Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fztfzt Avatarı

Son Giriş
    29.04-2016
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar.
    ben fizyoterapistim ve kas hastalığı olan bir hastama ehliyet alabilmesi için yardım etmek istiyorum. bunun prosedürü nedir hastanenin hangi bölümüne nasıl başvuruda bulunacağım bilgi verirseniz çok sevinirim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@fztfzt
    Öncelikle aile hekimine başvurup sürücü olur raporu talep edeceksiniz ve ilgili yerlerini doldurtup ilgili uzman görüşüne sevk alacaksınız. İstediğiniz bir hastanede sevk edildiğiniz branşın uzmanına muayene olup ilgili yere görüşünü yazdıracaksınız. Görüşü 1. sınıf ehliyet alır otomatik/tertibatlı araç kullanabilir il sağlık müdürlüğüne sevki uygundur şeklinde olursa il sağlık müdürlüğü komisyonuna girip ilgili kodları işleteceksiniz. Bu raporla sürücü kursuna başvurup eğitim alacak ve alacağınız sertifika ile ehliyetinizi trafik tescil şube müdürlüğünden çıkartacaksınız.

Üye
    murat220 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:01
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de müsküler distrofi hastasıyım. Yürüyebiliyorum, düz yolda 15-20 kg a kadar bişeyler de taşıyabildiğim halde belge yenilemek için aile hekiminden sürücü olabilir raporu aldığım halde trafik şubedeki polis uzman görüşü de olsun dedi. Gittim devlet hastanesnenöroloi uzmanı şuan iyisin 5- ay sonra nasıl olacağını bilemem dedi. Madem elinde ehliyet var 5 yıl sonra ne olacağı belli olmaz dedi karıştırırsan mevcut ehliyetinden de olursun dedi.Be de başka ilçe trafik şubesinden randevu aldım ordan ehliyet almayı deneyecem.
    Bugün de % 40 raporu için başvurdum. Başka nörolog vardı. Sordum il sağlık kuruluna sırayla gidiyoruz dedi. Eski emg vs ne varsa gösterdim. Gaz basarken yaptığımız ayak hareketini yapmamı istedi. Hepsini yaptım. Sadece alt ekstremde var deyip hafif orta müsküler ditrofi dedi %40 dedi. Bana göre," sana özel tertibatlı da normal ehliyet de verilebilir" dedi.