Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    az önce il sağlık müdürlüğünde (ankara) heyete girdim ve raporumu aldım fakat buraya ekleyemedin nasıl ekleneceği konusunda bilgisi olan varsa raporumuda eklerim
    ben sağ diz altı amputasyonlusuyum 1998 yılından beri araç kullanıyorum bu muafiyetli 2. arabam kısmet olursa 3. sünü alacağım
    önceden özel tertibatlı araç kullanır ibareli rapor almak için yetkili hastanelerden birine gidip sağlık kuruluna müracaatta bulunuyorduk orası ilgili bölümlere sevk edip özel tertibatlı araç kullanır raporu veriyordu
    01.01.2016 tarihi itibariyle ya yönetmelik değişmiş yada ehliyet değiştirmek için çıkarılan yönetmelikle özel tertibatlı araç kullanır raporu yönetmeliğini birbirine karıştırıyorlar.
    geçen hafta ankara hastanesi sağlık kuruluna müracaat ettim ve özel tertibatlı araç kullanır raporu almak istiyorum dedim sağlık kurulundaki görevli kişi o raporu artık il sağlık kurulları veriyor dedi
    ben de önce aile hekimine gittim özel tertibatlı araç almak istiyorum ve de H sınıfı olan ehliyetimi yeni ehliyetle değiştirmek istiyorum dedim aile hekimim özel tertibat diye bir forum yok sadece ehliyet raporu için belge veriyorum dedi ve ilgili yerleri doldurdu ortopedi uzmanına sevk etti
    ben de ankara hastanesi ortopedi bölümüne gittim ısrarla doktora özel tertibatlı araç raporu istiyorum dedim ona biz karar veremiyoruz yeni yönetmelik gereği il sağlık kurulu verecek dedi

bugün il sağlık kuruluna gittim heyette yine ısrarla ben ehliyetimi (yeni ehliyet kartları)değiştirmek ve özel tertibatlı araç kullanır raporu almak istiyorum dedim heyettekiler bu verdiğimiz belgeyle sadece ehliyetini
    değiştirebilirsin vergi muafiyetli araç alabilmen için hastane sağlık kuruluna müracaat etmen gerekiyor dedi hastane size gönderdi dedim o zaman rapor itiraz bölümü var oraya itiraz et dedi

anlamadım bişey kaldım ortada.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@ottobock mevcut yaptığınız işlem ile ehliyetinizi yenileyebilirsiniz. ÖTV indirimi için eski ötv indirimini kapsayan raporunuzu kullanabilirsiniz. Maliye yönetmeliğinde henüz bir değişikliğe gitmediği için ötv indiriminden daha önce yararlandığınız rapor geçerliliğini koruyor olması lazım.

Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Sorunda orda işte benim 2011 yılında almış olduğum raporumun aslı kayıp

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@ottobock raporu almış olduğunuz hastaneden istediniz mi ? arşivlerinde mutlaka vardır bir kopyası ile gidip aslı gibidir yapmaları için müracat edebilirsiniz diye biliyorum ama, hastaneye sormakta fayda var. hastanenin sağlık kurulu memuruna bir sorun.

Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Sayın @Deniz şahbaz

aslı gibidir kaşesiyle aldığımız raporla maalesef vergi dairesi muafiyetli araç vermiyor Aslı'nı görmek istiyor

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@ottobock doğrudur, daha önce ÖTV indiriminden yararlanmadım. Desenize insanlık yine doktorların insiyatifine kaldı, halbuki o raporu arşivden çıkarıp bir nüshasını aslı gibidir yerine direk aslı olarak imzalayıp vermeleri çok da zor bir iş değil. Hastane veremeyiz mi diyor peki ?

Üye
    bakar1970 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben afyonda yaptım aynı işlemi ama doktor sürücü olur belgesine yazdı özel tertibatlı elden fren ve gaz otomatik vites diyeama afyonda il sağlık komisyonu oluşmadığı için beklemedeyim. aynı zamanda 2 değişik ortepedi doktorunada imzalattım.

Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet maalesef sadece fotokopisine aslı gibidir kaşesi vururuz onu veririz diyor onuda aslı olmadığı için maliye kabul etmiyor heyete sokun diyorum onuda yapmıyorlar