Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cevlikli12 Avatarı

Gerçek Adı
    Sadi
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    Antalya- Lara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Saygıdeğer bülent bey

İşitme engelli olarak 1992 yılında aldığım ehliyetımı yenı ehliyetle değiştirmek için aile sağlığı hekiminden sevk kağıdı alarak Devlet hastanesi KBB dokturuna gittim eski ehliyetımı yenısı ile değiştirmek için uzman hekım görüşü alarak il sağlık müdürlüğen gideceğimi söyleyerek mevcut ehliyetımı gösterdim.
    doktor aksı adam olacakki uzman görüşü bölümune işitme engelli sürücü belgesi alamaz yazarak evrağı bana verdi
    dedim.yeni yönetmelik gereği ehliyetımı değişticeğimi söyledım doktor dedi sizin gibi işitme engellilere budan sonra sürücü belgesi verılmez
    cevaben ded,m ehliyetım var benim sakatlık durumunda deüşiklik yok ehliyetlerın değişimi için devlet kanun çıkarmış.yönetmelikte herşey açıkca yazıyor..raporun sonuç bölümüne işitme engelli sürücü belgesi alamaz yazarak benı postaladı.

sizce ne yapmam gerekiyor.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Devlet kanun çıkarıyor amma devletın memuru kanundan habersiz.her görevli kanunu ve yönetmeliği kendıne göre yorumluyor benımde başıma geldi ehliyerımı değiştirmem için rapor almak istedim doktor rapor kağıdına işitme engelli sürücü belgesi alamaz yazdı..mecburen eskı ehlıyet ıle yola devam edeceğiz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

@Cevlikli12

Öncelikle o doktor hakkında sağlık bakanlığı'na, valiliğe ve BİMER'e şikayette bulunun. Bu konuda üşenmeyin ne olur! sürücü yönetmeliği açıktır ve o doktor o yönetmeliği bilmekle yükümlüdür.

Aile hekiminize gidin, başka bir hastaneye sevk alın ve raporunuzu yenileyip emniyet'e giderek yeni sürücü belgenizi alın.

Üye
    Cevlikli12 Avatarı

Gerçek Adı
    Sadi
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    Antalya- Lara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ufukalp arkadaş hangi kuruma itiraz edeyım.doktora dedim ehliyet değişiyor sakatlığımda ve sürücü kanununda herhangi bir değişiklik yok dedım.doktorların çoğu yenı yönetmelıkten haberı yok.ne yapacaklarını dahi bılmıyorlar

teşekkür ederim Yönetmenım..Allah sizden razı olsun

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Cevlikli12
    Diğer konuda da yazdım, itirazla uğraşmayın bence.
    O raporu yırtın atın onunla komisyona falan gitmeyin.
    Sürücü belgelerinin değişim süreci 5 yıl olarak belirlendi, elinizdeki ehliyet 5 yıl geçerli.
    Acele etmeyin, en azından herşey rayına oturana kadar bir iki yıl kullanın sonra değiştirirsiniz. Nasıl olsa ötv muafiyetiniz yok.