Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yawsss Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhabalar ,

sürücü adayı ve araçlara ilişkin yeni kodlar da aşağıdaki gibi iki adet otomotik vitesli araç ibaresi var.

10,02- Otomotik vitesli araç
    78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir

bu ibarelerin farkı nedir ?? benim raporumda " 78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir." yazıyor

Ben simdi vergi indiriminden faydalanip arac alabilir miyim ?
    Konu yawsss tarafından değiştirilmiştir (16.03-2016 Saat 21:37 ).

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Birisi otomatik vites özel tertibat şeklindeki kod. Diğeri ise otomatik vites sınıfı ehliyet kodu.

Üye
    yawsss Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de 78.sadece otomotik vites yaziyor. Dolayisi ile bu engelsizlere de verilen bir kod mudur? Araç almama engel midir bu ?

Aslinda durum şu , zaten halihazirda b sinifu raporum var. Sol alt ekstremite de kas gucu kaybi var. Vergi indiriminden faydalanip otomotik vutes arac almayi dusnuyorum. Simdi kafam iyice karisti

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Sadece otomatik vitesli araç alıcaksanız doktorlar oldukça zor rapor veriyorlar. İşlerine gelmiyor kısacası. Hangi kod ile otomatik vitesli ötv siz araç alınıyor hangi ehliyet türünü herkes alıyor kodlarını bilmiyorum ama benim anladığım size sadece otomatik vites ehliyeti alır diye rapor vermişler bu rapor ile sadece otomatik vitesli araçları kullanırsınız istediğiniz arabayı alırsınız ama vergisini vererek alırsınız ama kullanmaya gelince ehliyetiniz yeterli görünmez çevirmelerde, kazalarda suçlu çıkarsınız. Eğer imkanınız varsa bir süre daha bekleyin yeni ehliyetler bi düzene girsin ondan sonra tekrardan rapor için başvurun.

Benim de sadece sol ayağımda engelim vardı doktorlar B sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli araç kullanır raporu verdiler. Eski sistemde bu raporla ehliyet alınmamasına rağmen bunu verdiler. Tam da yazılı olarak müracatta buluncaktım anca öyle çözüme kavuşturacaktım ki ehliyetler değişti. Biraz daha bekleyin sistem otursun ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim.

Üye
    yawsss Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Yuzde 48 engelli raporum var.
    Ehliyet icin bugun almis oldugum raporda sol alt bacagimda kas gucu kaybi oldugu da yaziyor. Fakat saglik kurulu raporuma "78. Sadece otomatik vitesli araç " ibaresi koydu. Fakat daha onceki raporlari i celedigimde "10.02 - Otomotik Vites" yazikmasi gerekiyor gibi geldi. Sizce 78 kodun verikdigi ehliyet ve yuzde 48 lik ana raporumla arac alabilir miyim ? .

Üye
    yawsss Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Peki su anda rapor sisteme girmis olmuyor mu ? Yani yeniden rapor icin basvurabilir miyim daha sonra.
    Su an aslinda cok fazla acelem yok tabiki de beklerim sistem otursun diye. Yani burada saçma olan sey şu, bana otomotik vites kullanabilecegimi neye dayanarak belirliyorlar? Tabiki de raporum da yazan durumuma gore, e o zaman neden 10.02 degil de78 kodunu verebiliyorlar anlamiyorum.engelimden dolayi engelsiz raporu veriyorlar cok sacma.

Bu arada sizin ehliyetinizde ki kod nedir ??

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Ehliyet alırken 6 aydan eski raporları kabul etmiyorlar o yüzden 6 ay geçtikten sonra yeni rapor çıkartabilirsin Şuanda B sınıfı ehliyetim var yeni ehliyet almadım sistemin oturmasını bekliyorum. Sistem oturunca hastaneden engelli olduğun için il sağlık müdürlüğüne sevk istemen lazım kodu orda belirliyolarmış ordakilerle adam akıllı konuşarak halletmen lazım ama öncelikle sistem otursun az sabret Bu dediğini ordakilere de anlatıcan düzgün bir dille Emniyette çalıştığımdan az çok biliyorum şuan herkes bilgisiz kolay olanı veriyorlar oda size verilen kod sanırım bayanlara otomatik vites kullanması için çıkarılan ehliyeti size vermişler

Üye
    yawsss Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Walla bugun zaten eski H sinifi raporumu alip da gittim . Rapor yenilenmeliymis o yuzden geldim dedom saglik kurulundakilere baktilar ettiler tamam dediler. Ama simdi bambaska bir kod verdiler. Yarin itiraz icin gudecegim baktim olmuyo 6 sonrasini bekleriz