Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @serkan_3366

Gerçekten verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun. Süpersin, ne diyeyim.

Üye
    yawsss Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@serkan_3366 cok tesekkurler bilgilendirmelerin icin.

Kurul olarak illa bulundugumuz ile mi gitmemiz gerekir acaba ? Su yuzden soruyorum, izmitte oturuyorum fakat olk raporu haydarpasadan aldigim icin yine oradaki doktorlara gitmek istiyorum cunku doktorlara dert anlatmak zor.Hastanenin onceki raporu ile gidersem daha kolay hallaederim gibi geliyor. Ama haydarpasan alirsam uzman onaylarini hangi ilin saglik kuruluna gitmem gerekir sizce ??

Üye
    arıcı elektrikci Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ortopedik engelliyim rapaor oranı 90 üstü olunca ehliyet alıp araç kullanılmıyomuş yeni yasaya göre benim rapor oranı %97 ama h sınıfı ehliyetim var şaşırdım kaldım ne yapmam lazım

Üye
    aliii Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@serkan_3366 bir sorum olucaktı ben daha önce h sınıfı ehliyetimi B ye çevirmek istedim fakat tekrardan direksiyon sınavıma girmem gerektiğini söylediler bir dünya masraf cıktı. ben şimdi gidip sağlık raporu alsam gerekli belgelerle birlikte emniyete gitsem benim H(otovitesliaraç) ehliyetimi B sınıfına yani manuelde kullanabilir diye alabilirmiyim lütfen yardımcı olun

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyler aile hekimine gidip sonrasında hngi uzmansa ona gitmmeiz yeterli dior serkan ortopedi sie ortopedi gözse göz bride he ehliyeti o lup ötvden yararlanamama saçmalıgı vardı bu b ehliyeti iyi oldu bir nevi sklayoz hastası için aile hekimi rpaoru yeterli olrumuki acaba yusuf emre sen enyaptın kardeş

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@aliii
    Artık H sınıfı ehliyet yok, değiştirdiğinizde B olacak zaten. Ancak sol ayak kısıtınız varsa ehliyetiniz B de olsa otomatik vitesin kodu işlenecek, aynı şey yani.

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@BAB-I ALİ
    Kardeşim link olarak koydum ilgili yönetmeliği ve sağlık bakanlığı yazısını okumanı isterim açık ve net yazılı orada. Ayrıca 7 yıl ünv hastanesinde çalıştım sadece gülüyorum o cevaba. Ücret isteriz dese anlarım. Bu ne ya iş bilmezler uğraştırırlar. Allah kolaylık versin.

@Deniz şahbaz
    Amacım işlemlerimizi kolaylastırmak ve ilgili yönetmelik gereği insanları bilgilendirmek özelliklede sorun çıkaranları aşmak içindir. Benim çektiğim sıkıntıları kimse çekmesin. Her kurum mecburen yönetmeliği uygulayacak ama çok zorluk çıkarıyorlar. Belkide uygulama yeni olduğu içindir

Neden uğrasıyorsun kardesim vermiyorlarsa. Aile hek onaylattıysan al yönetmeliği eline git baska hastaneye vermiyorlarsa yine git gel uğrasacaksın

Kardesim artık h yok b var. Ondada kısıtlamalar kısmında özel tertibat kodları yazıyor. O koda uygun aracı kullanıyorsun.

İlgili yönetmeliği bir oku ve sağlık bak yazısını kardeşim. Hanhi ilde olmalı komisyon bilmiyorum ama. Ehliyet değişimi için gideceğin emniyet müd ili farketmiyor. Heryerde yapabiliyorsun. Ancak yine söylüyorum öncelikle ilgili resmi belgeleri oku. Önceki mesajlarda linkleri koymuştum.

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İyide benim ehliyet b sınıfı araç almak için rapor alınacak burayı anladım peki heyetemi gircez raporu almak için

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadşlar sürücü sağlık raporu veren hastaneler 50 tl ile 300 tl arasında ücret alcaklrı doğrumu yeni rapor alanlar ücret ödedimi bilgiledirirseniz bu da yol gösterici olacaktır,teşekkürler,

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@saim turhan
    Evet doğru, aile hekimi uzman görüşüne sevk ederse gideceğiniz hastanede ücret ödeyeceksiniz.

Üye
    onur1975 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kafam karıştı şimdi. Arkadaşlar herkes bir şey yazmış. Benim şimdi normal b sınıfı ehliyetim var. Zamanında sürücü olabilir diye rapor alıp b sınıfı ehliyet almıştım. Şimdi ötvden yararlanabileceğim b sınıfı ehliyetimide engelli sınıfında değiştirmek istiyorum ne yapmam gerekiyor. Nasıl yapacağım. ortopedik özürüm var

Üye
    gul38 Avatarı

Gerçek Adı
    gül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

Ben sürenin sonunu bekleyecem, bunların işi belli olmaz. otomatik vites kullananlar vergili bundan sonra derler öyle kala kalırız.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@onur1975 bende seninle ayniyim durum itibarı ile.
    Şimdi, öncelikle yeni ehliyet yasası ile değişiklikler malumun. Karayolları ehliyet sınıflarını yeniledi H sınıfını kaldırdı tertibat vs. kodu yazılarak B sınıfına aldı tabiri caizse B(kısıtlı) oldu. Ehliyetini nasil yenileyecegini başka başlıklarda görebilirsiniz.

ÖTV indirimine gelince; ötv indirimine onay veren kurum maliye ve ötv indirimi ile ilgili yönetmeliğinde herhangi bir değişiklik yapmadı ve hala "H sınıfı sürücü olabilir" yazan bir ibarenin olduğu rapor istiyor. Böyle bir raporun varsa ehliyetini yeniler ötv indirimini alırsın. Ama benim gibi hem eski usul B sınıfı ehliyetin ve ötv indirimi için uygun raporun yok ise maliyenin H sınıfı sürücü olabilir ibaresini aradığı yönetmeliği değiştirmesini beklemen gerekecek. Yada biraz daha uğraşlı olabilir ama ehliyet yenilemek için ayrı, ötv indirimi için içerisinde " h sınıfı sürücü olabilir - tertibatli manuel vites - otomatik vites araç kullanabilir" yazan ayrı bir rapor alman gerekir

Üye
    ulubey Avatarı

Gerçek Adı
    Ulubey
    Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşlar çok güzel bilgiler vermişsiniz. Benim de bir sorum var. Bende B sınıfı ehliyet var. 2 ay önce engelli raporu çıkarttım %92 engel oranım var. Diyaliz hastasıyım. Yakında Ötv indirimli araba almayı planlıyorum. Ehliyeti değiştirmeme gerek var mı? Bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilir mi?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ulubey %90 üzeri olduğu için gidin istediğiniz aracı alın. %90 ve üzeri şart aranmıyor bildiğim kararı ile

Sayfa 5 / 18 İlkİlk 12345678915 ... SonSon