Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar normal bir minibüse asansör veya lift veya manuel rampa yapsam bunun sakıncaları nelerdir trafikte sorun olurmu olmaması için çözümler nelerdir iyi günler herkese

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    75

Engelli statüsündeki bir minibüse bile ne trafik ne de tüv karışmıyor rampa ile ilgilenmiyorlar tüv beni ilgilendirmez diyor ben bunun minibüs değil de koltuk sayısına göre tanımına bakarım ruhsatı değiştir 5+1 koltuklu olsa bile kamyonet olarak görürüm diyor ister engelli taşı istersen yük taşı beni ilgilendirmez diyor. Zaten ruhsatta da rampalı ya da engelli taşımak için vb diye bir ibare bulunmuyor, engelli statüsünde olmayan araca da karışacaklarını sanmıyorum.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

normal bir minibüs alıp yani lift asansör taktırtıgımızda buna karısmıyorlarmı veya ruhsata işlemek gerekmiyormu yolda trafik durdurdugunda sorun olmazmı tam çözemedim ben

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    75

Arkadaşım ben sana kendi başımdan birebir geçen bir olayı anlattım. Trafik araçta lift asansör rampa var mı bakmıyor ruhsata bakıyor zaten bütün iş tüvde bitiyor, tüv derse ki ben senin aracındaki lifti proje olmadan kabul etmem o zaman proje çizdirmelisin ancak tüv bize rampada sorun çıkartmadı hatta beni ilgilendiren kısmı koltuk sayısı kamyonet mi minibüs mü olduğudur siz ister engelli taşıyın isterseniz yük taşıyın bizim açımızdan sorun yok dediler.
    Siz asansörlü lift yaptıracaksanız bunu tüv yetkilisine yaptırmadan önce gidip sormanızda yarar var belki asansörlü liftte prosedür farklıdır sonuçta muayeneden geçmezse yine size sıkıntı çıkacaktır o yüzden gidip konuşmanızda yarar var. Ayrıca lift yapımı sonrasında engelli aracının minibüse çıktıktan sonra aracın seyahat esnasında ileri geri sağa sola hareket etmemesi için minibüse sabitlenmesi gibi işlemleri de ihmal etmeyin.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hmm teşekkürler cok acıklayıcı oldu

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Bu zamana kadar trafik hiç bir şekilde asansörümle ilgilenmedi ilgilenen de merakından ilgilendi(bu nasıl birşey diye).. Ruhsata bakıyorlar muayene falan tamamsa geç diyorlar..

Muayene de koltuklar tam mı koltukların arası kaç cm.. stepne var mı ... her şey tam mı ona bakıyorlar
    Ruhsatta engelli taşıma aracı diye geçmekte yalnız...O yüzden liftime daha bir şey söyleyen çıkmadı...

Sizinki ruhsata işlenmeyecekse TÜVTÜRK'e sormanız da yarar var diye düşünüyorum

Üye
    hakkanakdas Avatarı

Son Giriş
    19.04-2016
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim aracımda hidrolik tertibatlı asansör diye yazıyor ancak onunla değilde koltuk sayısına takılıyorlar ben arkadaki üçlüyü kaldırdım tekerlekli sandalye girsin diye ancak bu seferde muayeneye takılıyorum her seferinde muayeneye giderken arkaya üçlüyü takıp öyle gidiyorum.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    75

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hakkanakdas Koltuk sayısı 5+1 şeklinde olacak şekilde ayarlarsanız her seferinde 3'lü koltuğu takmanıza gerek kalmaz