Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Zamorano Avatarı

Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar

Forumda yeni olduğum için yanlış yere konu açmış olabilirim öncelikle kusura bakmayın

bende yüzde 80 rapor var (şubat ayında aldım) organ nakli olmuştum bir de çeşitli rahatsızlıklar var (2006 dan beri araç kullanıyorum ortapedik bi engelim yok)

birinden duydum h sınıfı ehliyet alınca sıfır arabada ötv siz araç alınabiliyormuş?

e şimdi h sınıfı da kalktı benim ne yapmam gerekiyor abiler ablalar kardeşler bi bilgisi olan varsa ufak bi cümle ile yardımcı olursanız sevinirim ehliyeti mi yenilemeliyim hani ötv siz araç alsam bile sadece ben mi kullanabiliyorum?

Şimdiden ilginize teşekkürler

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Zamorano %90 ve üzeri rapor alırsanız yada,ortopedik engeliniz varsa ötv muafiyetli araç alabilirsiniz.%80 raporla bu imkandan faydalanamazsınız.

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2005 yılında aldığım yüzde 90 rapor araç alımı için yeterli olur mu?

Üye
    Zamorano Avatarı

Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Başgedikli
    ya ben önce emniyete gittim sürücü kursuna yönlendirdiler onlar alabilirsin h dediler h ehliyeti otomatik araç kullanmaya uygundur die rapor alman gerekli dediler? Siz şimdi öle deyince kafam karıştı kendi ehliyetimden de mağdur olmsyim da pzt de aile hekimine gitcem onlar da uygun olursa yazı yollayacaz pzt gel baksrız dedi kaldı öle

Organ nakli , sol kulak çok az duyuyor dış kulak yok , solunum sistemi ds biraz oran vermişlerdi öle kaldı ocakta almıştım raporu da :/ cevap için tşkler ayrıca

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Zamorano kafanız karışmasın kardeşim.H sınıfı ehliyetler artık verilmiyor.Bunun yerine uygun B sınıfı ehliyet veriliyor.Burada önemli olan husus,ötv muafiyeti konusu ve bunun için rapor oranı %90 ve üzeri oran almak gerekmekte.Yada kişinin ortopedik bir engeli bulunup,buna uygun kodda rapor alabilmesi şart.Yani sizin rahatsızlıklarınız ortopedik bir engel teşkil etmiyor ve %90 dan aşağı.Bu sebeple ötv muafiyetinden faydalanmanız mümkün değil.

Üye
    Zamorano Avatarı

Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Başgedikli

teşekkür ederim zaten pek ümidim yoktu biri yüzde 45 oranım var deyip araç alcam deyince ben nie yararlanamıyorum bu haktan deyip bi şansımı deneyim dedim aile hekimine de danıştım zor dedi

Başlığın Etiketleri