Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Deniz şahbaz hayırlısı kardeşim artık.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@tsunami_ Amin kardeşim. Benim için geç olsun güç olmasın, nasıl olsa şimdi ha diyince araba alabilecek durumum yok

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

@Deniz şahbaz dur iddia oynuyorum tutarsa benden sana bi mercides

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Deniz şahbaz
    Bazı sebeplerle 1 haftayı aşkın bir süredir sitede olamadım.
    Konuya gelirsek:
    4 mayıs tarihli resmi gazetede yayınlanan değişiklik tebliği çok sınırlı konularda ufak birkaç değişikliği içermektedir.
    Burada bizlerin işine yarayan değişiklik maliye artık illa H sınıfı dayatmasına son verecek, ben başkaca önemli birşey göremedim.
    Değişikliğe esas tebliğin aslı 18 nisan 2015 tarihli resmi gazetede yayınlanan ÖTV (II) sayılı liste uygulama genel tebliğidir ve bu tebliğde yer alan sağlık kurulu raporu şartına dair hiç bir ibare değişiklik tebliğinde yer almamaktadır. Bu da demektir ki rapor şartı hala geçerlidir.
    18 nisan tarihli tebliğde sağlık kurulu raporu şartı bir kaç yerde geçmektedir, ehliyet için alınan ise sağlık kurulu raporu formatında değil oran falan da yok ve sadece sürücü olur raporudur.

18 nisan tarihli tebliğde yer alıp değişiklik içermeyen bir kaç paragrafı aşağıda veriyorum.

*Engellilik durumunun tevsikinde ibrazı zorunlu olan engelli sağlık kurulu raporu, maluliyeti veya engelliliği ile sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların (veya engelliliği ile başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli taşıtların) kullanılabileceğine dair değerlendirmeyi içermeli ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olmalıdır.

*
    Özel tertibatlı veya özel tertibat yaptırılan taşıtların maluliyeti veya engelliliği ile kullanabileceğine dair engelli sağlık kurulu raporunun aslı veya noter onaylı örneği ile “H” sınıfı sürücü belgesinin ÖTV mükellefine ibraz edilmesi suretiyle, taşıtın ilk iktisabında ÖTV uygulanmaması talep edilir. ÖTV mükellefleri, bu istisna kapsamındaki taşıt tesliminde hesaplanan ÖTV tutarını, fatura bedeline dâhil etmez, ancak fatura bedeline dâhil edilmeyen bu tutarı düzenlenen faturada “ÖTV Kanununun 7/2 Maddesi Kapsamında Hesaplanıp Fatura Bedeline Dâhil Edilmeyen ÖTV Tutarı ................ TL’dir.” şerhi ile gösterir.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp evet abi, sonradan biraz incelediğimde bende gördüm. Dediğin gibi ötv için rapor aynen devam. Ben halen eski usül b sınıfı ehliyetli olarak öncelikle ötv raporu alacağım ve onun neticesine göre ehliyet yenileyecegim. Yoksa boşuna kod'lu ehliyetim olmasını istemem.

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12