Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm ben ankilozan spondilit hastasıyım b sınıfı ehliyetimi engelli aracı alabilirmiyim iki kalçadan protez var sol tarafın hareket kısıtlı ligi var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

@Memhme

manuel vitesli aracı kullanamayacak bedensel kısıtlılığınız ve buna uygun raporlarınız olmalı: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html

Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş sağol ilginç için doktor otomatik araç kullanmam için il saglik müdürlüğü ne şevk etti benim korkum bazı yazılar gördüm as li hastaların ehliyeti iptal ediliyor diye gerçi benim öyle boyunda tutulma yok sadece ataklarda vardı onuda protezler le düzeldi sadece solda hareket kisitliligi var.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@Memhme
    Neden iptal edilsin, işin o kısmını halletmişsiniz doktor otomatik için onay vermiş.
    İl sağlık müdürlüğünde sadece kullanacağınız araca göre uygun kod almak için komisyona gireceksiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

@Memhme

Boyunda tutulma yoksa AS sorun olmayacaktır.

Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi için tesekur ederim Boynumda tutulma yok sadece sol ayağımda hareket / 30 var birde güç kaybı benim korkum bazı as li hasralarin olan ehliyeti iptal edilmiş en azından olmasa da iptal edilmesin yoksa hayat zor olur otobüsle bir yere gitmek aziyet

Slm arkadaşlar tam teşekkülü hastanede mi il sağlıklı müdürlüğü nde mi alınacak rapor özel tertibatı icin

Üye
    Uğuraz Avatarı

Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlkönce ehliyet için il sağlık kurulundan kodlandırılmıs rapor alinacak, ikinci raporda öt v. İndirimli arac alabilir raporu tam teşekküllü hastane heyetinden alinacak. Daha sonra kodlu raporla ehliyet degistirilecek.arac alacagi niz bayiye evraklari teslim edin.sonrasi

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

ölme engelli ölme yaz gelsin ulan bir rapor her şeyi hal edilmesi lazım ne güne kaldık

Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar as hastasıyım ehliyet için il saglik tan aldım raporu mu bir sorun çıkmadı şükür kimsede as hastasisin ehliyet alamazsın demedi bazı yanlış bilgiler dolaşıyor

Benim diğer raporun 100/60 2.derece iş için vergi indirimi olan rapor bunu mu ekleyecegim başka bir rapor gerekir mi tarihi de eski bir rapor bu konuda bilgisi olan varsa yazabilirmi

Bu arada ehliyetimde geldi bir hafta içinde sorun çıkmadı allaha şükür

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

@Memhme

Boyunda tutulma olmadığı için ehliyet alabildiniz kolayca. AS boyunda tutukluk yapıyorsa, ehliyet verilmesi çok zor.

Araç alımı için yeni engelli sağlık kurulu raporu gerekli. Raporda alt ekstremitedeki kısıtlılıklar belirtilmeli ve "özel donanımlı veya otomatik vitesli araç kullanır" vb. bir ibare olmalı.

Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm öncelikle herkese tsk ederim

ben aracı aldım yeni rapor gerekmiyor 1993 yılında aldığım vergi indirim raporu vardı üzerinde tc bile yazmıyor onu il sağlık müdürlüğünden ehliyet 78 kodlu otomatik vites raporuna ekledim sorun cıkmadan verdiler aracı
    tek sorun otomatik arac kullanabılır ehliyet raporu almama rağmen vergi dairesi eski raporda iki kalcada protez yazdıgı için otomatik vitesin yanında araca elden kullanmam için aparat ekletti anlamadığım benim sağ ayağımda hareket kısıtlılığı yokki neden bunu istediler anlamıyorum protez deyince sanıyorum takma protez anlıyorlar zaten ayagım rahat hereket etsin diye protezı taktılar o aparat su an engel oluyor malesef alısması zor sokmeyi düşünüyorum aparatı sonucta ehliyetimde 78 kodu var aparatla ilğili bir kod yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

@Memhme

93 tarihli raporla mı araç aldınız?! Bu mümkün değil. Mevzuata da aykırı.

"Engellilere, engelli sağlık kurulu raporu verilmesine dair ilgili mevzuatın değişmesi halinde, değişiklik tarihinden önce usulüne uygun olarak düzenlenmiş olan engelli sağlık kurulu raporları ÖTV istisnası uygulamasında geçerlidir. Ancak, Özel Tüketim Vergisi Kanununun yürürlüğe girdiği tarihten [1.8.2002] önce alınmış sağlık kurulu raporlarına dayanılarak bu istisna kapsamında işlem tesis edilmez."

Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yanlıs anlasılmasın kardeş ehliyet icin yeni 78 kodu ile ilgigi sağlık bakanlıgından rapor aldım ama engel durumumu gösteren 1993 yılında aldığım veri indirim raporu vardı 2. derece 100/60 rapor onu verdim kabul etti vergi dairesi bizi ehliyet icin aldığın ilgilendirmiyor dedi yalnız raporda hastalığım devamlı yazıyor zaten onları ehliyet için olan rapor ilgilendirmiyormus aracı aldım gittim ümraniye araç vergi dairesine mtv den de muaf yaptırdım zaten arac vergi muafiyeti için sağlık raporu veren bir yer yok normal vergi muafiyeti veriyorlar benim tek sıkıntım o kadar çabaladım bekledim sağlık müdürlüğünden aldığım rapor ehliyet dısında bir işe yaramıyor yardımı olan herkese ilk basta size tesekkur ederim cok zormus bu işlemleri yapmak sağlam insan hasta olur inan bir ara pes edecektimallahtan eski raporu kabul ettiler allah kolaylık versin diğer alacak arkadaslara. son bir dip not aslında hiç bir kurum ne yapacağını bilmiyor ne vergi dairesi ne emniyet bu konuda tam oturmus bir yasa yok herşey birazda sansla oluyor inanın gercek ihtiyaçları olan engelliler zor alıyor ama sağlam insanlar bir kılıfını bulup sakat olan akrabasının üzerine arac alıyor o sakat insan emin olun hayatında o arabaya binmiyor asıl onları araştırmaları lazım derim ben hoşcakalın sağlıcakla kalın.