Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sivrisinekk Avatarı

Son Giriş
    21.05-2016
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar. Bir çok internet sitesi ve burdan yazılar okudum ama tam olarak anlamadım. Sorularımı tek seferde sormak istiyorum. Umarım yardımcı olabilecek birileri vardır şimdiden teşekkürler.
    Dedemin engelli raporu %90 ama fiziksel ya da zihinsel bir engeli yok %90 engel yeterli mi
    onun üzerinden araç alımı yaparsak bunu herkes kullanabilir mi yoksa 3.derece akraba şartı aranmakta mı. Bir çok yerde o şart kalkmıştır yazıyor ama 3.dereceye kadar yazan yerler de var. Babamın da aracı kullanabilecek olması durumunda alım yapmayı düşünüyoruz. Eğer 3.derece ise babam kullanamayacak.
    Alınabilecek araçların belirlenmesindeki tek etken silindir hacmi mi? Yaş önemli mi, 0 olması gerekiyor mu?
    Dedemin üzerinden araç alımı yaptığımızda maddi/maaş anlamında bir kesinti yaşaması mümkün mü?
    Bir de alım işlemlerinin her noktasında onun bulunması gerekli mi biz onu yormadan halletmek istiyoruz.
    Şuan elinde olan rapor yeterli mi yoksa araç için yeniden gidip rapor alması mı gerekiyor?
    Vefat söz konusu olduğunda mtv ve ötv ödemesi yapmak gerekir mi? Miras olarak kaldığı zaman sorun yaşatacak kimse yok ailede acaba devlet bu konuda sorun yaşatıyor mu?
    Tekrardan teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @efeefe

%90 ve üzeri rapor yeterlidir.

Evet, aracı -istisnasız- herkes kullanabilir. Ama aracın dedenizin faydasına kullanılmadığına dair bir tespit olursa (bunun pratik olarak nasıl olacağını bilemiyorum), araçta sağlanan vergi avantajı geri alınır.

Sıfır km. Maksimum 1600cc motor.

Alım işleri için bayi komisyoncusuna vekalet vermesi yeterli

Elinde oran bulunan raporda bir süre kısıtlaması yoksa, rapor geçerlidir. Yalnız, o rapordan sonra düşük oranlı bir rapor almışsa, eski rapor geçersizdir. Son rapor kullanılmak zorundadır.

Vefat ile birlikte MTV ödenir. ÖTV için kurallar: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...duzenleme.html