Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NAR-İ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    xxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selamlar
    cihan kardeşim senin yaşadığın bu sorunları ben ehliyet ve arkasından araç alırken aynısı 2011 yılında yaşadım. Maliye bakanlığı gelir idaresi başkanlığındaki hukuk müşavirine bile gittim. sorun çözülmedi. Taki hastanede yatarken benim gibi engelli duruma düşmüş bir avukat arkadaşım yardım edene kadar. Ben sorunumu şöyle çözdüm. Arkadaşımı avukat tayin edip resmi olarak elimdeki raporla ötv indirimli araç alamayacağımı sorduk. maliyenin bu tür sorulara cevap verme süresi 90 günmüş.
    90 günün sonunda avukat tekrar resmi olarak sordu yine cevap veremedikleri için avukat idari mahkemeye cevap verilmedi diye dava açtı.
    idari hakim beni adli tıpa sevk etti. adli tıp rapor düzenleyip ötv indirimli araç alabileceğime karar verdi. maliyede paşa paşa kabul etti.

inanin ki ehliyet almak için beni 3 ay kurulda bekleten heyet. araç istiyorum deyince neyin var bile dedi. halbbuki ehliyet alırken biz trafik canavarı istemiyoruz kasların güçsüz vs. binbir bahane yüksek oran. 6 ay sonra araç istiyorum dedim. normal araba kullanırsın sözüyle bile karşılaştım. Yetmedi doktorların hakareti cabası. Maliyedeki gelir müdürü ile tartıştım. Bana hakeret etti. kaç verdin bu raporu almak için dedi. Raporu aldım. bizim anlayaçağımız ifadeler yok dedi. bende tartıştım eğer orana durumu sen karar vereceksen doktora gerek yok. doktor karar verecekse kağıtlar burda uymalısın tartışması. Bimere defalarca yazdım tam biryıl böyle geçti. sorarsın incelemede derler. Sonuç çıkmadı. Taki avukat arkadaşıma derdimi anlatıncaya kadar.
    Maliye bakanlığı gelir idaresi hukuk müşaviri bana şu sözleri söyledi. Biz maliyeciler devletin kasasını düşünmek zorundayız ne kadar az verirsek bizim başarımız olur. sense genç engellisin her 5 yılda bu haktan yararlanacaksın yandık senden batırırsın bizi cümleler böyledi.

Bütün bunlarla uğraşırken ama hayatımdan tam 2 yıl geçti.
    zaten biz engelliyiz birde bürokrasi yorunca iyice çıldırıyoruz. Konula kurallar bize destek değil köstek oluyor. Bizi kimse anlamıyor. Hatta diyebilirim ki KISKANILIYORUZ.

Bu arada engelim ortapedik. Her iki kalçamda tam total kalça protezi mevcut.
    Rapor da ise her iki ayak engelli olmasına rağmen sol ayakta basma çekme hareketleri güçsüzlügünden dolayı özel donanımı otomatik vites olan araç kullanması ve h ehliyet alması uygundur yazıyordu. (maliyenin kabul etmeme gerekcesi ise iki ayak engellye otomatik değil elden verilir diye tutturdular.) doktor inat edip değiytirmedi ben doğru bildiğim yapıyorum diye olan arada bana oldu 2 yılım gitti.

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

@NAR-İ

Tam tamına 2 yıl. Yazıklar olsun ya! Bizi böyle milletin elinde oyuncak yapanlara yazıklar olsun!!!

Üye
    kamulu Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi dairesinin sorun çıkardığı durum rapor tarihiyle ilgiliyse ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ (II) SAYILI LİSTE
    UYGULAMA GENEL TEBLİĞİ nde Ortak Hususlar bölümünde ÖTV kanununun yürürlüğe girdiği tarihten önce alınan raporlar yararlanamaz diyor.Yürürlüğe girdiği tarih 01/08/2002.Yani sizin rapor tarihiyle ilgili bir sıkıntınız olamaz.Özür durumuyla ilgili bir sıkıntı var ise detaylıca vergi dairesine durumu sormanız gerekmekte.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Benim raporum 2011 ve perşembe günü raporla vergi dairesine müracaat ettim cuma günü rapor onaylandı. ÖTV indirimi hakkımı aldım.
    Darısı bu sorunu yaşayanların başına.
    Aracımı satarken ve alırken yaptığım tüm işlemleri detaylıca yazıp paylaşacağım

Üye
    ares ares Avatarı

Son Giriş
    01.05-2016
    Saat
    01:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli raporu kabul etmeleri lazım..biz 2015 aralık ayında araç aldık ve raporumuz % 90 üzeri sürekliydi ve 2008 tarihliydi. hiçbir sorun çıkmadı..bence ordaki ilgili vergi dairesindeki memur ve şeflerin işgüzarlığıdır bu..başka vergi dairesiyle çalışan bir galeriye gidin en pratiği..

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Cihan bey bende buna benzer sorunlar yaşadım. Cep Tel: 0555 597 61 83 durumunuzu net anlamak adına bir arayın konuşalım. Yol göstereyim.

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

@Ender_Erdem telefon numaranızı özelden gönderin isterseniz

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bi sıkıntı olmaz. İstiyen herkez her zaman her konuda arıyabilir. Her konuda elimden geldiğince yardımcı olurum. Biz birbirimize yardımcı olmazsak kimse olmuyor.

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de bugün trafik tescile gittim.2005 yılında aldığım h sınıfı ehliyetimle.ehliyette özel tertibatlı araç kullanabilir yazmıyormuş.ehliyet değişecek dedi polis memuru.ayrıca raporunda özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi yok dediler.bu rapor olmazmış.plaka ve tescil yapmadılar.

Üye
    ulas Avatarı

Gerçek Adı
    ulaş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul/tuzla
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Raporda yaziyormu otomatik veya tertibatli arac kullanir

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2006 yılında aldığım raporda ise gaz ve freni elle ayarlı otomatik şanzımanlı özel tertibatlı araç kallanabilir.h sınıfı sürücü olur.ibareli raporum var.engelimle ilgili olarakda her iki alt eksremite polio sekeli.bu raporu trafik tescil kabul eder mi acaba arkadaşlar.sağlık raporu almak gerçekten engelli için eziyet.

arkadaşlar yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.Ender _erdem kardeş sen de bir zahmet sağlık komisyonundan aldığın raporu paylaşabilir misin?bizlere yardımcı olması açısından.ben de bugün özel hastaneden aldım.4 bölüme sevk etti aile hekimi.200 tl ücret ödedim.burada anlamadığm.nöroloji normal sürücü belgesi alamaz yazmış. ortopedi,göz,kbb ise sürücü olur demiş.daha komisyonda kurulmamış ordu merkezde.

Üye
    ulas Avatarı

Gerçek Adı
    ulaş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul/tuzla
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Oguz bey raporunuzda otomatik veya tertibatli arac kullanir ibaresi yaziyormuydu.

Hangi marka, hangi bayii bu ? Ben İstanbul Peugeot Nev'den daha yeni Şubat'ın başında araç aldım. Benim engelim Ortopedik ve sürekli ibareli raporum var. Hiç bir sıkıntı çıkarmadılar?[/QUOTE]

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır ama,

2006 yılında aldığım raporda yazıyor.

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar burada önemli olan bir kaç nokta bulunmaktadır.
    1. Bu olayda bizim raporumuzu beyan edeceğimiz 3 yer bulunmaktadır.
    • Maliye
    Maliye Engelli sağlık kurulu raporu istemektedir ve bu raporda şu ibareler bulunmak zorundadır. Özel tertibatlı araç kullanabilir (açıklama bölümünde tertibat durumu açıkça yazılmalıdır.) - 2 Adet noter onaylı olmalıdır.

• Emniyet Trafik tescil bürosu
    Emniyete bu birimine maliyeye sunduğunuz rapor verilebilir - 1 adet noter onaylı.
    • Emniyet Ehliyet bürosu
    Burası artık yeni yönetmeliğe göre verilen ortopedi doktorundan alınacak ve il sağlık müdürlüğünce kodlanan rapordur.
    Burada dikkat etmeniz gereken husus Maliye ve Emniyet trafik tescil bürosu Sağlık kurulu raporu değil Engelli Sağlık Kurulu Raporu istemektedir.
    Elinizde Engelli sağlık kurulu raporu olupta üzerinde özel tertibatlı araç kullanabilir ve açıklama bölümü doldu değilse ÖTV muafiyetli araç almanız zor.
    Hastaneye gitttiğinizde Maliye benden böyle rapor istiyor dediğinizde sizin Engelli Sağlık Kurulu raporunuz var araç alabilmeniz için size ek olarak bunları belirten Sağlık kurulu raporu vermemiz gerekmektedir denicektir genelde. Bu rapor için sizden ücret istiyecekler kesinlikle bu raporu almayın. Bu durumda İl Sağlık Müdürlüğüne rapor irtirazında bulunmanız gerekecektir normal duruma göre. İtiraz süresi çok uzamaktadır.
    Şimdi itiraz etmeden rapor nasıl alabilirim durumuna gelelim. Bazı hastaneler ki bunlar genelde üniversite hastaneleri oluyor. Üniversite hastaneleri Kamu Hastaneler Birliğinin kontrolünde olmadığı için verebiliyorlar. Bazı kritik illlerin İl sağlık müddürlüklerinin kesin talimatı olduğundan bunu verdirtmiyorlar hastanelere.
    İlk olarak ilinizde bulunan hastaneleri arıyarak işe başlayın. http://www.saglik.gov.tr/HM/dosya/1-...ozurluyeni.doc indirerek bulabilirsiniz. Genellikle üniversite hastanelerini arıyarak başlayın. Kendi ilinizde veren yok ise eğer yekın çevre illerin hastanelerini arıyın. Bu nasıl oluyor demeyin oluyor. Ben bi ilde duvarları dip dibe olan iki hastaneden birisinin verdiğini diğerinin vermediğini biliyorum. Bu konuda daha detaylı bilgiyi konuşarak verebilirim. Arayan olursa yardımcı olurum. Bu konuda çok uğraştığım için çeşitli engelli federasyonları ve bu iş ile uğraşan kişilerin telefonları bulunmaktadır.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    doktor reçeteyi zor yazıyor onları Nasıl yazacak zaten bilmiyor ne olduğunu

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon