Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    petrol Avatarı

Gerçek Adı
    eyyüp yıldız
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent abi maliye bu raporla indirimli araç alamassın diyor ne yapmalıyım ? benim doğuştan sağ elde sorun var zaten. ehliyetim raporum hepsi mevcut yeni çıkardım. neden böyle sorun çıkarıyor bana maliye anlamadım şimdi ne yapmam gerekıyor abi

Üye
    cyl Avatarı

Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    petrol Avatarı

Gerçek Adı
    eyyüp yıldız
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet malesef maliye bana sorun çkardı, indirimli araç alamassın diyor, nasıl böyle bi engel oluyor şaştım kaldım, ne yapacam ben şimdi fikir verebilirmisiniz...

baktım okudum sorun olmaması lazım, ama maliye neden böyle yaptı anlamadım

Üye
    cyl Avatarı

Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@petrol

İstanbul'dan doğuş otodan ve Samsun'dan araç alanlar oldu. İsterseniz oradaki bayilerle iletişime geçebilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

@petrol

Olmaz öyle şey! Vergi dairesine yazılı olarak başvurun ve gelirler idaresi başkanlığı'ndan özelge isteyin. Sağ el kısıtlılığında ötv'siz araç alma hakkı %100 vardır.

Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir.

Engellilik durumunun tevsikinde ibrazı zorunlu olan engelli sağlık kurulu raporu, maluliyeti veya engelliliği ile sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların (veya engelliliği ile başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli taşıtların) kullanılabileceğine dair değerlendirmeyi içermeli ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olmalıdır.

Engellilik derecesi %90'ın altında olanlarda, aranan şartları haiz olmak koşuluyla belli bir engellilik derecesine sahip olunması şartı aranmaz.

Öte yandan engellilik durumu, ilk iktisabı yapılacak taşıtın hareket ettirici aksamında tadilat yaptırılmasını gerektirecek nitelikte olmalıdır. Örneğin, sağ veya sol el parmaklardan herhangi bir ya da birkaçının olmamasına rağmen vitesin değiştirilmesine engel, vites kolunda tadilat yaptırılmasını gerektirecek bir durumun bulunmaması halinde manuel veya otomatik vitesli taşıt alımında istisna uygulanmaz.

Kaynak: ilgili tebliğ

Üye
    berxxys Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gelir idaresi başkanlığından özelge talebinde bulundum benimde sağ el parmaklarımın hepsinde doğuştan kısalık var yüzde 23 otomatik vitesli araç kullanır ibareli raporum var 10 ay oldu özelge talebime cevap yok 3 ay önce Bimer e yazdım yazınız işlemdedir diye cevap geldi anlayacağınız 1 yılda olumlu yada olumsuz cevap alamayacağım traji komedi

Üye
    petrol Avatarı

Gerçek Adı
    eyyüp yıldız
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi mrb. ötv indirimli araç almak için raporumu aldım. maliye neden halen sorun çıkarıyor bana indirimden faydalanamassın diyorlar.anlamadım gitti. raporda aynen şunları yazıyor. SAĞ ELDE KONJENİTAL DEFORMİTE 3 VE 4 PARMAK AMPUTE TABLO 2.7(HASTANIN SADECE OTOMATİK VİTES ARAÇ KULLANMASI UYGUNDUR. SOL ELE UYARLANMIŞ VİTES KOLU (KOD:78)(KOD:10.04)
    hareket ettirici vites olarak vites koluna kod yazılmış. nasıl alamıyorum anlamadım gitti. doğuştan engelim var ve sürekli ibareli.

Üye
    petrol Avatarı

Gerçek Adı
    eyyüp yıldız
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1NXDR5 - Sağ elimde konjenital anomalı var. Ötv'den muaf otomatik vitesli araç..?

yeni rapor çıkardım 18.07.2016 tarihinde...araç almak için maliye indirimden faydalanamassın diyor anlamadım gitti.
    yeni prosödüre göre H ehliyeyimide aldım, engelliye engel çıkarmak resmen bu ne yapmam gerekıyorbilgi verebilirmisiniz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @petrol

"alamazsın" diyen bir yazı var mı elinde? Gerekçesi neymiş maliye'nin? manuel vitesli aracı hiç bir özel donanım olmadan kullanabileceğini bi iddia ediyorlar?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12