TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 83 mesajın 76-83 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hezgin Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @kenan17
    Bu yüzden her sene sağlık raporu almanız gerek. Bu raporu aile hekimi, kamu hastaneleri veya özel hastanelerden alabilirsiniz. Gören gözde ileride sorun meydana gelirse tabi ki ehliyet iptal olur. Ancak burada bahsedildiği gibi sorun olan göz de ileride düzelebilir. Bu durumda da monoküler ehliyetini iptal ederek normal ehliyete döndürebilirsiniz.

Üye
    Yahuda Avatarı

Son Giriş
    23.07-2020
    Saat
    05:01
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada monokulere çevrilmesi için gözümün tamamen mi görme yetisini kaybetmesi gerekiyor tamamen kaybetmiş değilim %10 görüyorsa yada15 gene molokuler mi ? Mevzuattan tam çıkaramadım açıkçası farklı farklı yazanlarda olmuş
    Konu Yahuda tarafından değiştirilmiştir (06.07-2020 Saat 06:43 ).

Üye
    buraksen1 Avatarı

Son Giriş
    26.06-2021
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

yahuda valla benim göz %10 görüyor-sağ- ben gittim normal ehliyet aldım raporu yanımda taşıyorum ama heyet raporu isteniyor sanırım artık, bir şey olmadı fakat dediğim gibi ehliyetim 2016'da alındı ve işlenmedi ehliyete "monoküler" diye, inşallah sorun olmaz

Üye
    izmirli1981 Avatarı

Gerçek Adı
    ünal
    Son Giriş
    12.09-2021
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@buraksen1 benimde sol gözümde %10 görme var benim ehliyet monoküler normale döner mi basvursam

Üye
    Bahtsızbedevi18 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2021
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    16

Bir gözüm yüzde 100 diğeri yüzde 45-50 civarı görüyor benim durumum nasıl olur?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: emirhn15 Mesajı Gör
    @Akil

Bildiğim kadarı ile bir gözün yüzde 25 den aşağı görmesi monokuler sayılıyor
    Bu bilgiyi nereden öğrendiniz mesela benim bir gözüm yüzde 95-100 diğeri yüzde 45-50 civarı görüyor ben monoküler değil de normal ehliyet mi alabiliyorum gerçi sordum ama en son 2019 da bu siteye girmişsiniz sorduk artık belki başka bilen vardır bu doğru mu bir göz görmesi yüzde 25 ten az olan mı monoküler sayılıyor yani?

Bunu cevaplayan yok mu bir göz yüzde 95-100 civarı diğer göz yüzde 45-50 görüyorsa monoküler mi oluyor yoksa başka şey mi bilen var mı ya?

Üye
    Kors Avatarı

Son Giriş
    16.09-2021
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Ben özel bir şirkette işe başlayacağım. Flo’dan araba kiralayıp bana tahsis edeceklerdi. Bu yönetmelikte Gece araç kullanabilir ibaresi olmadığından dolayı araç vermediler bana.

Üye
    lider77 Avatarı

Gerçek Adı
    UMUT
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:29
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    329

eski yönetmelik o gece araç sürebilirsin cimere yaz geri dönüş yapıyorlar, hemen

Monoküler sürücüler artık gece de araç kullanabilirler! formda bununla ilgili yazılar var

Bu benim cimere yazdığım sorunun cevabı

2006 yılından önce monoküler kişilere sürücü belgesi verilmemekte iken 26/09/2006 tarih ve 26301 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları İle Muayenelerine Dair Yönetmeliği ile monoküler kişilerin sürücü belgesi alabilmesi sağlanmıştır.
    Bahse konu Yönetmelikte;
    ç) Monoküler kişiler;
    1) Birinci grup sürücü belgesi sınıflarından alabilir.
    2) Ambulans, resmi veya ticari araç kullanamaz.
    3) Kendileri açısından konulan kurallara uyup uymadıklarının denetlenebilmesi için sürücü belgelerine monoküler kodu yazılır.
    4) Kullanacakları araçların içinde, sağında ve solunda olmak üzere en az 3 adet ayna bulunması zorunludur.
    5) Sürücü belgesi aldıktan sonra her yıl bir göz tabibinden sağlık raporu almaları zorunludur.
    6) Kullanacakları araçların azami hız sınırları; yerleşim yeri içinde 50, yerleşim yeri dışında 18/7/1997 tarihli ve 23053 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 100 üncü maddesinde belirtilen hız sınırlarından 10 km daha az olmalıdır.” hükümleri bulunmaktadır.
    Danıştay 8. Dairesinin 14/05/2008 tarih ve E:2006/6384-2008/3514 no’lu kararıyla 26/09/2006 tarih ve 26301 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları İle Muayenelerine Dair Yönetmeliğinin 5’ inci maddesinin onbeşinci fıkrasının (ç) bendinin 7 ve 8’ inci alt bentleri ile 11’ inci maddesinin 2’ inci fıkrasının iptaline karar verilmiş olup, 04/08/2008 tarih ve 134328 sayılı talimat ile Sağlık, Ulaştırma ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığına, 81 İl Valiliğine ve Jandarma Genel Komutanlığına bildirilmiştir.
    Bu kapsamda her yıl göz doktorundan rapor almanız gerekmektedir.
    Mevzuat kapsamında geçerli sürücü sağlık raporunuzu araç kullanırken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
    Ayrıca, gece araç kullanmanızda bir sakınca bulunmamaktadır.
    Sürücü belgesi işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı internet adresi trafik tescil işlemleri bölümünden ulaşılabilmektedir.
    Her bir trafik kuralının en az bir hayat kadar değerli olduğunu unutmamanız dileğiyle, İyi günler dileriz.
    EGM Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanlığı

Üye
    Hakanyas Avatarı

Son Giriş
    19.11-2021
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Monoküler sürücülerin gece araç kullanma yasağı ne durumda? Herkez 2006 yılındaki danıştay kararını gösterip yasak kalktı diyor ama 2017 yılında Danıştay 15. Dairenin aldığı karara göre sanki kalkmamış gibi! Karar burda okuyabilirsiniz.

B sınıfı ehliyetime A2 eklettim. Ehliyetim bugün geldi ve 61 kodu eklenmiş!

https://karararama.danistay.gov.tr/g...lime=Monoküler

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456