı'na özelge ile sorsun ve yanıt istesin! Hiç bir sorun olmamalı bence.

@_MUSTAFA
    Bu tür girişimlerde çok bulunduk zamanında. Evet, haklısın, biriken bir çok konu var ve onlar hakkında da kurumlara taleplerimizi iletmememiz gerek. Kısa sürede halletmeye çalışacağım...

Üye
    Aslan1905 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa hocam bayiye hastalık tanımı eksik olduğu ayaklarda sıkıntı olduğu yazmıyor demişler telefonla irtibata geçtik böyle demişsiniz dedik hastalık açık ve net bir şekilde yazması gerekiyor dediler yine o raporla muaf olmazsınız dediler yüz yüze görüşme ile daha farklı bi sonuç alabilir miyiz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Aslan1905

Bence yüzde yüz gidip görüşün. Ve memuru da geçip müdüre çıkın.