Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:54
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hocam hastaneler bunu kabul etmiyor derdim de o malesef. Hastane artık il sağlıkta o iş diyor.

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

şu an yeni olduğu için olabilir, ehliyet il sağlıkta, ötv hastane heyetinde bildiğim, eskiden ehliyet de hastane raporunda olduğu için bi belirsizlik olabilir bi süre

Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Sorunda orda zaten "özel tertibatlı araç kullanır" raporu almak için hastane sağlık kuruluna müracaat ediyoruz kurul artık o raporu il sağlık müdürlüklerindeki kurul veriyor diyor il sağlık müdürlüklerindeki kurul ise bu verdiğimiz rapor eski "H" sınıfı ehliyetlerinizi emniyetten değiştirmek için yada engelli ehliyeti almak için diyor ben özel tertibatlı araç almak ötv'den muaf olmak istiyorum onun için rapor istiyorum diyorsun o raporu hastane sağlık kurullarından alacaksınız diyorlar kaldık ortada

Üye

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba başlıkktaki konularla alakalı bazı sorularım olacak yanıtlar eminim başkalarının da işine yarayacaktır...

1-2016 yılında alınan raporlarda ÖTV-MTV muafiyeti artık belirtilmiyor. Bu vergilerden muaf olmak adına nereye başvurulmalı, nasıl bir rapor alınmalı?

2-Eğer "H" sınıfı olan ehliyet yeni tip B ile kodlu bir şekilde değişirse, rapor gerekliliği hala var olacak mı?

3-İl sağlık müdürlüğünden alınan yeni tip rapor ile ÖTV-MTV muafiyeti sağlanabilir mi? (Bu raporda sadece kodlar yer alıyor, herhangi bir muafiyet ibaresi söz konusu değil)

4-Hangi kurumlar bu konuda bilgi sahibidir? (Çünkü hastane, İl Sağlık Müdürlüğü ve Sürücü Kurslarının yönlendirmesi sonucu 2 aydır amacıma ulaşamadım ve bir Allah'ın kulu da ben bilmiyorum demedi. Hepsi bir yerlere yönlendirdi.)

Saygılarımla...

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bir başka sitede bu soruyu bende sordum ancak bana 2016 yılında aldığı sürücü raporunda ÖTV indiriminden yararlanır ve 10.02 kodunu verdiklerini söylediler. demek ki verilebiliyor

Üye

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size bunu il sağlık kurulu mu belirtti yoksa hastane mi? Bir de hangi şehirde başvuruda bulundunuz? Teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@avataraang

Sürücü belgesi için ayrı, ötv-mtv istisnalı araç alımı için ayrı rapor gerekiyor

sürücü belgesi için: aile hekimi -> uzman doktor -> il sağlık müdürlüğü komisyonu ->emniyet
    (sanıyorum şu kodlar yazılır: 43.01. Normal görüş sağlayacak yükseklikte, direksiyon ve pedaldan normal uzaklıkta sürücü koltuğu; 31.04 Yükseltilmiş zemin)

araç için: yetkili hastaneler'den birinden üzerinde oran bulunan engelli sağlık kurulu raporu -> bayi -> tse -> vergi dairesi -> emniyet

Araç alımı olacaksa ehliyetin yenilenmesi şart

Üye
    kadirbalakan Avatarı

Gerçek Adı
    kadir blkn
    Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@avataraang

sormamda sakınca yoksa boyunuz kaç acaba ?. benimde boyum kısa
    1.62 boyum var. rapora h sınıfı ehliyet alabiliri işletebilirmiyim.bu iş için belli bir boy sınırı varmı
    ?
    @OturanBoğa

boyum araba sürmek için kısa geliyor. pedallara ulaşıyorum ama zorluk yaşıyorum..1.62 boyum var.kalpten ve bağırsaktan %42 engelliyim. rapora h sınıfı ehliyet alabiliri işletebilirmiyim.bu iş için belli bir boy sınırı varmı
    ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@kadirbalakan

Boy kısalığına atıf yapan uygun ibareli rapor lazım. Kolay kolay vermezler...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @avataraang
    1- Ötv muafiyeti için yetkili hastanelerden birine başvurmak gerekir. Raporda illa ötv muafiyetinden faydalanır gibi bir abare şart değil.
    Alt ya da üst ekstremite kısıtı hangi taraf olduğu dan belirtilerek tanı kısmında açık bir şekilde yazılmış olmalı, otomatik vitesli ya da özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi olmalı ve oran bulunmalı. Bu özelliklerde bir raporla ötv muafiyeti mümkündür. Hastaneler o iş il sağlıkta dese de il sağlık komisyonuna verilen yetki sadece ehliyet konusundadır.
    2- Ehliyeti değişmiş olsanızda ötv muafiyeti için yukarıdaki özelliklerde bir rağpor şart.
    3- Hayır, o rapor sürücü olur raporudur ve sadece ehliyet için geçerlidir.
    4- Ötv-mtv muafiyeti konusunda en net bilgiyi nakil vasıtaları vergi dairesinden edinebilirsiniz.
    @kadirbalakan
    Boyunuz tamamen normal.
    Başka başlıklarda da sorunuz cevaplandı, çok kesin ve net söylüyorum ötv muafiyetinden FAYDALANAMAZSINIZ...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12