Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar merhaba.
    Ben elimden geldigince bimere istek bolumune il saglik mudurlugundeki komisyondan alinan raporlarin otv indirimi icin yeterli olmasi isteginde bulunuyorum. bunun engelliler uzerindeki burokrasinin bir nebze olsun azaltacagini yaziyorum.
    Lutfen sizde bimere bu sekilde gorus ve oneriler kismina yazin henuz maliye bir yonetmelik cikarmamisken elimizden geldigince yonlendirme yapalim.

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

@Bertoned ben dün Bimere şu aşağıda metni yazıp gönderdim. ARkadaşlarada rica ettim kendinize göre düzenleyip gönderin diye ama nafile ses yok kimseden.

merhabalar. Sol ayak engelim nedeni ile yarın ÖTV indirimli araç alabilmek için heyet raporu başvurusu yapacağım. Lakin bunun öncesinde Bartın Vergi Dairesinde gerekli yerden bilgi almak için gittiğimde bana halen H sınıfı ehliyet istiyoruz denildi. Fakat kendilerine H sınıfı ehliyetler yürürlükten kalktı müdavini olan B sınıfı ehliyet temin edebilirim dediğimde bize bildirilen herhangi bir şey yok o yüzden yardımcı olamayacaklarını belirttiler. Şimdi size sormak istediğim ÖTV indirimini hakeden heyet raporunu temin ettiğimde ben bu H sınıfı ehliyeti nasıl ve nerden alıp Vergi Dairesine sunacağım .. Muhtemelen böyle bir şey söz konusu değil o yüzden acaba ne zaman Vergi Dairelerine yeni yönetmelik hakkında bilgi göndereceksiniz resmen bu konuda bütün engelliler olarak mağdur durumdayız.Biran önce mağduriyetimizin giderilmesi ve gerekli kurumlara bilgi verilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim. Teşekkürler

Üye
    _MUSTAFA Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA A.
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:24
    Yaşadığı Yer
    45
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar Gece Gece Gözlerimm Yaşardıı Ağlatcaksınız Beni. Sonunda Birlik Olunmaya Çalışılıyor.

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

@_MUSTAFA inançsızca harekete devam .d

Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    10

Benim yazdigim metin.
    ehliyet ve otv indirimi icin istenen raporlar su an ayri ayri temin ediliyor bu yuzden biz engelliler olarak magdur duruma dusuyoruz.uzerimizdeki burokrasi yuku halihazirda fazlalasiyor bu durumda H sinifi ehliyetlerimizin degisimi icin il saglik mudurluklerince kurulan komisyonlardan aldigimiz raporlarin hem otv indirimi icin hemde ehliyet icin kullanilmasi uzerimizdeki burokrasi yukunu azaltacak ve karmasayi onleyecektir. Bu dogrultuda yeni bir yonetmelik hazirlanarak bu durumun bir an once cozulmesi ben ve benim gibi engellilerin temennisidir.
    Bu yaziyi degistirerek ortak bir metin hazirlayabiliriz. @oturanBoga Bulent beyde bize yardimci olursa sevinirim.

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

@Bertoned aynen kardeşim buna benzer bir metin üzerinde çalışalım

Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BİMER'DEN gelen mesaj;

Bimer Başvuru Numaranız: xxxxx

Başbakanlık İletişim Merkezi aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze ulaşan başvurunuz incelenmiş ve bu çerçevede yapılacak mevzuat çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edilmiştir. Demokratik, şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışının bir yansıması olan bu sisteme duyarlı bir vatandaş olarak yapmış olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür eder, bilgi edinilmesini rica ederim.

Arkadaşlar ne kadar çok katılım o kadar büyük etki yapacağımız şey 5 dakikamızı ayırıp bimere yazmak.