Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Uğuraz Avatarı

Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SAYIN UFUKALP bugün HUNDY Bayisinden araştırdık, insiatiflerine göre verildiğini söylediler.Ankara için de aynısı oldugunu söylüyorlar . H ehliyetin B engelliye dönüşmesinden dolayı genelgeyi beklediklerini , kodlarla ilgili heran bişey değişikliği olabileceği ihtimali üzere bekleyin diye bilgi veriliyor. Ankara dan alırsınız sonra da sorunla karşılaşırsanız ötv. den dolayı sıkıntıya düşebilirsiniz diyorlar.Ankara Hundy de aynı bilgiyi verdi.Belki 15 gün içinde çıkar genelge diyorlar.Hayırlısı ya RABBİM. Nasip kısmet neyse rabbim onu bize hayırlı eyle.

Üye
    Uğuraz Avatarı

Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SELAMÜN ALYKÜM ARKADAŞLAR- EN SONUNDA BEKLEDİĞİMİZ GENELGE YAYINLANDI. Artık H EHLİYETLER kalktı. B-engelli ehliyetler ile işlem yapılacağına dair bayiiler ve çorum il vergi dairesi bilgi verdi.BİMER İŞE YARADI.HAYIRLI OLSUN ARKADAŞLAR.

Üye
    Uğuraz Avatarı

Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın ufukalp ve oturan boğa indirimli aracımı aldım çok şükür.HUNDAİ TUSCON 16/05/2016 çorumdan sadece ek olarak 32,01 kodu eklendi. geri kalan kodlar donanımda var olduğu için,exstre fazla bişey yapılmadı.3. kişiye kadar herkes kullanabiliyor.Çorumda ilk alan benim yeni yönetmeliğie göre.Rabbim kazasız belasız günler nasıp etsin daha iyiler diğer arkadaşların başına. Mücadeleyi kimse bırakmasın 30000 bin karımız oldu.OTOMATİK VİTES DE kullanmak ayrıcalıkmış. giden 15 yılıma yanarım.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Uğuraz
    Hayırlı olsun.
    Yukarıda anlatmak istediğim, yönetmelikde resmen değişikliğe gidilmeden de uygulamada uygun kodlu B ehliyete ötv indirimi verilmeye başlanmıştı zaten, iliniz küçük olduğundan ve böyle işlemler sık yapılmadığından bilinmiyordu onun için gidin Ankara'dan alın beklemenize gerek yok demiştim.
    Neyse geç de olsa almışsınız, Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin inşaallah, Tucson çok beğendiğim bir araç.

Üye
    ozi82 Avatarı

Gerçek Adı
    Ozi
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    57

Sevindim kardeşim, kazasız belasız kullanırsın umarım.

Senin son yazını gördüm, ilk yazdığını görseydim adım adım senin geçtiğin yollardan geçtim tek tek anlatırdım.
    Sağolsun arkadaşlar yardımcı olmuşlar.

Üye
    bkr_alt Avatarı

Gerçek Adı
    Bekir
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun. Çorum Ankaradan daha iyiymiş. Ben Ankarada 45 günden beri uğraşıyorum. 2008 yılında araç aldığım raporu kabul etmediler. İlla yeni rapor olacakmış ve 30 Mart 2013 tarihinde yayınlanan 28603 sayılı kanuna göre olacakmış. Ne yazık ki Artık hastahaneler ilgili raporu veremiyor. 29 Aralık 2015 tarihinde yayınlanan 29577 sayılı kanuna göre İl Sağlık Kurulu veriyor dolayısı ile Vergi dairesinin istediği raporu alamıyorum. İl Sağlık Kurulundan Aldığım raporla gittim bugün vergi dairesine. Durumu anlattım bende memurum kanunsuz iş yapıyorsunuz dedim. Adam hiç takmadı bile biz Gelir İdaresiyiz Sağlık bakanlığı kafasına göre yönetmelik çıkarmış bizi ilgilendirmez dedi yolladı. Tam Türkiye İşi ne yazık ki kimsenin kanun ve mevzuatlardan haberi yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @bkr_alt

Raporu kabul etmemek gibi bir hakları yok!

ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ (II) SAYILI LİSTE UYGULAMA GENEL TEBLİĞİ'nde ilgili madde:

Engellilere, engelli sağlık kurulu raporu verilmesine dair ilgili mevzuatın değişmesi halinde, değişiklik tarihinden önce usulüne uygun olarak düzenlenmiş olan engelli sağlık kurulu raporları ÖTV istisnası uygulamasında geçerlidir. Ancak, Özel Tüketim Vergisi Kanununun yürürlüğe girdiği tarihten [01.08.2002] önce alınmış sağlık kurulu raporlarına dayanılarak bu istisna kapsamında işlem tesis edilmez.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12