Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozdenkara Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba il sağlık müdürlüğünden uzun uğraşlar sonucu aldığım raporla ehliyetimi çıkardım
    raporda sınırlı kullanım kodları 102 47 78 32.01 31.03 yazıyor araç uyarlama kodlarıda 35.03. 20.09 bu kodların hepsi ehliyetimde de yazıyor
    elden gaz fren tertibatlı araç kullanabilir kodlaması yapıldı heyetten çıkarkende ötv siz araç alabilirsiniz dediler ama ne yazıkkı nakil vasıtaları vergi dairesi
    bu raporu kabul etmiyor tam teşekküllü devlet hastesinden rapor almanız gerek deniliyor devlet hastaneside ötv siz araç raporu vermediklerini söylüyorlar
    haydarpaşa numune , böyle bir kanun yönetmelik varsa orda yazın diyorsa getirin yazarız deniyor elimizde elden gaz fren tertibatlı il sağlık müdürlüğü raporu ve
    B engelli ehliyetiyle ortada kalmış durumdayız biz derdimizi kime anlatacağız devletin verdiği bir raporu diğer kurum kabul etmiyor,

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Hastaneler genelde aynı şeyi söyleseler de mantıklı olarak açıklamasını yapıp ısrarcı olunca veriyorlar ve vermek de zorundalar.
    29 aralık 2015 de yayınlanan resmi gazete ile hastanelerden yetkisi alınan rapor sadece sürüsü olur raporudur, maliyenin ötv muafiyeti için istediği raporla hiç bir ilgisi yoktur. İl sağlık müdürlüğü komisyonundan alınacak rapor, bir engelli sağlık kurulu raporu formatında değil sadece sürücü olur raporudur, üzerinde herhangi bir oran da bulunmaz.
    Maliyenin ötv için şart koştuğu rapor ise engelle ilgili kısıtın tanı kısmında açıkça yazıldığı, üzerinde '' otomatik vitesli ya da özel tertibatlı araç kullanır'' ibaresinin ve mutlaka bir oranın bulunduğu engelli sağlık kurulu raporudur.
    Söz konusu yönetmelikle hastanelerrin yetki dışı bırakıldığı konu sadece sürücü olur raporudur, ötv muafiyeti için gereken raporu vermeye devam edeceklerdir.
    Ne zaman ki maliye yönetmeliğini değiştirir, ötv muafiyeti için engelli sağlık kurulu raporu talep etmekten vazgeçer ve komisyonun sürücü olur raporunu kabul ederse o zaman hastaneler bu raporu vermeye son verebilirler.

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, bu konu ile ilgili bir sorum olacak. 2011 yılında alınmış sürekli ve özel tertibatlı gaz pedalı solda otomatik vites araç kullanabilir rapor yeni araç alımında ötv muafiyetinde geçerli olurmu? Yoksa sil baştan yeni rapor almakmı gerekiyor. Hali hazırda ehliyet değişimi için aile hekimine gideceğim. Eğer kabul olmazsa ikisini bir alayım.

Üye
    ozdenkara Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk Bey değerli yorumlarınız için bey teşekkür ederim, 2016 yılında üyelerimizden '' otomatik vitesli ya da özel tertibatlı araç kullanır'' ibaresi olan rapor alanlar var mı varsa hangi hastanelerden almışlardır paylaşabilirler mi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@gazi3428
    Elinizde mevcut olan 2011 tarihli rapor uygun tanı ve ibareleri taşıyorsa ve sürekli ise hala geçerlidir, onunla ötv muafiyetinden faydalanabilirsiniz.

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp

Tşk.ler ufuk bey. Devlet hastaneleri bu rapor için çok para istiyorlar 200tl nedir. İstanbul il sağlık müdürlüğünde bir bayanla görüştüm mevcut özel tertibatlı otomatik vites araç kullanabilir raporunuz varsa özel hastaneden aldığınız raporda geçerli dediler. Bende bugün özel hastaneden aldım raporu hastane başhekimliği üst yazı ile il sağlık kuruluna gönderecek. Ücreti de 32 tl ödedim. Arkadaşların bilgisine.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@gazi3428

Bilgi için çok teşekkürler

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    140

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bana da yaklaşık 1 ay önce ilsağlık müdürlüğü sürücü sağlık raporu ile ÖTV siz araç alabıleceğimi söylemişlerdi ancak vergi dairesi kabul etmedi bimere yaZdım kabul etmedı .. devlet hastanesınden tam tesekkullü sağlık raporu istediler bende 21 yıl önce aldığım sürekli ibaresi olan raporu yapıştırdım noterde Aslı gibidir diye çoğaltarak onunla aldım aracımı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi