Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba sürekli olarak %57 engellilik oranı ile vergi indiriminden faydalanarak 2 yıl önce emekli oldum
    raporumda ehliyet ve araç alımı hakkında herhangi birşey yazmıyor
    benim problemim sağ omzumda amyotrofik nevralji tanısı verdiler c4 c5 lezyon sekeli diyede yazıyor
    şuanda normal otomatik vitesli araç kullanıyorum yeni çıkan kanunlarda benim ötv siz araç alma hakkım var mı
    kolumu kısıtlı kullanıyorum aşağıya indirebiliyorum fakat omuz izasından yukarı çıkaramıyorum
    birde tekrar rapor için başvursam genel anlamda mı rapor verilecek yoksa sadece araç alımı hakkında mı maalesef her yıl çıkan yeni kanunlar neticesinde oranı bazen düşürebiliyorlar oran düşse emeklilik hakkımda sıkıntı çıkar mı yanıtlarsanız sevinirim.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    7

Merhaba ,
    Sağ el kısıtlılığı ile araç alabilirsin.
    Tek yapman gereken ( lafın gelişi tek yoksa süreç çok uzun ) devlet hastanesinden " sağ elini kullanmasını gerektirmeyen özel tertibatlı araç alabilir " ibareli bir sağlık raporu alman .
    Geri kalan işler kolay.
    Başvuru yaptığında zaten raporu alma amacını talep kağıdına yazıyorsun. Raporun ona göre hazırlanıyor ( Örn:emeklilik,ÖTV indirimli araç alımı,işe giriş vb)
    Bu arada aldığın raporun emekliliğini etkileyeceğini düşünmüyorum. Sonuçta emekli olalı 2 yıl olmuş.
    Sağlıcakla kal.

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabın için teşekkür ederim en kısa zamanda bu rapor olayını gündeme alıp başvuracağım

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

yeniden yetkili hastaneden rapor almanız gerek oneday arkadaşımın dediği gibi, size verilen rapor istek formunda ötv indirimi ni seçin sadece. diğerlerini işaretlemeyin, düşük çıkarsa rapor, emekliliğiniz sıkıntıya girmesin... Rapor da özel tertibat ibaresi istiyor vergi dairesi.

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Acaba Emekliliği var iken böyle bir rapora başvuran ve durumu net öğrenen var mı? riske girmeye değer mi? onu merak ediyorum

Üye
    cyl Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba. Otomatik vitesli tertibatsız araç da alabilirsiniz. Alanlar var. Aşağıdaki konuya bakabilirsin.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html