Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murad Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam:
    ben daha öncede yazmıştım fakat tam cevap alamadım, bilgisi olanlar ve yol göstermek isteyenler lütfen cevaplasın.
    elimde B sınıfı "fakat otomatik vites araç kullanır" ve "ticari araç kullanamaz" ibareleri mevcut. bende doguştan sağ kol kısalığı ve sağ kolumda güç eksikliği mevcut. bir çok işi yaparken sol kolumu kullanıyorum. bende vergi muaflı araç almak istiyorum. haftaya sürcü kursuna gidip işlemleri başlatacam. merak ettiğim acaba bana özel donanımlı araç yazılı rapor verirlermi. teşekürler.

Üye
    murad Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir de arkadaşlar, özel donanımlı araç kullanabilir raporunu hangi hastaneler verbilir( örn, tam teşekküllü devlet, özel hastane, poliklinikler, saglık ocakları, ilçe devlet hastaneler vb) çünkü ben bir kere ilçe hastaneye gittim tam ortopediye geldim, doktor benim yetkim yok dedi ve dosyayı iptal etti. ve param boşuna gitti.
    bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben olsam B sınıfı sürücü belgesinin tadını çıkartırım. Şu anda varolan mevzuat özel donanımlı araç kullanan kişiler için akıl almaz kısıtlamalarla dolu (aracı senden başka kimse kullanamayacak, sen kendine ait araçtan başka bir araç kullanamayacaksın, vergi muafiyetli aldığın aracı vergisini ödemeden 5 sene satamayacaksın vs.).
    Ama illa da vergi muafiyetli araç almak istiyorum dersen, evet, teorik olarak özel donanımlı araç kullanır ibareli rapor alabilirsin ve o raporla vergi muafiyetli araç alabilirsin.
    H sınıfı sürücü olabileceğine dair: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...tml#post170309
    Bir altındaki mesaj da özel donanımlı vergi muafiyetli araç alabileceğine dair bilgi içeriyor.

Teorik olarak sürücü belgesi olur raporu vermeye yetkili özel ve devlet hastaneleri, hatta poliklinikler bile sürücü olur raporu verir. Ama sakatlık konusu elde ya da sol uzuvda olunca, özel hastaneler bu sorumluluğu almaktan kaçıyor ve trafik müdürlükleri de olası özel hastane raporlarına söyleniyor. Onun için, en sorunsuz yol yetkili devlet hastanelerinden almaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...