Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba iyi günler direk soruma geçiyorum ötv indirimli özel tertibatlı Sıfır araç almış arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Örneğin 60 bin liralık bi aracı 40-42 bin liraya ötv indirimiyle aldıktan sonra araca başka ne gibi masraflarınız oluyor. Kasko özel tertibat (elden gaz fren) vergi ne bileyim ruhsat lpg cart curt bunlara ne kadarlık bir maliyet harcanıyor. aracın salt değerinden hariç minimum harcanan tutar desem daha kısaca özetlemiş olurum sorumu

Üye
    Bboy Avatarı

Gerçek Adı
    aLi
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba fsmehmet ben bundan 2 ay önce 2016 model woslkwogan polo 1.4 TDI aldım aracın tutarı 59,900'du bana gelişi ise 39,500'di.
    tabi bunun içerisinde kasko ve sigorta hariçti ilk defa araç aldığım için üstüme ve 35 yaşından küçük olduğumdan dolayı 1.250 TL sigorta 1.350 TL de kasko giderlerim oldu yani anlayacağın araç bana 42.100 TL ye gelmiş oldu.Daha sonra Vergi dairesine giderek ordan verdikleri bir form doldurdum forumu doldururkende Raporun fotokobisi ve kimlik fotokobisini götürdüm MTV'dcen muaf oldum çünkü MTV 1.000 TL civarındaydı.

Şimdiden Hayırlı olsun diyorum.

Üye
    parsam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:55
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    24

Bende tam bir yıl önce citroen cactus aldım aracın fiyatı 72500 tl idi 47800 tl aracı aldım ek olarak 1000 tl elden kullanma aparatına verdim 300 tl proje 160 tl aracı tekrar muayeneye soktular araç gel git 200 tlde oraya verdim 2000 tl kasko ve sigortası tuttu

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Bboy
    teşekkür ederim sizede hayırlı olsun. benimde aklımda sizin aldığınız polo - i20 elit - egea full - seat leon1.2 - Ford Focus Trendx- Toyota yaris- çok zorlarsam toyota corolla var çok seçici davranıyorumda sizin düşünceniz nedir.

@parsam
    Cactus özellik olarak çok dolu olsada dıştan görünüşü tuhaf duruyor ya 72500 den 47800 e düşmesi baya iyi olmuş internetten hesap aracından bakınca 50 bine düşüyor arada 2200 tl fark var ilginç bayiden mi kaynaklanıyor hesaptan mı kaynaklanıyor bu fark bilemedim

Üye
    Bboy Avatarı

Gerçek Adı
    aLi
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende çok araştırdım i20 ye bende bayıldım ama albenisi var diye geri vazgectim sadece dış albenisi var ben birde işin diğer kısmını düşündüm eğerki ben bu araca bineceksem vede bana bu kadar indirim imkanı var iken neden konfor rahatlığı olmasın diye düşündüm vede 5 yıl sonra satmaya kalkıştığımda zarar etmeyeceğim bir araç olmasını istedim.tabi dış görünüşü daha güzel araçlarda var tabiki

Mesela ben şunu yaptım eşim ford fiesta istiyordu sadace dış albenisi var aracın.
    Bende eşime kaç yılındayız dedim 2016 dedi 5 sene öncesini düşün dedim 2011 dedi ve 2011 model 2.ci el araç piyasalarına bakdığımda ford fiesta wolskwogan polo'dan 10 BİN TL daha ucuz
    Ve sonra poloda karar kıldık aldık.Aracımdan memnunum ALLAH razı olsun bu arada ve daha iyiside sana olsun diliyorum.

Üye
    kamulu Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

firmaların size vermiş olduğu fiyata ek olarak siz özel tertibat ve kasko,sigorta için ödeme yaparsınız.Kasko ve sigortayı istediğiniz yerde yaptırabildiğiniz ve fiyatlandırma kişi ve şehir farklılığı yarattığı için size özel bir fiyat olacaktır.Trafiğe ödenen(geçen ay aldığım araç için) 220 Tl ücret ödedim onu da firma karşılıyor zaten.
    Almayı düşündüğünüz araç içinize sinen,beğendiğiniz bir araç olsun fikrindeyim.Kendim o şekilde karar vererek i30 dan yana tercihimi kullandım.Aynı sınıftaki astra,golf ve leon en az 10 bin TL daha yüksek fiyatlı ve donanım olarak daha alt donanımlara sahipti. 5 yıl sonra aracın satışını da düşündüğümde ismi geçen modellerden daha aşağı satacağımı da düşünerek, gönlümden geçen ve severek bineceğim aracı tercih ettim. Sizlere de bütcenizin yettiği, içinizin sindiği,sevdiğiniz model neyse o konuda tercihte bulunmanızı öneririm

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@kamulu

Leon 1.2 DSG Polo 1.2 ve i20 1.4 elit var şuan aklımda ama bilemiyorum

Üye
    parsam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    24

Bayiden kaynaklanıyor kardeşim bursada iki tane citroen bayisi var biri 49500tl dedi diğeri 47800 tl dedi artı olarak bayiden bayie ek masraflarda değişiyor biri bütün masraflara 2000 derken diğeri 3000 tl diyor iyi araştırmak lazım.

Cactusden ben memnunum kardeşim geçen gün bursa adapazarı arası 380 km gitti ortalama tüketim 3.1 litre yaktı yani 11 kuruş çok az yakıyor caddeye girdimmi herkesin gözü benim arabada bu arada

@smehmet

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@parsam @kamulu , @Bboy

peki araç alırken opsiyonlar oluyor örneğin cam tavan yada navigasyon paketi led paketi vs. bu paketleri almak istersek araç fiyatına eklenip mi ÖTV indirimi hesaplanıyor yoksa aracın salt fiyatı üzerinden ÖTV indirimi yapılıp opsiyonlar olduğu gibi ekleniyor bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz.?

Üye
    parsam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    24

Cam tavan 600tl idi bana 400 tl verdiler ondada indirim oluyor %40 değil yanlız kaç olduğunu bilemeyeceğim
    @fsmehmet

Üye
    devrez Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bboy
    sayın Bboy aracı alırken
    a) H sınıfı ehliyetle mi yeni ehliyetle mi aldınız?
    b) ötv indirimi yeni raporla mı yoksa eski raporlamı aldınız tarihi ne zaman? yeni aldıysanız nasıl aldınız?

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@parsam

cam tavan genelde 2700-3000 lira civarında i20de leon da en azından fiyatlar böyle ama cactus baya iyiymiş benimde aklıma yatmaya başladı 50 bin limitim var herhalde en uç noktası cactus gibi duruyo

Üye
    parsam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    24

i 20 de cam tavan açılıyor galiba cactusteki açılmıyor

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alacağımız araç için sonradan eklettirmek istediğimiz opsiyonlarda indirimi nasıl yapıyorlar. Önce ötv indirimi yapıp sonrada opsiyonları mı hesaplıyorlar. Bu bayii'ler çok uyanık. hakkımız olan bir indirimden bile kâr yapmaya çalışıyorlar. Bunu hesaplama yöntemi nasıl yapılıyor? Mevcut miktar misal 90bin tl bunu 1,45'e böldüğümüzde 62 bin tl kesin indirimi verir mi?

Üye
    Bboy Avatarı

Gerçek Adı
    aLi
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Devrez;

Rapor tarihim 28.09.2012
    Aracı Alırken normal B Ehliyeti ile aldım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon