TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    scukurgenc Avatarı

Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @egemmm

Ehliyet için rapor alıcam biliyorum. Ama Ötv indirimi içinde mi tekrar rapora girmek lazım?

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    07:59
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    318

@scukurgenc
    evet .

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba benimde ufak bi sorum olucak, benimde h sınıfı ehliyetim var ve yeni ehliyet ile değiştirmek istiyorum aile hekimine gittim uzman ortopedi ve goz doktoruna sevk etti hastaneye gittiğimde saglık kuruluna girmen gerek dendi. Ben şimdi saglık kuruluna mı gitmeliyim rapor için yoksa sadece ilgili branşlarda muayene mi olmalıyım? Bunun akabinde il saglık kuruluna gideceğimi biliyorum

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@bfb_91

Ortopedi veya göz dokturu sizin Aile hekiminin verdiği evraka, tanısını yazıp "Sağlık Kuruluna sevk" demesi gerekiyor. O tanıda işte örnek veriyorum sol kol şu durum vb yazıyor.

Sizde ilçe EHLİYET sağlık kuruluna gidip, randevu alıyorsunuz. Muhtemelen bu aya almazlar ama önümüzdeki aya alırlar. Genelde alacakları hafta başı verdiğiniz cep telefonunu arayıp, günü ve saati söylüyorlar. O gün saatte gidip, doktor ve mühendislerden oluşan heyete çıkıyorsunuz.

Ama Ortopedi ve göz doktoru, engellilik durumunuzu görmek için Engelli Sağlık raporunuzu istemiş olabilir. Bunu siz beyan etmediyseniz, onu istemişlerdir. Bu detayı atlamayalım...

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

@StratoS

Bana bunu diyen ordaki bi görevliydi randevum olmadıgı için kendilerine danışmıştım. Doktor degil yani. Engelli raporumda mevcut tertibatlı kullanabileceğime dair.
    Dediğiniz sekilde ise randevu alayım ben ortopedist bi uzmandan. Keza aynı şekilde bir göz doktorundan yorumlarına gore dediğiniz gibi kod belirlenmesi amacıyla kurula cıkacagım. Saglık kurulundan bir rapor almama ihtiyac yok. Teşekkürler.

Üye
    scukurgenc Avatarı

Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl yani yeniden ÖTV indirim için rapor mu? ama zaten raporum var sürekli. tekrar yine aynı raporu verecekler sonuçta fark ne olacak acaba @egemmm

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    318

@scukurgenc

senın engellı raporunda hangi tip arac kullanabılecegın ve yıne o raporda engel kodların yazıyor mu ? yazmıyor . O yuzden sürücü sağlık raporu için tekrar heyete gırmenız gerekmete.

Üye
    scukurgenc Avatarı

Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@egemmm bunu anladım sürücü sağlık raporu için İl sağlık Komisyonunda heyete gireceğim biliyorum. Zaten kodlarda o heyet tarafından belirlenecek ve ehliyete işlenecek. Ama Engelli roporunuda istiyor ya bayi benim raporda araçla ilgili bişey yazmıyor. Sadece ortapedik engel oranım ve hastalığın acıklaması var. Ben bunu soruyorum bu rapor ehliyetimi engelli B sınıfına değiştirince yeterli olur mu? Ya sabrınız ve cevaplarınız için çok teşekkürler bu arada

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    22.10-2021
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    11

En iyisi i bulunduğun ildeki vergi dairesi mtv servisine müraacaat etmeli. Raporuna bir baksınlar .Raporunda Teşhis/Teşhisler kısmında engelinizle ilgili durum yazmalıötv siz araç alabilirsin yada bu rapor olmaz derlerse yeni rapor alırsın.

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    318

@scukurgenc

sanırım ben anlatamıyorum . SÜrücü sağlık raporu ve senın kendı % si engelının durumu ve sürekli ibaresi olan raporun senın arac almak ıcın yeterlı olacak . Yenı rapor dedıgım sürücü sağlık raporu . O raporda zaten nasıl bır tertıbatlı arac olması gerektıgı yazacak . Tertibatlı arac olacagı ıcin zaten ötv siz arac olacak . Extra 3. bir rapora gerek yoktur.

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba
    bu hafta içi kurula davet edildim. Sabah 8 de orda olmam gerektiği belirtilmiş. Bu sağlık raporu problem olmassa öğlene kadar alınabiliyor mu ? buna göre ehliyet randebusu alacağım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12