Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yk5124 Avatarı

Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba iyi günler herkese büyük bir ihtimalle actığım konuyla ilgili bir cok yazı vardır burda ama heycanımı maruz görün yazmak istedim

40 yaşındayım cocuk felci gcirmişim bebekken birde sağ bacakta kısalık ve sağ kolda kısmı gücsüzlük rahatsızlığım mevcut
    2012 senesinde bagkurdan erken emekli oldum ama bu süreç cok zordu beni ege üniversitesine sevk ettiler raporu almak aslında kolay ancak prosedür sıkıyor

her neyse 1994 yılında b ehliyet aldım o günden bu güne düz vites araç kullanıyorum herhangi bir sorunum yok bu güne kadar bir çık kişi ehliyetimi h cevirirsem indirim hakkımı olduğunu söylediler durdular ama toplumdan ötekileşmemek adına buna ihtiyaç duymadım
    ancak 01.01.2016 dan itibaren cıkan yasa ile h ehliyetin b ye dönmesi bendede bir umut oldu acıkcası ancak şimdide bir soru soru var kafamda

öncelikle araç alımı için yeniden bir rapor cıkarmam gerekiyormuş raporda otomatik araç kullanabilir ibaresi olması gerekiyormuş şimdi bu raporu aldım araçıda aldım ancak sizlerde biliyosunuzki elimizdeki tüm ehliyetlerin 5 sene değişim süreçi var yani raporda otomatik araç kullanabilir ibaresi varken ben bu normal b ehliyeti ile bu araçı kullanabiliyormuyum
    açıkcası ehliyetime otomatik araç kullanır ibaresi yazsın istemiyorum işim geregi kullanmam gereken düz vites araç mevcut eger böyle bir ibare ehliyette yer alırsa bana sıkıntı yaratır ilginiz için şimdiden teşekkerler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yk5124

Araç alımı için yeni sürücü yönetmeliği'ne göre yeni rapor almanız ve bu rapora istinaden Emniyet'e gidip ehliyetinizi B-engelli olarak değiştirmeniz gerek.

Otomatik ya da özel donanım ibaresi olmadığı sürece araç alımında vergi avantajından yararlanamazsınız.