Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dursun_1985 Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    babannemin kalp yetmezliğinden %100 özürlü raporu var raporda ayrıca nöroloji bölümünden %25 hafif demans diye bir yazıda var
    araç alımı için bayiye başvurduk ama vergi dairesi ve trafik tescil %25 demans yazısı yüzünden(bu arada raporun arka kısmındaki zihinsel ve ruhsal kısımlarındaki kutucuklarda işaret yok) vasi kararı istediler
    hastaneye tekrar gidip nöroloji doktoru ve pskiyatri doktoru ile görüştüm hafif demans olan bir hastaya vasi kararına gerek yoktur dediler.

Arkadaşlar bu tip bir olay başına gelen veya bilgisi olan benim suandan itibaren nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilen var ve bana bir yol gösterirse çok sevinirim herkeze iyi günler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@dursun_1985

Bence raporunuzla birlikte vergi dairesine gidin ve oradan resmi görüş isteyin. Onlar yazılı olarak "sorun yok" dediklerinde güvenle araç alabilirsiniz...

Üye
    dursun_1985 Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey vergi dairesine de gittim ötv bölümündeki memur biz onaylasak bile trafik tescil vasi kararı istiyor dedi ama babannemin vasi kararı çıkartılacak nörolojik ve pskolojik bi durumu yok ne yapcağımızı şaşırdık herkes birbirinin üstüne atıyo daha önce bu şekilde araç alan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    hasan901 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    adiyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dursun 1985 benimde nenem uzerine rapor aldik demans yaziyordu noter kabul etmedi ve sulh hukuk mahkemesine vasi tayini davasi actim ve tekrar mahkeme rapor istedi ve hastahaneden vasi tayinina gerek vardir raporu aldik

Üye
    dursun_1985 Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan kardeşim vasi tayini yaptıktan sonra hakimden araç alım izni altında ek karar çıkartmak gerekiyormuş siz nasıl bir yol izlediniz araç alabildinizmi bu yolla bana bilgi verebilirsen sevinirim.

Üye
    hasan901 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adiyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@dursun_1985

Dursun bey dava dilekcesi yazdiginda arac alimi yazmayi unutmayin eger unutursaniz hakime guzel bir dille ve araca ihtiyaciniz oldugunu hissetirin nenem yogum bakimda oldugu ben almak istemedim mirascilara guvenmedim

Üye
    dursun_1985 Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan bey herkez ayrı bir şey söylediği için kafam çok karışıyo vasi dilekçesinde araç alımından hiç bahsetme diyorlar genelde vasi kararı çıktıktan sonra ek izin kararı çıkartmak gerekiyomuş hakime araç için o zaman istersin diyorlar sizce ne yapmalıyım ve hakimler genelde araç alımına izin vermiyorlarmış dilekçe de neler yazmalıyım acaba yardımcı olursanız sevinirim..

Üye
    hasan901 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adiyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dursun bey sakin oyle birsey yapmayin hakim sizin gibi binlerce kisiyi goruyor ek karar falan yok sen gidip sulh hukuk mahkemesine arac alacam dedim vasi tayini davasi acacam tamam dediler hazirladim dilekce rapor kimlik fotokopisi gibi evraklar dosya aldim adliyeden teslim ettim 1 ay sonra mahkeme gunu verdiler gittim hakim karsisina soyledim herhangi bi kan davasi husumet falan varmi die soruyor yok dedim ek karar die bir sey yok zaten siz arac icin alacaksiniz dilekcede yaziyorsunuz ve karar size 1 hafta sonra size geliyor haa gidip arac alirsaniz mahkemeye bildirmek zorundasiniz zaten verilen kararda buyuk harflerle kisiyi borclandirmadan arac alabilir ibaresi yaziyor kendim bu sekilde yaptim

Üye
    hasan901 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adiyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin yapacaginiz is kisacasi siz gidin bi dilekce yazin yada netten bakin yazin ona gore hic bir seyi karistirmayin her seyi acikca yazin

Üye
    dursun_1985 Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan kardeşim eğer elinde dilekçe örneği senin verdiğin dilekçe varsa bana mail olarak atarsan sevinirim dursun_gundogan@hotmail.com

Üye
    dursun_1985 Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada sulh hukuk mahkemesine gittim görevli kalem ile görüştüm vasi kararı çıkartmak öyle kolay değil dedi zaten vasi kararı çıkartsanız bile araç alımı için ek karar çıkartmanız lazım dedi ama hiçbir hakim artık buna izin vermiyor dedi ayrıyaten vasi kararı çıkartırsak her ay gidip mahkemeye babannemin harcadığı paranın nereye harcadığını rapor halinde vermemiz gerekiyormuş vs. büssürü şey söyledi hiç uğraşmayın boşuna dedi anlayamıyorum devledin tanıdığı haktan başka bir devlet kuruluşu tarafından izin verilmiyor nasıl bir şey bu her yolu kapatıyorlar.

Bu konuda bana izmirden yardımcı olabilecek bir avukat varmı.

Üye
    hasan901 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adiyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oyle demeye hakki yok sizi yaniltmis bana bunlarin hic birini soylemediler dilekcemi verdim adamlar saolsun yardimcida oldular maalesef dilekce ornegi elimde yok katip arkadasa yazdirdim o memur kimse isi yokusa surmus siz yinede dilekcenizi verin avkuta gerek yok ben tutmadim mesela