Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet6464 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benimde sol elim ampute daha önce b sınıfı ehliyetim vardı bir olaydan dolayı elimi kaybettim 18 sene önce trafik çevirmasinde b ehliyetimi aldılar devlet hastanesi ehliyetimi iptal etti 18 senedir devamlı araba kullanıyorum ve o elim olmayan kolumla kulanıyorum bir çok ehiyetli kişi benim yarım kadar kullanamıyor sorum şu benim hakkım yokmu rapor alabilirmiyim

Üye
    Aydın0990 Avatarı

Son Giriş
    15.05-2016
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim öncelikle geçmis olsun ehliyet alabilirsin ayriyetten ++ öteden muaf arabada alabilirsin tekrardan geçmiş olsun ben ne öğren diye bu site sayesinde öğrendim Teşekkürler oturanboğa

Üye
    yasar542 Avatarı

Gerçek Adı
    yasar
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    12:16
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

yanlış değilsem özel donanımlı araç bile alırsın buda demek oluyor vergi muafiyetiyle çok daha uygun fiyata araç sahibi alabilirsin..

Üye
    mehmet6464 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederim kardeş 3 sene önce devlet hastanesinde ortepedi doktoruna anlattım rapor vermek istemedi moralim bozuldu izliyecegim yol ne olabilir teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mehmet6464

Evet, sürücü belgesi alabilirsiniz. Bunu için aptal ve/ya vicdansız olmayan bir doktor/heyet bulmanız yeterli. Sürücü belgesi için aile hekimine başvuracaksınız, sizi hastaneye sevk edecekler. Orada uzman doktor değerlendirmesi yapılacak ve il sağlık müdürlüğündeki komisyona sevk edecekler. Komisyon durumunuzu değerlendirip sürücü belgesi konusunda karar verecek.

Eğer olumsuz rapor verilirse, itiraz edeceksiniz. Yine olumsuz olursa bu sefer sağlık bakanlığı'nca kurulan kurula çıkma talebinde bulunacaksınız. Oranın kararı kesin olacak. Ondan sonra sadece mahkeme yolu açık.

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html