Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    peki H sınıfı ehliyetimizi B sınıfına çevirmek için nasıl bir yol izlemeliyiz oruranboğa
    ilk olarak nereye başvuracağız hastaneyemi emniyetemi rapor ücretleri ne kadar olucak kısaca ehliyet değiştirmek bize kaç TL masraf çıkartacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@kunta

Yeni rapor alıp emniyet'e götüreceksiniz: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...istirecek.html

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

peki ücretleri nedir maliyeti ne olacak bize bu işlerin

Üye
    shoalin Avatarı

Gerçek Adı
    Salih Cihan KÖSE
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    119
    Blog Mesajları
    1

H sınıfından B sınıfına gecmek için yada tam tersi işlemler için, DEVLET HASTANELERİNİ BAŞVURU YAPIYORSUNUZ.

DEVLET HASTANELERİ Haricinde hiç bir şekilde raporu EMNİYET kabul etmiyor!

Ama tavsiyem şuan için bir işlem yapmamanız! en az bi 2 ay geçsin ve yasa netleşsin prosedürler kesinleşsin ona göre işlem yaptırın, şuan için ne doktorlar nede emniyettekiler nasil bir şey olucağını ve nasil bir yol izliyeceklerinizi bilmiyorlar oyüzdende kendi kafalarına göre işlem yapiyorlar ve madur olma ihtimaliniz %90

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    @kunta

Araç kullanımına dair özel donanım, salt otomatik vites vb. bir şart varsa, hastaneden rapor alıp onların sevki ile il sağlık müdürlüğünde kurulacak komisyona gideceksiniz. O komisyon nasıl bir araç kullanmanız gerektiğine dair detayları belirleyecek ve rapora son şeklini verecek. O raporla birlikte emniyet'e gidip sürücü belgenizi değiştireceksiniz.

Bu değiştirme/dönüştürme işlemi için Emniyet'te 15 TL ödenecekmiş. Ama rapor konusunda bir fiyat belirlenmemiş! Orada hastane ne kadar tutturursa artık!..

@shoalin

Aslında sürücü yönetmeliği'ne göre devlet hastanesi diye bir şart yok! Ama nasıl bir uygulama olacak, onu bilemiyorum:

"Sürücü ve sürücü adaylarının muayeneleri; Sağlık Bakanlığına ve üniversitelere bağlı sağlık tesisleri, aile sağlığı merkezleri ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan özel sağlık kuruluşlarında görevli tabip veya uzman tabip tarafından bu Yönetmelik hükümlerine göre yapılır ve sağlık raporu düzenlenir"

Üye
    shoalin Avatarı

Gerçek Adı
    Salih Cihan KÖSE
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    119
    Blog Mesajları
    1

Zaten sıkıntı orda daha detaylı bilgi sahibi olamadıkları için kendi kafalarına göre iş yapıyorlar yada eski usul gidiyor yetkili memurlar

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    06:49
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa abi benim vergi indirim var birinci dereceden ve şimdi ehliyetim B sınıfı sağ alt ekstremite de 4 santim kısalık var ve bacak sola göre 7 santim ince teşhis polio sekeli araç almak ve ehliyet değiştirmek istiyorum raporumda ne gibi belirti olması lazım ve ehliyet için alaçam rapor vergi indirimi raporumu etkilermi şimdiden çok çok tesekkür ediyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @furkan-)

Yukarıda yazdığım gibi, hastaneden rapor alıp onların sevki ile il sağlık müdürlüğünde kurulacak komisyona gideceksin. O komisyon nasıl bir araç kullanman gerektiğine dair detayları belirleyecek ve rapora son şeklini verecek. O raporla birlikte emniyet'e gidip sürücü belgeni değiştireceksin. Yani nasıl bir donanım sorusunun cevabını doktor/rapor değil, Komisyon verecek.