Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YILDI.Z Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli forum takipçileri bende annemin adına %96 raporla araç almaya çalıştım.Raporun arka üst bölümünde zihinsel kutusu işaretli olduğu için,vasilik davası açtık ve geçen hafta sonuçlandı,araç alımı için ek karar almak üzere 10 gün önce müraaçatta bulunduk,fakat dün itibari ile karar yerine 2 yıllık geçerli olan rapor 5 aylık olmasına rağmen mahkeme tarafıma ÖTV indirimi için yeni tarihli heyet raporu istemekte ve çaresiz yeniden heyet için koşturacağız.Elimiz de %96 ağır engelli ve Ötv muhafiyetli 5 aylık rapor a ek karar çıkartamadık sıkıntı büyüyeceğe benziyor.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Vasilik için raporu beğenmeyip yeni rapor istenmesine tamam da zaten vasilik kararı olan birine sırf araç alım izni içeren ek karar için yeniden rapor ne demek oluyor inanın anlamadım.
    Vasiliğiniz aynı raporla daha geçen hafta sonuçlanmış ve hakim aynı hakim. Cinslik yapacaksa yok vermiyorum der çıkar mecbur değil onun insiyatifinde zaten. Tekrar rapor istenmesini anlamadım ve bu zamana kadar da rastlamadım.
    Acaba yanlış anladığınız bir şeyler mi var?

Üye
    YILDI.Z Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk bey merhabalar,malesef yanlış anlama yok,yeni tarihli ötv siz araç alımı için rapor almam isteniyor..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @YILDI.Z

Ömer Bey
    Süreli raporlarda süre bitimine 6 ay kalana kadar ötv muafiyetli araç alınabilir.
    Kaldı ki ötv siz araç alımı için rapor geçerliliği onun insiyatifinde değil maliyeyi ilgilendiren bir konu.
    Hakime düşen sadece vasi olarak kısıtlı adına araç alım izni verip vermemek. Raporla vasi atanarak engelli zaten kısıtlanmış, raporluk bir durum kalmamış mahkeme için.
    İnanın bu durum karşısında ne diyeceğimi bilemedim.