Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    brango Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar, ben engelli ehliyeti için devlet hastanesine başvurmuştum ordan dosyam il sağlık müdürlüğüne geldi ve bugün komisyona girdim il sağlıktan özel tertibata ihtiyac olmadığı normal vitesli araç ta kullanabileceği kanaati ile reddedildi. her ne kadar derdimi anlatmaya çalışsam da ordaki görevli dosyamın tekrardan hastaneme gönderileceği vs gibi bir şeyler anlattı. benim sağ ayakta kalça çıkığı + sağ alt ext polio sekeli var bu tanılar raporumda da mevcut. Bana komik gelen bu karar neticesinde şimdi ne yapmam lazım sizce? ben şimdi normal ehliyetlemi araç kullanacağım. ayrıca otv den yararlanamayacak mıyım?
    şimdiden tsk.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

@brango

Yani komisyon sizin standart manuel vitesli araç kullanabileceğinize ve standart B sınıfı ehliyet alabileceğinize mi karar verdi? Öyle ise, karara itiraz edebilirsiniz...

Üye
    brango Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    Ben mevcut raporumla var olan B ehliyetimi engelli ehliyetine çevirmek için başvurmuştum ( sağ ayakta palio sekeli ve kalça çıkığı mevcut)
    hastane kurulu otomatik vites kullanır ibaresiyle il sağlığa gonderdi.
    il sağlıkta heyet aynı zamanda manuel araç ta kullanabileceğim gerekçesini belirten yazıyla dosyamı tekrardan hastaneye gonderdiler.
    Hastane de beni tekrar çağırdı ve bu gün tekrar kurula girdim kurulda bana 1. grup sürücü olur, ticari amaçla araç kullanmaz yazan raporu verip bunu emniyete vermemi söylediler.

Raporda herhangi bir kod vs. yazılmadı. Şimdi ben bu raporla emniyete gittiğimde benim B sınıfı ehliyetimi engelli ehliyeti olarak mı değişecekler yoksa ben engelli ehliyeti alma hakkına sahip değil miyim. Ayrıca bu raporla ben otv indirimli araç alabilecek miyim? Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @brango

Bu durumda manuel vitesli araç sürebileceğinize karar verilmiş. "Hayır, ben manuel vitesli araç kullanamam, otomatik vitesli araç kullanmam şart" diyerek karara itiraz edebilirsiniz.