Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tncayyurt Avatarı

Son Giriş
    14.10-2010
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    değerli arkadaşlar,
    ben kartal lütfü kırdar eğ. arş. hastanesinden h sınıfı ehliyet almak istedim. kas hastalığımdan dolayı H sınıfı ehliyet alamaz raporu verdiler. 41 yaşındayım. genel tanı olarak hastalık (proksimal müsküler distrofi) ama bu tanı otopsi yapılıpda konulan bir tanı değil. o nedenle itiraz edip, ehliyet almak istiyorum.

bu konuda sizlerinde yardım ve desteğini istemekteyim.
    syg.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Sürücü olacak kişilerde aranan sağlık şartlarına dair yönetmelikte sizinle ilgili düzenleme şu şekilde:
    Kas Hastalıklarından myopati ve progresif muskuler distrofisi, myotonisi ve kas-sinir kavşak hastalıkları olan şahıslara sürücü belgesi verilmez. Nöroloji uzmanının kanaatine göre hafif vakalara yılda 1 kez muayene olmak kaydıyla A1, A2, B, F ve H sınıfı sürücü belgesi verilebilir.
    Bu şekilde sürücü belgesi alıp, her yıl kontrol muayenesine giderek sürücü belgesi kullanım süresini uzatan kas tastası üyelerimiz olduğunu biliyorum. Ama burada belirleyici olan şey sizin refleksleriniz ve doktorun görüşü...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tncayyurt Avatarı

Son Giriş
    14.10-2010
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey,
    kolay gelsin. öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. bende herhangi bir duyu kaybı yok. muayene olmadan eski tarihli rapor tanısına bakılarak yazılmıştır. allaha şükür henüz herhangi bir desteğe ihtiyac duymadan yürüyebiliyorum.
    benim durumuma uygun teşkil edecek arkadaşlar ehliyet almışlar mıdır. bu konudada yardımlarını istiyorum.
    syg.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dediğim gibi, MD hastaları doktor görüşüyle birer yıllık peryotlarla sürücü belgesi alabilir. Sürekli doktorunuz varsa, o doktor daha kolay sürücü olur belgesi verecektir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...