TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba sürekli olarak %57 engellilik oranı ile vergi indiriminden faydalanarak 2 yıl önce emekli oldum
    raporumda ehliyet ve araç alımı hakkında herhangi birşey yazmıyor
    benim problemim sağ omzumda amyotrofik nevralji tanısı verdiler c4 c5 lezyon sekeli diyede yazıyor
    şuanda normal otomatik vitesli araç kullanıyorum yeni çıkan kanunlarda benim ötv siz araç alma hakkım var mı
    kolumu kısıtlı kullanıyorum aşağıya indirebiliyorum fakat omuz izasından yukarı çıkaramıyorum
    birde tekrar rapor için başvursam genel anlamda mı rapor verilecek yoksa sadece araç alımı hakkında mı maalesef her yıl çıkan yeni kanunlar neticesinde oranı bazen düşürebiliyorlar oran düşse emeklilik hakkımda sıkıntı çıkar mı yanıtlarsanız sevinirim.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    09.05-2019
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    7

Merhaba ,
    Sağ el kısıtlılığı ile araç alabilirsin.
    Tek yapman gereken ( lafın gelişi tek yoksa süreç çok uzun ) devlet hastanesinden " sağ elini kullanmasını gerektirmeyen özel tertibatlı araç alabilir " ibareli bir sağlık raporu alman .
    Geri kalan işler kolay.
    Başvuru yaptığında zaten raporu alma amacını talep kağıdına yazıyorsun. Raporun ona göre hazırlanıyor ( Örn:emeklilik,ÖTV indirimli araç alımı,işe giriş vb)
    Bu arada aldığın raporun emekliliğini etkileyeceğini düşünmüyorum. Sonuçta emekli olalı 2 yıl olmuş.
    Sağlıcakla kal.

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabın için teşekkür ederim en kısa zamanda bu rapor olayını gündeme alıp başvuracağım

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    28.09-2022
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    25

yeniden yetkili hastaneden rapor almanız gerek oneday arkadaşımın dediği gibi, size verilen rapor istek formunda ötv indirimi ni seçin sadece. diğerlerini işaretlemeyin, düşük çıkarsa rapor, emekliliğiniz sıkıntıya girmesin... Rapor da özel tertibat ibaresi istiyor vergi dairesi.

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Acaba Emekliliği var iken böyle bir rapora başvuran ve durumu net öğrenen var mı? riske girmeye değer mi? onu merak ediyorum

Üye
    cyl Avatarı

Son Giriş
    03.12-2021
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Otomatik vitesli tertibatsız araç da alabilirsiniz. Alanlar var. Aşağıdaki konuya bakabilirsin.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba sürekli olarak %57 engellilik oranı ile vergi indiriminden faydalanarak 2 yıl önce emekli oldum
    raporumda ehliyet ve araç alımı hakkında herhangi birşey yazmıyor
    benim problemim sağ omzumda amyotrofik nevralji tanısı verdiler c4 c5 lezyon sekeli diyede yazıyor
    şuanda normal otomatik vitesli araç kullanıyorum yeni çıkan kanunlarda benim ötv siz araç alma hakkım var mı
    kolumu kısıtlı kullanıyorum aşağıya indirebiliyorum fakat omuz izasından yukarı çıkaramıyorum
    birde tekrar rapor için başvursam genel anlamda mı rapor verilecek yoksa sadece araç alımı hakkında mı maalesef her yıl çıkan yeni kanunlar neticesinde oranı bazen düşürebiliyorlar oran düşse emeklilik hakkımda sıkıntı çıkar mı yanıtlarsanız sevinirim.

bu konuda kanun anlamında sanırım bir gelişme olmadı emeklilik haklarımızın yanıp yanmadığı konusunda hala kararsızım

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhaba uzun bir süreçten sonra dün 06/07/2022 tarihinde sağ kol engelinden dolayı otomatik vites almak ötv ve mtv muafiyeti için heyete girdim sadece nöroloji oılarak tesadüf bana bana doktor bey heyetteydi sağolsun durumumu anlattı raporda eskisi gibi bir ibare olmayacak sadece özel tertibatlı araç alabilir yazacak sanırım rapor 1 aya kadar elinize ulaşır dediler kanunlar çok değişmiş eskisi gibi değil bundan sonraki süreç hakkında çok bilgim yok açıkcası otomatik vites ve ehliyet için il sağlık kurulunamı başvurmamız gerekiyor

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrardan merhaba sap kol üst engeli için heyete girmiştim raporum çıkmadı henüz ama doktorla görüştüm senin raporda tözel tertibatlı otomatik vites alabilir yazacakmış bundan sonraki süreç nasıl olacak acaba bilgisi olan varmıdır

Üye
    aspan Avatarı

Gerçek Adı
    özcan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    9

bu aldığın rapor %40 ın altına düşerse emekliliğin iptal olur. çünkü her zaman son aldığın rapor geçerlidir. büyük ihtimal düşmez bende senin gibi sağ kol brekial pleksusum önce emekli oldum sonra ötv indirimli aracımı geçen sene aldım.
    yapman gereken şey aldığın raporunda SADECE HAREKET ETTİRİCİ AKSAMDA ÖZEL TERTİBATLI TAŞIT KULLANMASI GEREKİR.noktasına kadar bu yazacak başka bi şey yazmıyacak.
    normal b sınıfı ehliyetin varsa engelli ehliyetine çevirmen gerekecek
    aile hekimine gideceksin o seni uzman dr. sevk edecek uzman dr. muayne sonucu seni il sağlığa heyete sevk edecek.il sağlığa evrakları teslim edince ehliyet için heyet günü alacaksın.girdiğin heyette sana kodlu ehliyet verecekler otomatik vites gibi. v.s ( otomatik vites senin tertibatın ) ehliyetin ve raporun uyumlu olursa ötv indirimli araba alırsın kolay gelsin şimdiden..

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporda oran belirtilmedi mevcutta b sınıfı ehliyetim var sağ kolumda güç kaybım v.s. yok sadece yukarı kısmi hareket ettirebiliyorum il sağlıkta ötv raporu gibi uzun mu sürüyor bende aynı raporla birlikte alabileceğimi zannediyordum

benim normalde eski tip b sınıfı ehliyetim var çipliye geçmemiştim şimdi rapor çıktıktan sonra çipliye geçip sonramı h sınıfına geçmek mantıklı yoksa eski tip ehliyetten mi geçmek mantıklı nasıl bir yol izleyeyim fikirlerinizi alabilirimiyim

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba tekrardan rapor çıkmış ekteki gibi tam anlayamadım ehliyetim b sınıfı bundan sonra ne yapmam lazım fikir verebilecek birisi yardımcı olursa sevinirim
    https://imgyukle.com/i/nSV7wn

https://imgyukle.com/i/nSnkZo

Üye
    aspan Avatarı

Gerçek Adı
    özcan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    9

ne yapman gerekeni yukarıda belirttim. ehliyetin eski tip kalsın yenileyince çipli verecekler zaten .
    1-aile hekimine gideceksin o seni uzman dr. sevk edecek ehliyetimi yenileyeceğim de raporunu göster.
    2- uzman dr. muayne sonucu seni il sağlığa heyete sevk edecek.
    3-il sağlığa evrakları teslim edince ehliyet için heyet günü alacaksın.
    4- heyette sana kodlu ehliyet verecekler otomatik vites gibi. v.s ( otomatik vites senin tertibatın ) ehliyetin ve raporun uyumlu olursa ötv indirimli araba alırsın.
    5- il sağlığın verdiği raporla nufus müdürlüğüne gidip yeni tip ehliyetini alacaksın bu kadar.

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşeküür ederim orda ağ kol engeli diyor ama bunu nöroloji verdi ortopedi değil sorun olur mu diğer sorum ise Sol elden donanımlı özel tertibatlı otomatik vites araç kullanması uygundur. deniyor sol kol donanımı ne demek

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba bugün ehliyet sonucumda çıktı benim sağ omzumda problem var kolumda hareket kısıtlılığına yol açıyor hastahanenin verdiği rapor SADECE HAREKET ETTİRİCİ AKSAMDA ÖZEL TERİBATLI TAŞIT KULLANMASI GEREKİR oldu açıklama kısmında ise Sol elden donanımlı özel tertibatlı otomatik vites araç kullanması uygundur deniyor bu raporla birlikte sürücü sağlık kuruluna girdim ordanda sonuç 47. İki tekerlekli araç kullanamaz,10.02 Otomatik vites ,35.03 Direksiyondan sol eli çekmedenkullanılabilen kontrol cihazları ,78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir,102. Ticari araç,
    resmi araç, ambulans kullanamaz oldu açıklamasında ise Engelli B sınıfı sürücü belgesi alabilir. deniyordu yinede emin olmak için vergi dairesinin ötv servisine başvurdum tüm bu açıklamalara rağmen bizim hastahane ile yazışma yapmamız gerekiyor gerçekten sağ kolunda kısıtlılık varmı omuz bununla alakalı olmayabilir dendi böyle bir durumla karşılaşan oldumu

Sayfa 1 / 2 12 SonSon