Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende eski raporumu yenilemek için girdim heyete vermediler normal engelli raporu verdiler elime

İl sağlık kuruluna sevk ediyorlar ama ilk sağlık kurumu ehliyet raporu veriyor

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    15:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliler için ehliyet raporlarını artık il sağlık müdürlüğünde , il sağlık komisyonu veriyor.
    sıkıntı şuradan kaynaklı.

önceden otomatik vites araç tertibatlı araç olarak kabul edilebilyordu şimdi ise kabul edilmiyor.,ancak ehliyeti olmayan ve rapor oranı %90 ve üzeri olan engelliler için araç vesi atanarak satışı yapılabiliyor.

öyleki fiziksel engeliniz yoksa , otomatik vites dahil araca aparat takılmadan araç ötv den muaf olmuyor.

bu nedenle raporunuza otomatik vites araç kullansanız bile aparat kodu eklettirmeniz şart. yoksa benim gibi eski aracıızı satar yenisini sipariş verir sonra proje çiziminde takılıp kalırsınız.

şimdi izlemem gereken yol belli: EHLİYET YENİDEN ÇIKARILACAK !
    Gitti Bir Ay Daha

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Benim durum çok farklı h ehliyetim var hastane den araç kullanabilir elden gazlı özel tertibatli raporu aldım 2 yillikti süresi bitti yeniden rapora başvurdum vermediler
    Artık biz hastaneler olarak engelli araç raporu vermiyoruz diyorlar sadece ötv raporu veriyorlar ötv raporunda elden gazlı özel tertibatli yazı yazmiyorlar yazmayincada ben araç alamıyor ve kullanamıyorum il sağlık Müdürlüğü ne gönderiyorlar il sağlık Müdürlüğü ise ehliyet raporu veriyor bu durumda ben nasıl araç alacağım Maliye özel tertibatli elden gazlı raporu istiyor benden ben bu raporu nasıl temin etcem hastaneler vermiyor son olarak ehliyet raporunu maliyeye götürcem inşallah kabul edilir edilmez ise bu durumda ne olacak

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@halim_066 Ehliyet raporunda ne yazıyor ? Özel Kodlar nelerdir ?

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ayın 16 sinda gircem ehliyet raporuna rapordaki kot yeterli olurmu acaba araba almak için ben eski aracimi elden gazlı kullanıyordum

Üye
    NFS Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ErdemG

otomatik arabada böyle kullanıyorum ama ayrı bir pedal taktırmadım yine arabanın kendi pedallarıyla kulalnabilirsin tabi arabadan arabaya fark ediyor.

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@halim_066 yeni aracınıda aparatlı kullanırsan ve sağlık raporunun oranı yeterliyse ÖTV den yararlanabilirsin.
    otomatik vites dahi ehliyet raporu alsan da durumunu izah et ehliyet raporuna elden gaz için kodu yazdır.
    @NFS eskiden otomatik vites arabalar aparatlı yada özürlü arabası olarak aparat takılmadan kabul ediliyordu.
    şimdi kanun değiştiği için kabul edilmiyor.

elimde otomatik vites kullanır , 3 yılda bir kontrol gerektirir , ticari , resmi ve ağır vasıta kullanamaz ibareli YENİ ehliyet var bunlar ötv indirimi için yeterli değil illa aparat olacak diyorlar.

Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bende yeni kodlar ile 43.02.47 kodu ile il saglik tan aldım raporu ehliyeti değiştirdim ama vergi dairesi kabul etmedi hastanede otomatik araç kullanması uygun raporu istiyor o kodlar sadece ehliyet icinmis bende 1993 aldığım cefi indirim raporunu ekledim onda as nedeniyle iki kalça protez yazıyor hem oto.atık hem gaz giren için aparat taktiracaksin de dile sim kullanmadigim halde onları taktiracam çok saçma bir uygulama il sagliktaki makine mühendisi onay veriyor ama vergi dairesi resmen engel yaratıyor asıl engelli demeyin bize hakaret olur özürlü onlar boşuna masraf ilginç olan kullanıcıyı bile gormuyorlar aparati onayliyorlar böyle şeyler sadece bizim eğitimsiz ülkemizde olur.

Pardon birden 78 otomatik kodu var en onemlisini yazmamisim bunlara rağmen 1993 yılında aldigim iş için vergi indirim raporunu ekledim onda da iki kalça protez yazdığı için gaz giren aparayi yaptırmanın istediler ama sağ protezimde hareket kisitliligi yok çok uzuldum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12