Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ironfoot Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    28.01-2017
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhabalar,

Uzun süredir araştırma yapmama rağmen hala kafamdaki sorulara tam cevap bulamadığım için derdimi bu şekilde anlatmam gerektiğine kanaat getirdim.

Çocukluğumda polio sekeli geçirdim ve sol ayak ve bacağımda engelim var. Bu yüzden askerlikten de muaf oldum.

Fakat yürümemde vb herhangi bir problem yok sadece biraz aksıyorum fakat bana fiziksel olarak bir güçlük çıkarmıyor.

2009 yılında da herhangi bir problemle karşılaşmadan B sınıfı ehliyet aldım.

Fakat B sınıfı ehliyetimi H sınıfına çevirip ÖTV ve MTV muafiyetinden 'Otomatik vites araç kullanabilir.' ibaresiyle yararlanmak istiyorum.

Öncelikle bu raporu alma ihtimalim nedir? Doktorlar bu raporu verir mi? Yoksa senin B sınıfı ehliyetin var rapora gerek yok demek ki deyip geri mi gönderirler?

Eğer bu raporu alırsam ehliyetimi H sınıfına çevirmem için ne yapmam gerekiyor.

Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Not: Sol bacağımda 7 cm incelik, sol ayağımda 3 numara küçüklük söz konusu.

Üye
    meteler Avatarı

Gerçek Adı
    gazi08
    Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şuan bu tereddüdü bende yaşamakdayım.bana da verirlermi diye.benimde sağ bacağımda, 3 cm incelik, hareket kısıtlılığı,en fazla dizimi 90 derece bükebiliyorum ama 5 dakika bekletemiyorum. ARTI SİNİR LEZYONU HAFİF ORTA ŞEKLİNDE.BENDE BAŞVURMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA B ENGELLİ EHLİYETİ VERİRLERMİ DİYE TEREDDÜTÜM VAR....

Üye
    FARUKG Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ironfoot

şansını dene bence alırsın raporunu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@Ironfoot

Yürüyüşte bir aksama olmalı ya da manuel aracı kullanmaya mani olacak düzeyde bir güç kaybı bulunmalı ki otomatik vitesli araç için rapor alabilesiniz. Aile hekimine gitmwli, oradan haztaneye/uzman hekime sevk olmalı ve otomatik vitesli araç kullanır diye rapor almalısınız. O raporla Emniyet'e gidip ehliyetinizi B-engelli statüsüne dönüştürmelisiniz.
    Sonra iş araç alımına gelir. yetkili hastaneler'den birine gidip üzerinde oran bulunan, sol alt ekstremitede kısıtlılık olduğu tanı olarak belirtilen ve "otomatik vitesli araç kullanır" ibaresi bulunan bir rapor daha almalısınız. Bu raporla da araç alabilir duruma gelirsiniz.

Ama ben olsam üç-beş ay bekler, bu yeni düzenlemelerin uygulamada yaşanan sorunlarının giderilmesini beklerdim.

Üye
    shoalin Avatarı

Gerçek Adı
    Salih Cihan KÖSE
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    119
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı Hastalıktan bendede var dostum, oyüzden bir sıkıntı cıkmaz git basvur doktorla konuş durumu anlat, B sınıfından B-engelli ehliyeti için rapor verırler

Yalnız Dikkar edilmesi gerekegen bir husus var normalde hastalığına göre % de verilen bir cetvel var bucetvelde polie sekeli %24 mü %30 mu ne cıkıyor + olarak engelle ortapedik ayakkabı ilave ettirin %40 a cıksın oran, benim başıma geldi diye söylüyoum polie sekeli + ortapedik ayakkabı kullanıyor olarak değerlendirsinler