Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yamaha Marka Tricity Model Motor Almak İstiyorum Bunu Engelli Hakkıyla Alabiliyormuyum. Alabilmek İçin Ne Yapmam Nereye Başvurmam Gerekiyor...

Almak İstediğim Model Budur :

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...y/tricity.aspx

Üye
    serbaba Avatarı

Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de merak ettiğim bir soruydu. merak ile bekliyorum.

Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    40

Faydalanmak için rapor oranın %90 olması vardır diye ben kendim faydalanmadan aldm. Sym joymax 250i. Bayilere sor ya da konu hakkında bilgisi olan ilgili birimler arkdaşlar yarıdımcı olabilir. A2 ehliyetim var.

Üye
    ergunnn Avatarı

Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    14:31
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/user...cin_vergi.html

- Motosikletler, mopedler ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlar,
    Buna göre, Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (II) sayılı listede bulunan taşıt araçlarından motor silindir hacmi 1.600 cm³â€™ü aşmayan binek otomobilleri, motor silindir hacmi 2.800 cm³â€™ü aşmayan kamyonet, pikap vb. eşya taşımaya mahsus taşıt araçları ile motosikletlerin “özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı (sakatlık derecesi) %90 veya daha fazla” olan malul ve özürlüler veya bizzat kullanmak amacıyla sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptıran malul ve özürlüler tarafından, “beş yılda bir defaya mahsus olmak üzere” yetkili satıcı veya galeriden satın alınmasında ÖTV tahsil edilmeyecektir.

Yani engel oranınız %90 ın altında ise özel tertibat yapılması gerekiyor. %90 üstü ise sıkıntı yok.