Sayfa 12 / 18 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon
Toplam 264 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yanlış anladıysam düzeltin lütfen;
    Şimdi herhangi bir hastaneye gidip ehliyet raporu alacağım dediğim zaman olmuyor?
    Önce aile hekimine veya pratisyene gitmem gerek? Pratisyen, aile hekimliğimin olduğu yerde mi olmalı. Sonra pratisyen veya aile hekimi belirli bir hastaneye değil de belirli bir branşa yölendiriyor? yani istediğim hastaneye gidebilirim? özel hastaneler de dahil mi buna?
    değerli açıklamalarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@gökhan_ aynen şöyle. Önce aile hekimine (praktisyen) gidiyorsun, o seni engelin ile ilgili uzmana gitmen için sevk ediyor. Uzman muayenesinden sürücü olur sonucu çıkarsa il sağlık komisyonuna gidiyorsun. İl sağlık komisyonuda tertibatlarını belirleyip raporunu nihayetlendiriyor.

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötv muafiyetine kararı kim veriyor ben hala onu anlayamadım. hekim mi il sağlık müdürlüğü mü ?

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TÜRKİYE KAMU HASTANELERİNE ATTIĞIM MAİLE CEVAP

​Sayın YILMAZ ;

Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre artık H sınıfı engelli ehliyeti verilmeyecektir. Bu kanun 01.01.2016 tarihi ile yürürlüğe girmiştir.

Yönetmeliğin geçici 10. maddesine göre “H” sınıfı sürücü belgeleri, engellinin kullanmaya yetkili olduğu araç cinsine göre “A” veya “B” sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilecek. Bu değişim için 01.01.2016 dan itibaren 5 sene içerisinde gerekli değişikliğin yapılması gerekecektir.. (iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara A, otomobil ve kamyonet kullanacaklara B sınıfı ehliyet düzenlecektir.)

​Değiştirme işlemi sırasında ehliyet sahibinden Sağlık Raporu istenecek, Engelli kişinin kullanacağı araçta bulunması gereken özel tertibat, Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmeliğe göre hazırlanan listeden belirlenerek kodu ile birlikte sağlık raporuna yazılacaktır.

Eğitim araştırma hastanelerimiz sağlık kuruluna başvurmanız mümkündür.

Bilgilerinize sunar,

fsmehmet sende mail at hemen cevap veriyorlar. eposta@sağlik.gov.tr

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@fsmehmet ötv muafiyetine maliye karar veriyor.

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Deniz şahbaz maliyeyle ne alakası var ki. raporda yazması gerekmiyor mu. Maliye neye göre karar verecek. o zaman özel teçizat yazması yeterli bence ötv artık raporlarda yazmayacaksa. ama hala bi tuhaflık var

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@fsmehmet nasıl ne alakası var arkadaş. ÖTV uygulamasını, alınıp alınmayacağını hangi kurum karar veriyor ?ödenmesine yönelik karar alındığı zaman ötv ödemesini kime yapıyorsun ? sen araç alırken ötv'yi sağlık bakanlığı'na mı ödüyorsun ??? adı üstünde Özel Tüketim VERGİSİ, verginin ödenip ödenmeyeceğinin asli kararını MALİYE verir. Maliye yayınladığı yönetmelik ile diyorki bana gelen engelli vatandaş ötv den istina olmak istiyor ise raporunda ÖTV İNDİRİMİ yazan kullanacağı araç TERTİBATI yazılı olan ve H sınıfı sürücü belgesi alabileceğini gösteren (hatta engelinizin tam tanımınıda içerecek bu rapor ve oran yazacak ) bir engelli sağlık kurulu raporu ibraz edecek, bu rapor ile ilgili taslak ve gerekli bilgiler sağlık bakanlığında var olup raporu sağlık bakanlığının uygun gördüğü yetkili hastanelerden alacaksınız.

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Deniz şahbaz bende rapordan bahsediyorum zaten raporu bana maliye vermicek. Şimdi hastane diyor ki ben sana o raporu vermiyorum artık. il sağlıkta aynısını söylüyor. O zaman doktor mu özel olarak belirtecek raporu yazarken ÖTV den muaftır diye. Benim sorunum bu. Yoksa banane maliyeden o prosedür. benim raporumda yazdıktan sonra maliye sadece noter görevi görür. Mesele Ötv yi rapora kim ekleyecek

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hastane doktor yazmıyor ise maliye ye özelge vereceksin ve soracaksın. Ya maliye yönetmeliğini yenileyecek onu bekleyeceksin yada ehliyet değişim raporunla maliye veya bağlı olduğun vergi dairesine soracaksın. Ehliyet sınıflarının değişimi ile gün yüzüne çıkan en büyük sıkıntı bu şuanda...

Üye
    leaderboy Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Peki normal B ehliyeti var ise bunu engeli B ehliyetine nasıl çevirebiliyoruz ? Eski usul gibi mi yoksa bunda da değişiklik oldu mu ?

Üye
    Cevlikli12 Avatarı

Gerçek Adı
    Sadi
    Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    Antalya- Lara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende işitme engelli olarak 1992 yılında aldığım H sınıfı ehliyetımı değiştirmek için Devlet hastanesıne normal randevu alıp gittim yinede benden 50 lira rapor parası aldılar üstüne doktor sürücü belgesi alamaz yazdı..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@Cevlikli12
    İşitme engellisiniz ve doktor sürücü olamaz mı dedi yani?
    Kesinlikle öyle bir şey yok, tamamen sağır dilsiz bile olsanız ehliyet alabilirsiniz, başka bir engeliniz yoksa itiraz edin.

Üye
    fahru Avatarı

Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    14:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi akşamlar Ufuk bey,ben İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesinde Kamu çalışanıyım,Aile hekimince Göz ve Ortopedi uzman hekimlere sevk edildim dolayasıyla çalıştığım hastaneye başvurdum gerekli hekimlerden muayeneden sonra ortopedi uzmanı özel tertibat ve il sağlık müdürlüğü komisyona sevki uygundur şeklinde yazı yazdı bu aşamadan sonra hastaneden bir türlü üst yazı ile sevk evrğı alamadım,bu durumda ne yapmam gerek sizce teşekkürler!

Üye
    curious Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol alt ekstremite kırık sekeli varus+cavus deformitesi raporuna il komisyonu 47,78 ve 01.06 kodlarını yazdı. bu raporla b ehliyeti verdim geçici ehliyette kısıtlamalara sınırlı:47(2 teker), tıbbi:01.06 (gözlük veya lens), araç uyarlama kodu:78(sadece otomatik) yazılıydı.
    Bugün asıl ehliyet geldi :M (kısıtlama 47), B1(47),F(47) ve en önemlisi B sembolü kısıtsız geldi.
    B nin yanında 47,78,01.06 gibi kısıtlamalar yazması gerekmez miydi? Bu ehliyetle 2 tekerlekli araç hariç herşey kullanılıyor kanaatimce ve özel kod olmadığından ötv muafiyeti için istenen ehliyet değil olarak düşünüyorum. Geçici ehliyette kısıtlamaların olması fakat asıl ehliyette ise garip geldi. Şimdi tekrardan ehliyeti değiştirmem mi gerekecek ?

Üye
    _MUSTAFA Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA A.
    Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    45
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bii halt vardı sanki ehliyet sınıflarını değiştirdiler. Bir iş yaptılar. Olan engellilere oldu resmen ya. Hastane - il sağlık - vergi dairesi gidip geliyozz. Bi yol yordam gösteren de yok. O ben bakmıyorum o ben yazamıyorum...

Sayfa 12 / 18 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon