Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tarsuslu69 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    tarsus
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ötv indirimli araç almak üzereyim. bayiye raporumu ve h ehliyetimin fotokopisini de verdim. yalnız, ortalıkta dolaşan bir söylentiye göre, mayıs/2016 da yönetmelik değişmiş ve yeni tip ehliyetle başvurmak gerekiyormuş. bu bana pek inandırıcı gelmedi. zira eski ehliyetlerin değişimi için beş yıllık bir süre verilmişken, ötv indirimi için yeni tip ehliyet şartı getirmek hem mantıksızlık hemde anayasadaki fırsat eşitliğine aykırı. bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm raporu il sagliktanmi yoksa devlet hastanesindenmi aldın kardes

Üye
    tarsuslu69 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    tarsus
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rapor 2014 ağustosta, ehliyet geçen yıl haziranda alındı..

Üye
    batuata1 Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:00
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yapılan değişiklik yeni ehliyetlerle işlem yapılabilmesinin önünü açmak için yapıldı.H sınıfı ehliyetlerle 5 yıl daha işlem yapılacaktmış

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Küsmedik_hayata Avatarı

Son Giriş
    19.08-2016
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Banada aynı şeyleri söylediler eskiden almış olduğum ehliyetin geçersiz olduğu ve araç alabilmem için yenilemem gerektiğini ilettiler

Değerli arkadaşlarım yardım istiyorum
    2001 yılında almış olduğum H SINIFI engelli ehliyetimin bir hükmü kalmadığı ve yeni araç alabilmem için ehliyetimin yenilenmesi gerektiği Bursa'daki Doğuş oto tarafından söylendi benim merak ettiğim konu şudur ; 2016 1 ocakta değişen bu tasarı ile devlet hastanesi ortopedi uzmanından raporumu aldım raporda B ehliyeti alması uygundur diye belirtildi ve il sağlık müdürlüğüne komisyona gireceğim acaba bu komisyon kararından sonra EHLİYETİMİ alırsam eğer ilaveten bir rapor daha çıkartmama gerek varmı? Bu komisyona giren arkadaşlar varsa bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim araç satan firmalar ve vergi dairesi ilave olarak rapor isteyecek mi

2006 yılında özel tertibatlı araç kullanabilir raporum mevcut fakat bayi bu rapor olmaz dedi üstelik raporum (sürekli) nedir bu engellilerin çektiği sıkıntılar

İl sağlık müdürlüğünde komisyona girdikten sonra elimize bir rapor mu verecekler yoksa tekrar bir rapor daha mı almamız gerekecek artık psikolojim bozuldu herkes birşey söylüyor sağlık kurulunda heyette çalışan memura sordum tekrardan rapora gerek kalmayacağını il sağlık müdürlüğünden ehliyet alabilir sürücü olabilir raporu yeter diyor ama ben bir türlü net bir cevaba ulaşamadım

Üye
    batuata1 Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:00
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Küsmedik_hayata

Bu bilgiyi size kim verdi ? Mevcut H Sınıfı ehliyetlerle işlem yapılıyor

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Küsmedik_hayata Avatarı

Son Giriş
    19.08-2016
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bursa'daki doğuş oto bana bu ehliyetin geçerliliği artık yok değiştirmen gerekiyor dedi kardeşim bende yeni tip ehliyete başvurdum

Kafam çok karışık şimdi de 2006 yılında sürekli olan raporun bir geçerliliği olmadığını söylüyorlar bu Nasıl bi iş çözemedim raporum sürekli özel tertibatlı araç KULLANABİLİR diye yazıyor bu rapor ile 2 tane ötv siz araç çıkarttığım halde Bilgin varsa yardımcı ol bana kardeşim

Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    10

Ehliyetini yenileyip arac alabilirsin. Ozel tertibatli arac kullanabilir raporun otv siz arac alimi icin yeterli.

Aslinda ehliyeti yenilemene gerek yok maliye bu konu ile ilgili yonetmelik degisikligini yapti fakat TSE proje icin isteyebilir.

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    1

2016 yılından önce alınan H sınıfı ehliyetler 2020 yılına kadar geçerli olduğundan ve ÖTV siz araç alınabilir.

4 Mayıs 2016 Tarihli resmi gazetede yayımlanan ''ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ (II) SAYILI LİSTE UYGULAMA GENEL
    TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ'e göre ;

“Sürücü belgesi: 1/1/2016 tarihinden önce alınan ve ilgili mevzuatı uyarınca söz konusu tarihten itibaren beş yıl (31/12/2020 tarihine kadar) geçerliliği bulunan H sınıfı ve 1/1/2016 tarihinden itibaren alınan, (II/C/1.3) bölümünde belirtilen engellilik durumları itibarıyla istisna kapsamındaki taşıtta bulunması gereken özel tertibata/tertibatlara ilişkin ibareleri (kod numarasını/numaralarını) içeren A, A1, A2, B, B1, BE ve M sınıfı sürücü belgelerini,
    düzenlemesi yapılmış ama ben anlamıyorum hala neyin zorluğunu çıkarıyorlar .
    Konu uNiQuE_54 tarafından değiştirilmiştir (03.06-2016 Saat 10:40 ). Gerekçe: ekleme

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar, 1 Ağustos 2002'den sonra alınmış, üzerinde doğru ibareler bulunan engelli sağlık kurulu raporu araç alımında kullanılır. Bu kesin!

Araca hangi donanımın takılacağı konusunda ise bi boşluk var. Onu da yeni ehliyet-raporu ile halletmek lazım.