Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    derelili Avatarı

Gerçek Adı
    fahri Türkmen
    Son Giriş
    04.05-2016
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %40 Ortopedik Engelli Raporum var. İl sağlık müdürlüğünden alınmış Otomotik Vites araç kullanır raporum olmasına rağmen OTV indiriminden faydalandırtmıyorlar.

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sebebleri nedir , açıklamada bulundular mı ?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Sebebini bilmeden ne diyebiliriz ki?
    Ya detaylıca açıklayın ya da raporunuzu buraya kopyalayın, ehliyetinizde yer alan kodları da yazın.

Üye
    Aydın0990 Avatarı

Son Giriş
    15.05-2016
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence arkadaş raporunda ÖTV den yararlanabilir ibaresi olmadığı için maliyeciler kabul etmiyor.
    1) resmi bir dilekçe yaz maliyeye gönder cevap vermek zorundadır ( ben bu yolu yapmadım 5 ay uğraştım raporum oranı düştü ve hastalığım sol el parmaklarım yok anlamadığım hastalığım değişmedi sen benim raporu nasıl düşürürsün neyse) bir dilekçe yaz gönder dilekçenin eklerinde sürekli raporu olanlar ÖTV den yararlanabilirler buna benzer bir şeyler vardı 2014 yılında çıkmış tek raporla herşey yapılabilecek
    2) ben şöyle yapmıştım ilk önce il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim sonra beni bir hastaneye yönlendirdi hatta hastane Üniversite bana % 45 rapor verdi ve dediki ÖTV den yararlanabilir yazdı raporda sonra rapor il sağlık müdürlüğüne gelince neymiş efendim ilk raporda ÖTV yararlanabilir ibaresi yokmuş otomatik vites kullanabilir yapmıyormuş ve raporlar farklıymış bundan dolayı beni hakem hastanesine gönderdi ve orda % 32 lik bir rapor aldım sap gibi kaldım benim rahatsızlığım ortopedik iyileşen bir şeyde değil kaç gündür modelim bozuk uyuyamıyorum napcağımada bilemedim hakem hastanenin verdiği kararı nereye itiraz etcem

Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    10

@Aydın0990 Engelli raporunda ÖTV den yararlanır ibaresi hiçbirşey ifade etmez Özel tertebatlı araç kullanabilir ya da engel durumuna göra otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi gerekli arkadaşın rahatsızlığı sol alt extremite değilse sorun çıkarmış olabilirler.

Üye
    qnr Avatarı

Gerçek Adı
    Güner
    Son Giriş
    13.08-2016
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bendede ayni sorun var
    Benimde raporum surekli ve arac almak icin bayiye gittim bayi raporu vergi dairesindekilere danisinca raporda otomatik vitesli arac kullanabilir ibaresi olmasi gerekiyormus sol bacagim diz dez. Ehliyete bakmiyorlarmis ibareyi rapora nasil ekletebilirim rapora itiraz edip yeni rapor mu almaliyim yol gosterirmisiniz?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @qnr
    Ötv muafiyeti için hem uygun kodların bulunduğu B sınıfı ehliyet hem de uygun ibarelerin bulunduğu engelli sağlık kurulu raporu ikisi de olmak zorunda.
    Sol alt ekstremite kısıtınız varsa 78 otomatik vites kodlu B sınıfı ehliyetiniz ve sol alt akstremiteye ait tanının açıkça belirtildiği, üzerinde oran olan ve otomatik vitesli araç kullanır ibaresi bulunan engelli sağlık kurulu raporunuz olması şart.
    İl sağlık müdürlüğüne itiraz ederek buranın sevki ile gidip rapora eklettirme yoluna gitmelisiniz. Elinizdeki raporla ötv muafiyetli araç alamazsınız.