Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MALIÇLI Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    E- Sınıfı ehliyetim var. 2010 yılında %60 oranında engelli raporu aldım. Sol ayağımda ileri derecede duyu kaybı var. Normal olarak araba almayı düşünüyorum ancak ENGELİM den dolayı çekiniyorum kaza yaparım diye. E sınıfı ehliyetimle nasıl bir yol izlemem gerekir. Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkür ederim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@MALIÇLI

Sol ayağınızda pedal kullanımına mani seviyede bir kısıt varsa öncelikle ehliyetinizi otomatik vites kodu içeren B sınıfı ehliyetle değiştirin. Bunun için önce aile hekimliğine başvuracak ve ilgili uzmanlara sevk alıp görüş yazdırdıktan sonra il sağlık müdürlüğü komisyonuna giderek uygun kod ya da kodların yazılmasını sağlayacak, bu raporla trafik tescil şube müdürlüğünden ehliyetinizi değiştireceksiniz.
    ÖTV muafiyetli araç almak için de yetkili bir hastaneden sol üst ekstremite kısıtının tanı kısmına açık bir şekilde yazılı olduğu, otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi ve oran yazılı bir engelli sağlık kurulu raporu alacaksınız.

Üye
    MALIÇLI Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp

Teşekkür ederim.