Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gürcan_balcı Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    18:38
    Yaşadığı Yer
    karamanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vallah arkdaslar burda kım böyle soyle yazsada adamın raporunda nasıl araba kullancagına dair ibare yok kı her vergi dairesi kafasına yatarsa veriyor yane a malıyesı böyle verdı b malıyesı vermedı gıbı durumlar cok olur nasıl araba kullancagına dair ibareyi hastaneler yazmayız deyıp duruyorlar buna kımse cevap vermıyor @OturanBoğa Bülent beyde dahil nasıl verir hastaneler kımse bırsey demiyor il sağlığa gönderip duruyorlar . açıklar mısınız bunu cogu vergi dairesi teşhise ve ehliyete bakıyor uygunsa araba senındır yane burda bazen öyle anlatılıyor ki sanki dünyayı kurtarıcaz gibi halbukı sorun çıkaran ısınızı yokusa sürmeyen kısıler ve kurumlar olmasa ınanın bunlar cok kolay iş

Üye
    dogan4556 Avatarı

Gerçek Adı
    doğan
    Son Giriş
    23.06-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@gürcan_balcı söylediklerine katılıyorum bazı memurların insanlara karşı ilgisi çok kötü nasıl o düzeye geliyorlar anlamıyorum mesela bugün vergi dairesine gittim raporumla araç alabilirmiyim demeye adam yüzüme ve raporu incelemeden %90 altıysa alamazsın ortapedik sol ayak diyorum tertibat gerekli diyor onuda kendin yaptırcan parayla diyo ben alabilirmiyim alamazmıyım soruna cevap ararken onlar başka yere çekiyor konuyu diyeceği alabilirsin b engelli ehliyeti alıp raporun onaylanır diyecek yani 2 kelime ama suratına bakmıyor ki adam

Üye
    gürcan_balcı Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karamanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@dogan4556

evet haklsıınız herkeste farklı bırsey var adam konuya bıle hakım degıl % 90 altı alamaz dıyor saçmalık yane raporda ötv degerlendırmesı yazsada malıye ıstese kafaya takmaz cunku otv mtvyı muaf tutcak onlar raporun % 90 altı olsun ama ortopedik olmasın mesala bu adam zaten yararlanamaz raporunda ötv ındırımnden faydalanır yazsada bırsey olmaz zaten faydalanamaz butun her seyı ucu ucuna dengi dengine uygulayan kurum yok herkes kım kıme dum duma alan alıyor abi yag gıbı 2 günde tak muayene tertibat malıye emnıyet derken ıs tamam burdada ısı yokuşa sürüklenen arkdaslarımız dert yanıyor

Üye
    natho Avatarı

Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    02:38
    Yaşadığı Yer
    maykop
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

arkadaşlar vergi dairelerinin hepsi konuya hakim degiller ancak il merkezlerindeki idareler biliyor diye biliyorum ama rapor sıkıntı bu konuda bilgisi olmayan rapor aldıktan sonra ötvsiz araç alabilirmiyim diye merak salan çok insan var.

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Engel durumunuzda değişiklik olduğunu doktor raporu ile belgeler iseniz aynı hastaneden alabilirsiniz. Son aldığın rapor eski tarihli ise belki direk alabilirsin.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar %90 altı raporlarda ÖTV değerlendirmesi yapılmıyor artık sadece b engelli ehliyeti alır duruma göre otomatik veya donanımlı araç yazdı mı tamamdır ben öyle aldım

Üye
    gürcan_balcı Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karamanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@cdisci

devlet hastanesınden aldıgın raporda mı yazdı böyle açık olarak ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    463
    Verilen Beğeniler
    754

@emir3347

Yukarıda Ender (@Ender_Erdem) arkadaşımızın alıntıladığı madde net aslında. Ama oradaki "ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olmalıdır" ifadesi bir yol açabilir.
    Raporda sol üst ekstremitedeki kısıtlılık netse, oran varsa, bu raporu destekleyen ve kısıtlama kodları içeren bir sürücü belgesi raporu da varsa, bu iki rapor araç alımında vergi dairesince kabul edilebilir. Bunun örnekleri var. Ben olsam yeni rapor çıkartmadan önce bu iki raporla araç alıp alamayacğaımı bir dilekçeyle birlikte vergi dairesine sorar, özelge talep ederim.

Üye
    natho Avatarı

Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    02:38
    Yaşadığı Yer
    maykop
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ender_Erdem bey bu gun aradım il saglık mud. ban itirazdaki gibi dilekçe yazmam gerektiğini daha sonrada raporumda 1 puan bile degişse hakem hastaneye sevk edeceklerini söylediler.

@cdisci siz ilk raporu aldıgınızda arkasında otv indirimi yazıyormuyudu sureç nasıl işledi bir bahsedermisiniz.

@OturanBoğa bunu vergi dairesinden söylemişlerdi aslında ama yazmak aklıma gelmedi

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12