Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Alsnylmz Avatarı

Son Giriş
    17.02-2017
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eyvallah abi sehirdisindaydim hiç ilgilenemedim bakalım nolacak

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Dünyanın en saçma insanları il sağlık kurulunda toplanmış
    Bu gün ilk mesajda belirttiğim 35.04 kodunun kaldırılması için il sağlık kuruluna gittim. Ortalık yine kalabalık. Beni 1-1.5 saat beklettiler. Sonra hazır bir dilekçe ile ilgili rapora itiraz dilekçesi yazdırdılar(2 dklık iş için 1-1,5 saat bekledim).
    Asıl bomba şimdi geliyor:
    İtiraz neticesinde beni yine hastaneye sevk edeceklermiş. Yahu dedim benim itiraz ettiğim nokta uzman hekimin kararı değil, kurulun verdiği kısıt kodu, beni niye yine hastaneye sev ediyorsunuz dedim, yok mevzuat böyle, saçma sapan anlamsız, kanıtsız konuşmalar. Tekrar sordum, hastane zaten yine aynı kararı verecek, sizin verdiğiniz kararı hastanedeki doktor nasıl değiştirmeye çalışsın diyorum, muhteşem zat da bilmiyor, anlamsız diyorum, mevzuat böyle diyor, ama bu mevzuatı hiçbir yerde göremiyorum, görsem de doğrusunu gözlerine sokabilsem.

Bu kadar saçma düzen başka bir ülkede var mı, merak ettim....

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

İtiraz sonucunda sevkim Haseki'ye çıktı, 18 Kasımda sağlık heyetine girdim. Süreç sil baştan:
    Aile hekimliği için-->50 TL
    Heyet için -->200 TL
    Ortopedi, fizik tedavi ve göğüs hastalıklarına(bu ne alaka diye sormayın ben de bilmiyorum) sevkim çıktı. Ortopedi ve FTR doktorlarına durumu anlattım, sonra da heyet başkasına durumu anlattım. Heyet başkası bu yaşadıklarıma "PES" dedi, seni niye bize yolladılar ki, 35.04 kodunu zaten biz vermiyoruz, bu nasıl iştir, üstüne bir de o kadar para harcadın diye sitem etti.
    Neyse....
    Bugün İl Sağlık Kurulundaki komisyona girdim. Adamlara derdimi anlatmaya çalışıyorum, adamlar konuşturmamak için her şeyi yapıyor, hele ordaki kadın doktor(sanırım komisyon başkanı). Ne tuhaf insanlar, herkesi cahil mi bellemiş bunlar anlamadım. Anlatıyorum, 35.04 kodu soldaki sinyal kolu gibi kontrollerin sağa alınması anlamına geliyor, ben sinyal kolunu zaten kullanabiliyorum. Sol kolum ne ampute, ne de elimde kavrama konusunda sıkıntı var. İlgili kadınla karşılıklı konuşmaya çalışıyorum ama kadın tartışma havası oluşturmaya çalışıyor. Diyorum soldaki kolu ile ilgili benim ellerimde sorun yok, ordan başka bir doktor dirseği 180 derece açamıyorsun, dedim 120-130 derece zaten açılıyor, ki bu direksiyon tutuşumu da etkilemiyor, zaten otomatik vitesli araç kullanacağım. Baktım yine anlamıyor, dayanamadım, burda makine mühendisi arkadaşlar var, onlar sinyal kolunu kimlerin kullanabileceğini çok net bilirler dedim....
    Sinirim hala üstümde.... Komisyon 35.04'ü kaldırmış. Amma velâkin...40.11 yani direksiyon üzerine topuz gibi yardımcı aparat kısıtı getirmiş.
    Direksiyon ile ilgili kısıtları doktorların vermemesi gerekiyor, komisyondaki doktorlar benim direksiyonu tutabilme yeteneğimi bile hayali olarak önlerine getiremeyecek kadar dar görüşlü insanlar.
    Yazık ya, parasını geçtim, o kadar zamanım, enerjim boşa gitti.
    Başka ilden bu kodun kaldırılması için itirazda bulunma hakkım var mı acaba?
    Topuzsuz hiçbir aracı kullanamayacağım sanırım, doğru mudur?

Üye
    selocan91 Avatarı

Gerçek Adı
    selin
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    10:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ayrıca konu başlığı da açtım ama tertibatlı araç diyorlarsa bız ehliyet sınavına o tertibata uygun arac ıle mı gırmek zorunda kalacagız?
    @Sky_Walker
    2 kere heyete ııtıraz hakkınız var dıye bılıyorum o karara da karsı çıkarsanız sayet bır ust kurul daha varmış ıl saglıgın kurdugu ama detaylı olarak resmı gazeteden okuyabılırsınız
    topuz konusunda da yıne bıldıgım kadarıyla sadece topuzsuz kullanmanız yasa geregı aykırı olacaktır.

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@selocan91
    Direksiyon derslerinde ve sınavında normal tertibatsız otomatik vitesli araç kullanmıştım.
    Sizin de sol kol engelliliğiniz varsa tertibatsız otomatik vitesli araç ile sınav yaparlar.
    ikinci itirazda biraz sıkıntı yaşanacak belli ki, ilgili komisyon cidden düşünme yetisi olmayan, hayali bile olsa bir insanın nasıl araç kullanabileceğini göremeyen tipler. Hangi çağda yaşıyoruz, kısıtlarda niye topuz var anlamadım, parmak ile çevrilebilen direksiyonlar var artık, hacı murat yada kamyon kullanmayacağız. Ben büyük olasılıkla başka bir ilden şansımı denerim.
    Topuzu ruhsata işlemlemiş, direksiyonunda topuzu olan araçları kullanmaya izin var mı 40.11 kısıtı ile?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    271
    Verilen Beğeniler
    434

İl sağlık komisyonunun kararlarına itiraz sürücü yönetmeliği'nde öngörülmemiş. Dolayısıyla oradaki memur arkadaşlar hastanenin verdiği rapora itiraz ediyormuş muamelesi yapıyorlar; çünkü başka bir itiraz prosedürü yok onlara göre.

"Kişinin, adına düzenlenen rapora itiraz hakkı vardır. Rapora itiraz, raporun verildiği ilin il sağlık müdürlüğüne yapılır. İl sağlık müdürlüğü raporun olumsuz olmasına neden olan tanıya göre kişiyi, ilgili branş/branşlarda üçer uzmanın bulunduğu hastaneye sevk eder. Kurul tarafından düzenlenen raporda belirtilen karara göre işlem yapılır. Kişinin bu rapora da itirazının olması durumunda; kişinin Sağlık Bakanlığınca belirlenecek bir kurul tarafından sürücünün veya sürücü adayının muayene ve değerlendirmesi yapılır ve karar verilir. Verilen karar kesin olup itiraz hakkı yoktur."

Burada sorunu il sağlık müdürlüğündeki müdürlerle çözmek ve durumu izah etmek lazım. Sorun hastanenin verdiği rapora itirazla ilgili değil ki, sorun il sağlıktaki komisyonun kararına itiraz. Düzeltme o komisyonda yapılmalı.
    Eğer prosedür olarak ne yapacaklarını bilmiyorlarsa, Ankara'ya sorsunlar ve sorunumuzu çözsünler.

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa
    "...Eğer prosedür olarak ne yapacaklarını bilmiyorlarsa, Ankara'ya sorsunlar ve sorunumuzu çözsünler....."

Çok güzel söylüyorsunuz, "Sorunu çözmek" isteyen çözüm yollarını araştırır, çok da basit. Ama İstanbul İl Sağlık kurulundaki başkan ve komisyondakiler çözüm üzerine değil, kendi söylediklerine yoğunlaşıyorlar, o yüzden ortada tek doğru ve çözüm kalıyor, bu da hakkaniyetten uzak, işin ehli olmayan kişilerin eline mahkum olmamız. Ben 2. defa itirazda bulunsam, yine hastane süreci, onu geçtim, bu sürece alıştım artık, ama yine üst kurulda işten anlamayan kurul başkanı gelecek, ne değişecek? Orada makine mühendisi de var, o biraz "insan" gibiydi, sanırım onu konuşturmadılar, o adam söyleseydi bari topuz artık işlevini kaybetti falan diye, ya da otomatik viteslide sağ el parmaklarında(direksiyonu hangi elle tutacak ise) sorunu olana versinler.
    Özetle, İstabul İl Sağlık Kurulundan bir şey olmaz, sana afra tafra yaparlar, konuşturmazlar(ben inatla konuştum, normal ses tonu ile derdimi, isteğimi anlattığım halde, başkan denilen kadın kendi sesinden başka ses duyunca bunu tartışma sandı, utanılacak bir karakter ) Burda insanları dinlemeden tanı verilir, sonra itiraz edince de suçlu sensin. Sol kolda engelim olduğu halde, geçen sene, sağ kol diye yazılmıştı, itiraz edince kadın koluma baka baka "senin sağ kolun sorunlu değil miydi?" diye soru sorma cesaretini gösterince "hah işte..!" dedim ...
    Her zaman derim, işin ehli olmak lazım, işin ehli olan karakterlidir, halden anlar, ama bunlar ne işi biliyor ne de karaktere sahip....
    Engellilerin en büyük engeli, sahip oldukları engel değil, engelsizlerin onlara çıkardığı "engeller"dir....
    Nokta...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12