Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blade20 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yüzde 13 sol ayaktan raporum var. H sınıfı ehliyet alarak ötv muafiyetinden yararlandım. Otomatik vitesli araç aldım.
    Fakat raporun aslını ehliyet alacağım zaman trafik aldı. Noter onaylisini kabul etmedi.
    Şimdi ben B sınıfına döndürmek için tekrar sağlık raporu mu alacağım yoksa belirttiğiniz yöntemleri takip ederek B sınıfı ehliyet aldiğimda bana yeni bir rapor mu verecekler.
    Ben şimdi B sınıfına cevirdigim zaman ehliyeti yeni ötv indirimli araç almak için raporu tekrar bayiye vermek gerekiyor diye biliyorum. Bu rapor işini nasıl hallederim ve tekrar yeni araç nasil alabilirim? Elimde sadece raporun fotokopisi var.
    Noter onaylılarin hepsini ozaman vermiştim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

@blade20

Araç alımı için yetkili hastaneler'den birinden üzerinde oran ve doğru ibareler (sol alt ekstremiteden kısıtlı, otomatik vitesli araç kullanır vb.) bulunan engelli sağlık kurulu raporu almak gerek. Ehliyet için bir işlem yapmaya gerek yok. Var olan ehliyet 5 yıl daha kullanılabilir.

Üye
    blade20 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

2013 yılında ehliyetimi H sınıfına çevirerek otomatik vitesli ötv indirimli araç aldım. Fakat o zaman raporun orjinalini trafik elimden aldı. Sadece 3 tane noter tasdiki yaptirmistim. Onlar da bayiye ve maliyeye gitti. Benim şimdi tekrar mı rapor almam gerekir? Ehliyet değişimi için ayrı, rapor için ayrı bir yol mu izlemeliyim? Yoksa eski rapor hastane kayıtların da çıkar mı? Ne yapmam gerekir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @blade20

Hastaneye gidip Aslı Gibidir nüsha lamayı ve onunla işlem yapmayı deneyebilirsiniz. O rapor en azından araç alımı için işe yarayabilir. (Şans!)

Ama ehliyet için yeni rapor çıkartmanız şart: uzman hekim -> il sağlık komisyonu -> emniyet

Başlığın Etiketleri