Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sahit kaya Avatarı

Son Giriş
    21.03-2016
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oncelikle iyi haftasonlari diliyorum. Benim sorum su: halam %92 agir engelli ve raporu var heyetten elazigda annem ve babam yardimci oluyorlar.. ben halamin adina otv siz arac alirsam ve halam daha sonra abimin yada baska bir yakinimin yaninda kalirsa baskalari arac uzerinde hak iddaa edebilir mi.. tekrardan iyi gunler herkese

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Halanizin mirascilari hak sahibi olur

Üye
    Sahit kaya Avatarı

Son Giriş
    21.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Halam evli degil cocuklarida yok. Bir kiz kardesi birde babam var hayatta olan.. benim aldigim arac halama mi ait olacak bu durumda.. en onemliside ne kadar etik ve ahlaki millet al diyor dini sitelere baktim engelli kisi raziysa caizdir deniyor tabi kandirma durumuda yoksa.. fakat ben bu araci istanbulda kullanacm elazigda degil..

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

şimdi bu araba almakta devlet kolaylık sağlıyor evet ama ötv siz lüks arabaya binebilsin diye değil ! %90 ve üzeri bir hastası varsa kişinin toplu taşıma araçlarını kullanmakta zorlanacağı için taksi vesayre para vermesin hastaneye kolaylıkla kendi arabasıyla bir yakını götürsün diye veriyor.Şimdi elini vicdanına koy bırak dini sitelerde ne yazdıklarını sen İstanbulda aldığın araba ile gezerken Halan rahatsızlansa ve araç olmadığı için ambulansı beklese veya taksi ile gitse olur mu ? O araba hastanın ulaşımı için kullanılsın diye o kolaylık sağlanıyor ?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Araç elbette halanızın üzerine olacak ve en az babanız kadar kız kardeşi de hak sahibi olacak.
    Etik konusuna hiç girmek istemiyorum, girersem olumsuz konuşacağım çünkü. @Ahmedkilicc özetlemiş zaten

Üye
    Sahit kaya Avatarı

Son Giriş
    21.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pekala tesekkurler agir konusmaniza gerek yok zaten almayi dusunmuyorum artik.. ayrica cevremdeki herkes bu yola basvuruyor yani bu sekilde arac aliniyor...devlet bu sekilde vatandasini somururse olacagi bu.. yani rezillik her yaniyla sagolun ben iyice arastirdim ve vazgectim iyi gunler

Üye
    ulubey Avatarı

Gerçek Adı
    Ulubey
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    18

Siz işin etiğini ne yapacaksınız alın arabanızı. Halanız razıysa bu duruma kimseyi ilgilendirmez. Etik kısmına gelince gerçek maliyeti 15-20 bin olan arabayı Ötv ve Kdv ile birlikte 35-40 bine satanlar düşünsün. devlet bir araba parası daha para alıyor nerdeyse. Bırakın etiği onlar düşünsün siz değil.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@ulubey
    Devleti katmayın işin içine, o vergiler ve kanunlar herkes için geçerli.
    Siz engellinin, engelinizin birilerinin çıkarı için kullanılmasına, istismar edilmesine, birilerinin sizin cefasını çektiğiniz engeli kullanarak haksız kazanımlar elde etmesine, kısaca; kendinizi kullandırmaya razıysanız fazla söze gerek yok zaten. Kimse de tanınmış haklara kısıtlama getirildiğinde bir yerlerini yırtmasın o zaman.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@Ufukalp abi insan resminden utanır demi oraya koymuş ama resmini , yerine koyamamış sevgisini

Üye
    ulubey Avatarı

Gerçek Adı
    Ulubey
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    18

Ne alaka vergi alınmasın mı dedim ben. Nerenizden anladınız. Ötv dediğiniz vergi depremde konuldu ve kısa süre olduğu söylendi. Hala da alınıyor kaç yıl geçti. Devlet halkı soyuyor ses çıkartmayalım mı? vatan sevgisi sizinki gibi lafla olmaz. Yeri geldiğinde eleştiririsin. Böyle eleştiri hakkımız yokmuş gibi konuşup ne yapmaya çalışıyosunuz. Yeri geldiğinde eleştiririm yeri geldiğinde överim. Böyle kendinizi çok büyük vatanseverler gibi burda ahkam kesmeyin.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@ulubey
    Kendini kullandırmaktan bahsettim.
    Senin engelin genelde toplum tarafından horlanırken, engelinden dolayı dışlanırken, birilerinin çıkarı söz konusu olduğunda yanına yaklaşanlara prim verir misin? Buna evet diyorsan zaten seninle tartışmaya bile gerek yok.
    Unutma ki kısıtlama getirilen hakların tamamının sebebi bu şekil istismarlardır. Buna karşı çıkmadığında, bu duruma tepki göstemediğinde hatta zemin hazırladığında yarın elinde avucunda pozitif ayrımcılık namına bir hak kalmayacaktır.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Ayrıca son yönetmeliğin ilgili maddesi de başkası adına araç alıp kendi keyfince kullanılamayacağını çok net belirtiyor zaten.

İstisna kapsamında ilk iktisabı yapılan taşıtın, engelli kişi tarafından bizzat kullanılması; engelli kişinin taşıtı bizzat kullanmasının mümkün olmaması halinde ise sürekli olarak istifadesine sunulması gerekmektedir. Taşıtın, zorunlu sebepler dışında, engelli tarafından bizzat kullanılmadığının veya engellinin taşıtı bizzat kullanamayacak durumda olması halinde taşıtın bariz bir şekilde engellinin istifadesine sunulmadığının tespiti halinde, istisna şartlarının ihlal edildiği kabul edilir ve ilk iktisapta ödenmeyen ÖTV, vergi ziyaı cezası ve gecikme faizi ile birlikte malul veya engelliden aranır. Ayrıca, taşıtın ilk iktisabında yaptırılan hareket ettirici aksamın, sonradan söküldüğünün tespit edilmesi halinde de aynı yönde işlem tesis edilir. Söz konusu durumlara ilişkin tespitlerin, ilk iktisap tarihinden itibaren beş yıl geçtikten sonra yapılması halinde, ilk iktisapta ödenmeyen ÖTV ile ilgili olarak herhangi bir işlem tesis edilmeyeceği açıktır.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@ulubey
    o fikrin ile devleti soyan sensin mantığın işine geldiği yönde çalışıyor buda okadar açık ve netki baris yediğin içtiğin her şeyde vergi var vergini ödemekle mükellefsin yok ödemeyeceğim diyorsan vergiyi kaçıranda sensin devleti soyanda sensin ozaman hakkın varsa alırsın hakkın yoksa illaki lastiği gererek kendine göre yapmaya çalışmanında ne anlamı var her kes ateşini bu dünyadan götürcek diye boşa laf dememişler yükün bol olsun ulubey resminde linkinde sana yakışmamış

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@Ufukalp Abi bu durumdan bahsediyorum bende devlet bu adam yıllarca engelli akrabasına annesine babasına baktı sıfır arabayı hak etti diye veriyor sanıyorlar heralde bunun engelli yakını bide sıfır arabaya binsin mi anlaşılıyor anlamadım. Engellinin ulaşım kolaylığı için sağlanıyor bu kolaylık yazıyorum siliyor mesajları @OturanBoğa

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ahmedkilicc
    benimkilerinide sildi o sildi ben yazdım en sonunda yönergeyi yazdı biz haklıyız yani kardeşim bu millet öyle bir milletki işine geldiği gibi lafları anlıyor işine geldiği gibi de mana çıkartıyor devlete mana bulanlar unutoyrlar devleti insanlardan oluşan topluluk yasalar çerçevesinde yürütür ya ilk önce kendimizden başlyalım terbiyeye ahlaki kurallara diyorum yok dinleyen yok çanakkale savaşını aç arık ber perişanken kazandık ama iman gücü dürüstlük insanlık edep vardı buda güçtü

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri