Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ASAF Avatarı

Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    11:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese sağlıklı günler dileyerek bu günlerde kafamı kurcalayan bir konuyu sizlere danışmak istiyorum.

2015 in Haziran ayında % 60 Nefrotik sendrom+% 20 işitme engeli olmak kaydıyle SÜREKLİ ibareli engelli raporu aldım,vergi indiriminden faydalanarak emeklide oldum. Halihazırda sağlıklı iken almış olduğum B sınıfı ehliyetimde mevcut. Bu bilgiler ışığında size sormak istediklerim şunlardan ibaret..

% 80 Vergi indirim raporum ile ÖTV siz araç alabilirmiyim?

Araç aldığımda mevcut B sınıfı ehliyetim ile kullanabilirmiyim?

Araç alamazda H sınıfı ehliyet mecbur koşulursa ve bunun için ayrı bir rapor almam istenirse, alacağım rapor veya rapor oranı eski vergi indirim hakkıma bir sıkıntı doğururmu ?

Yada sizce ÖTV siz araç alabilmek için daha farklı neler yapmalıyım? Yazarsanız sevinirim.Zira bu aralar bir araç almam lazım,yürümeye takatım kalmıyor bazan.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

@ASAF

Ortopedik bir engeliniz olmadığı için ötv'siz araç alamazsınız. Tek şart rapor oranınızın % 90 ve üzeri olmasıdır. Bu durumda ancak yakınlarınız adına alabilir, siz de mevcut ehliyetinizle kullanmayı sürdürebilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ASAF

Kısmet'in de yazdığı gibi, %90 ve üzeri raporunuz olmalı ki araç alımında vergi avantajından yararlanabilesiniz. Araç aldıktan sonra B sınıfı ehliyetiniz varsa, evet, aracınızı kullanabilirsiniz