Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli raporum %51 sürekli 2022 maaşı için bu rapor..

benim h ehliyetim var araba raporumun süresi doldu 2 yıllık kontrol vardı arabamı sattım yeniden rapora başvurmak için ne yapmam gerekiyor yeni rapor istiyorlar
    bunun için aile hekimine basvurdum ordan hastaneye ordan il sağlık müdürlüğüne teslim ettim salı günü heyet var il sağlık müdürlüğünde, buradan alacağim rapor geçerlimi ötv indirimi için. yoksa birde ötv indirimi içinmi rapor çıkartacam hastaneden

bilenler varsa yardımcı olurmusunuz kafam karıştı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

@halim_066

Ehliyet için alınan rapor araç alımı için kullanılamaz. Araç alımı için yetkili hastaneler'in birinden engelli sağlık kurulu raporu almak gerek. Raporda oran bulunmalı ve doğru ibareler yer almalı.
    Var olan düzenleme bu şekilde...

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

h ehliyetim var neden hastane il sağlık müdürlüğüne gönderdiki, bana biz rapor vermıyoruz dediler ee şimdi ne olacak ben daha ehliyetimi değiştirmek istemiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

@halim_066

Sağlık bakanlığı ile Maliye bakanlığı arasındaki uyumsuzlukla ilgili bir durum! Nasıl aşılır bilemiyorum. Maliye'ye gidip "ne yapacağız" diye gelirler idaresi başkanlığı'ndan özelge talep etmek lazım.

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

çok sıkıntıya girdim vallahi bileydim engelli aracımı satmazdım arabasız kaldım şimdi hiç uğraşmazdım 10 gündür uğrasıyorum tekrardan engelli araç raporu için basvurcaz dediğin gibi peki yarın il sağlık müdürlüğüne gittiğimde ben ehliyet değişikliği flan istemiyorum desem 5 yıl süresi var uğraşmak istemiyorum. hastaneden raporumu alıp arabamı almak istiyorum sadece bunaldım vallahi ya işi gücü bıraktım bunlarla uğrasıyorum iş yerindeki müdürüm izin vermıyor en sonunda işten atılcaz bu ülkede engelli olmak suç ben bunu anladım böyle adalet böyle sistem olmaz olsun !

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@halim_066
    Raporu alıp il sağlık müdürlüğüne vermişsiniz zaten, işin sonuna gelmişken tamamlayın ve ehliyetinizi değiştirin.
    Bazı durumlarda araç alırken trafik tescil illa ehliyeti yenileyeceksiniz diye tutturabiliyor.
    Siz sonuna gelmişsiniz zaten bırakmayın ve değiştirin.

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyet heyetine girmiyorum iptal ettirdim biraz laf ettiler gelmezsen 3 komisyon hakkın var dedi gelmiyorum dedim hastaneye başvurdum araba raporu için bıktırdılar valla devlet ötv indirimli araç veriyor ama ne zorluklar çıkartıyor engelli vatandaşlara engel oluyorlar

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Otomatik vites Elden gazlı tertibatli araç için rapora başvurdum heyete girdim bugün rapor sonucumu aldım malesef ki yanlış rapor çıktı engelli raporu verdiler %52 engelli kimliği için değerlendirme uygundur yazıyor ne yapmam gerekiyor bu yanlış rapor için?

Üye
    bülent yalçın Avatarı

Gerçek Adı
    T.C bülent yalçın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

@halim_066 rapor aldığın hastaneye git düzeltir.

Üye
    bkr_alt Avatarı

Gerçek Adı
    Bekir
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mecburen İl Sağlık Kuruluna Girmeniz Gerek 29 Aralık 2015 tarihinde yayınlanan 29577 sayılı kanuna göre. Artık Hiçbir Hastane Vergi Dairesinin istediği raporu vermiyor.

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bu rapor düzelmezmi yoksa tekrar itiraz dilekçesi tekrar heyet tekrar rapor mu 15 günü mü alır bütün aksilikler üst üste geliyor

İl sağlık kurulu ne yapcakki itiraz dilekçesi falan uğraştiracak

Üye
    bkr_alt Avatarı

Gerçek Adı
    Bekir
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 45 Gündür uğraşıyorum Belirttiğim yönetmelik çerçevesinde hastaneden Özel tertibatlı araç kullanabilir ibareli rapor alamassın artık. Eğer gideceğin hastane düzeltip verebiliyorsa bende hemen oraya geleyim sağlık kuruluna. İstanbulda Kartal, tuzla devlet hastanesi, Ankarada, Yenimahalle, Atatürk, ve numune hastaneleri ve Kırşehir Ahi Evran hastanesi ile bizzat gittim görüştüm. Hiç bir hastane Artık rapor vermiyoruz diyolar. İllaki ve İllaki İl Sağlık Kurulundan alacaksın o raporu diyorlar.

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Başhekimle gorusecem olmadı heyetteki kurul başkaniyla gorusecem 3 haftadır uğraşıyorum kafayı yiyeceğim

İl sağlık kurulu ndaki raporuda oran olmadığı için bayi kabul etmiyor

engelliden engelliye ikinci el araç alımı için h ehliyeti yeterlimi rapor olmadan

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@bkr_alt
    Hastaneler genelde aynı şeyi söyleseler de mantıklı olarak açıklamasını yapıp ısrarcı olunca veriyorlar ve vermek de zorundalar.
    Yukarıda belirttiğiniz gibi 29577 bir kanun maddesi değil, 29 aralık 2015 de yayınlanmış resmi gazetenin sayısıdır.
    Bu resmi gazetede konuyla ilgili yayınlanan yönetmelik sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları ile ilgilidir, maliyenin ötv muafiyeti için istediği raporla hiç bir ilgisi yoktur. Bu yönetmelik çerçevesinde il sağlık müdürlüğü komisyonundan alınacak rapor, bir engelli sağlık kurulu raporu formatında değil sadece sürücü olur raporudur, üzerinde herhangi bir oran da bulunmaz.
    Maliyenin ötv için şart koştuğu rapor ise engelle ilgili kısıtın tanı kısmında açıkça yazıldığı, üzerinde '' otomatik vitesli ya da özel tertibatlı araç kullanır'' ibaresinin ve mutlaka bir oranın bulunduğu engelli sağlık kurulu raporudur.
    Söz konusu yönetmelikle hastanelerrin yetki dışı bırakıldığı konu sadece sürücü olur raporudur, ötv muafiyeti için gereken raporu vermeye devam edeceklerdir.
    Ne zaman ki maliye yönetmeliğini değiştirir, ötv muafiyeti için engelli sağlık kurulu raporu talep etmekten vazgeçer ve komisyonun sürücü olur raporunu kabul ederse o zaman hastaneler bu raporu vermeye son verebilirler.

@halim_066
    Hastanenin raporda düzeltmeye gideceğini pek sanmıyorum, olursa ne ala yok olmazsa il sağlık müdürlüğüne başvurarak rapora itiraz edip ''özel tertibatlı araç kullanır'' ibaresinin rapora ilave edilmesini talep edeceksiniz.

Araç 5 yılını doldurmamışsa ayrıca ötv muafiyeti için engelli sağlık kurulu raporu da gerekmektedir. %90 altı için raporda otomatik vitesli araç ya da özel tertibatlı araç kullanır ibaresi ve oran olmalıdır.

Üye
    bkr_alt Avatarı

Gerçek Adı
    Bekir
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp
    Hangi Hastane veriyormuş raporu. Ankarada, İstanbulda ve Kırşehirde olmak üzele 6 hastane gezdim ve hepsindede tanıdık vardı onlarla gittim bana söyledikleri tek şey artık il sağlık komisyonu veriyor o raporu. Sizin bildiğiniz bir hastahane varsa hemen oraya gideyim artık bıktım uğraşmaktan.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon